1p
Oszd meg a kockázatot – tartja a népi bölcsesség és a bonyolult portfólió-elmélet egyaránt. Az Aegon Smart Money Alap a mindenkori piaci helyzetnek leginkább megfelelő portfóliót igyekszik összeállítani más alapokból, így egy bonyolult összetételű befektetéscsomag összeállítását váltja ki.

Az Aegon Smart Money Alapok Befektetési Alapja 2009 szeptemberében elindult alapot total return-szemléletben kezelik. Azaz, mindenkori piaci helyzetnek legjobban megfelelő portfóliót próbálja meg összeállítani a kezelője más Aegon befektetési alapokból – mondja Tuli Péter, az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő befektetési igazgatója. Így egyetlen befektetési alap segítségével egy egész portfóliót lehet kialakítani.

Az alap kockázati besorolása közepes, ami azt jelenti, hogy egy egytől hétig terjedő skálán a négyes fokozatnak felel meg. Törvényileg a minimálisan javasolt befektetési időtáv két év, ám akinek előbb van szüksége a pénzre, az napi árfolyamon kiveheti azt.

Egyrészt az Aegon Smart a pénzt több befektetési alap között osztja meg, másrészt ezek az alapok külön-külön is nagyon szigorú kockázatkezelést alkalmaznak, igyekeznek leszorítani a befektetők kockázatát lehetőség szerint minél jobban. Az alap népszerűségét jól mutatja, hogy az elmúlt másfél évben megháromszorozódott a kezelt vagyona. A befektetési jegyek online is megvásárolhatók az alapkezelő internetes felületén.

De mi is az a total return?

(a PSZÁF ajánlása szerint):

- „Teljes hozamú alapnak (total return funds) minősülnek azok az alapok, amelyek esetében a befektetési politika és/vagy stratégia alapján az alap hozam célkitűzéseinek megvalósítása érdekében az alap portfóliójába tartozó eszközcsoportok szabadon változtathatók egy előre meghatározott kockázati limit betartása nélkül.”

- „Abszolút hozamú alapnak (absolute return funds) minősülnek azok az alapok, amelyek esetében a befektetési politika és/vagy stratégia alapján – egy előre meghatározott kockázati limit figyelembevételével – az alap hozam célkitűzéseinek megvalósítása érdekében az alap portfóliójába tartozó eszközcsoportok szabadon változtathatók.”

Az alap fontosabb adatai
Az alap neve: Aegon Smart Money Befektetési Alapok Alapja
Alapkezelő társaság: Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.
Alapkezelő honlapja:

www.aegonalapkezelo.hu

Portfólió-menedzser: Pálfi György
Indulás időpontja: 2009.09.15
Devizanem: HUF
Befektetési politika szerinti kategória: abszolút hozamú, ún. total return szemléletű alapok alapja
Földrajzi/devizális kitettség: -
Fő forgalmazási hely: Aegon Befektetési Jegy Forgalmazó Zrt. (Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.)
További forgalmazási helyek: Aegon Online Befektetési Számla, Raiffeisen Bank Zrt., Erste Bank Zrt. (Erste Befektetési Zrt.), CIB Bank Zrt., Sopron Bank Zrt.
Vételi jutalék a fő forgalmazási helyen: online tranzakció esetén díjmentes
Visszaváltási jutalék a fő forgalmazási helyen: online tranzakció esetén díjmentes
Kockázati szint: 4-es kategória, a 7-es skálán (közepes)
Ajánlott időtáv: minimális befektetési idő 2 év
Elszámolás napja (T+?):
Jegyzési időszak (csak induló alapnál): -
Nettó eszközérték, árfolyam és hozamok:
Nettó eszközérték, árfolyam és hozamok >>
Az alapkezelő pár mondatos bemutatása: Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. az Aegon Magyarország csoport leányvállalataként Magyarország és a régió alapkezelői piacának meghatározó szereplője. Több mint 16 éves tapasztalattal az Alapkezelő a globális cégcsoport közép-kelet-európai régiós vagyonkezelési központjaként magyar, lengyel, cseh, szlovák, román és török vagyont kezel mintegy 5,2 milliárd euró értékben, melyből 582 milliárd forint áll közvetlen kezelése alatt. Az Aegon Alapkezelő szolgáltatásai közé tartozik a befektetési alapkezelés, értékpapír-kölcsönzés, befektetési tanácsadás, portfóliókezelés és az európai befektetési alapok kezelése. A Társaság szolgáltatásai intézményi és lakossági ügyfelek számára egyaránt elérhetőek.

(x)

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 41730 41600 42680 +0,29% 0 0 17 216 349 290 HUF 2026-04-27 17:07:35
MOL 4042 4030 4098 -1,41% 0 0 2 483 104 578 HUF 2026-04-27 17:06:35
MTELEKOM 2496 2492 2522 +0,16% 0 0 691 202 740 HUF 2026-04-27 17:05:06
RICHTER 13020 12920 13100 +0,15% 0 0 2 814 052 160 HUF 2026-04-27 17:05:05
OPUS 299 295 318 -11,01% 0 0 221 927 845 HUF 2026-04-27 17:12:19
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Nézze meg, mire jutott a forint az euró és a dollár ellen!
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 18:41
Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben hétfő estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Csak a Molnak volt rossz napja hétfőn
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 18:19
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 703,75 pontos, 0,53 százalékos csökkenéssel 133 168,50 ponton zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Felemás hangulatban ébredtek az amerikai piacok
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 16:15
Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Magára talált a BUX, csak a Molnak van rossz napja
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 14:38
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a mínusz 1,66 pontos nyitás után emelkedett hétfőn kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Bedurrant a pesti tőzsde hétfőn
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 11:54
Csak a Mol részvényesei szomorkodhatnak.
Részvény / Deviza / Áru Mit fogunk enni, ha ez így megy tovább?
Eidenpenz József | 2026. április 27. 11:31
Vámháború, energiaár-robbanás, kereskedelmi útvonalak megszakadása a háborúk miatt, klímaváltozás extrém időjárással és vízhiánnyal. Ha többféle tényező egyszerre érvényesül, a hatások egymást erősíthetik, és sokkal nagyobb lehet a rombolás. Nagy veszélyek rejlenek az élelmiszer-ágazatban. Még nem vagyunk a 2022-es szinten, de nem is vagyunk távol tőle.
Részvény / Deviza / Áru A tőzsdék sem igazán tudják, merre az arra
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 09:54
Így indultak a hétfői kereskedések.
Részvény / Deviza / Áru Nézze csak: ennyibe kerül most egy euró!
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 06:28
Mit csinál az árfolyam hétfő reggel?
Részvény / Deviza / Áru A választások után magát kitombolt forint is megpihent
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 10:54
A hét elején még erősődött, aztán azonban fokozatosan veszített az értékéből, bár zárásra ismét visszaküzdötte magát a több mint négyéves rekordszintekre. 
Részvény / Deviza / Áru Összezavarodtak a New York-iak
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 08:09
Vegyesen zártak pénteken a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG