1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A hódmezővásárhelyi önkormányzat már közel egy éve nem áll szerződéses kapcsolatban az E-Star Alternatív Nyrt.-vel - reagált Korsós Ágnes címzetes főjegyző a cégnek a BÉT honlapján hétfőn nyilvánosságra hozott közleményére, amely szerint a vállalkozás rendkívüli felmondással megszüntette a várossal kötött hőszolgáltatási szerződését.

Szerződésszegésről, törvénysértésről beszél Hódmezővásárhely

Elmondása szerint a hódmezővásárhelyi önkormányzat és az E-Star 2011. szeptember 2-ig állt szerződéses jogviszonyban. Az E-Star leányvállalata, az RFV ESCO Kft. és az önkormányzat között 2006-ban létrejött, majd többször módosított megállapodás szerint a cég fűtéskorszerűsítési projekt részeként biztosította tizenkét önkormányzati intézmény fűtőberendezéseinek fenntartását és hőszolgáltatását.

Az együttműködés során a cég súlyos szerződésszegő és törvénysértő magatartást tanúsított, ezért az önkormányzat 2011. szeptember 2-i hatállyal rendkívüli felmondással megszüntette a szerződést. A város a szerződés megszüntetéséig a cég minden pénzügyi követelését teljesítette, a törvénysértés miatt pedig büntetőeljárást kezdeményezett - áll a közleményben.

Végh Ibolya aljegyző szerint az E-Star Alternatív Nyrt. zsarolással, egyebek között az intézmények gázkvótájának visszatartásával próbálta kikényszeríteni, hogy folytatódjon a település számára hátrányos szerződés.

Az aljegyző elmondta, hogy az önkormányzat az E-Star leányvállalatával, az RFV ESCO Kft.-vel 2006-ban kötött szerződést intézményeinek fűtéskorszerűsítésére és hőszolgáltatásra. A konstrukció azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, és a számlázás területén is fölfedeztek "anomáliákat", ezért joggal való visszaélés és jogalap nélküli gazdagodás miatt az önkormányzat felmondta a szerződést.

Egy éve mástól vásárolnak - az E-Star mégis számláz?

A vállalkozás nem volt hajlandó lemondani arról a gázkvótáról sem, amely lehetővé tenné, hogy az intézményekben folyamatos legyen a szolgáltatás. A cég ezzel "zsarolja az önkormányzatot", lehetetlenné téve, hogy a település saját jogon vásárolhasson gázt intézményeinek – mondta az aljegyző.

A város közel egy éve saját maga szerzi be a távfűtés során fölhasznált gázt, a hőszolgáltatást pedig az önkormányzati tulajdonú HVSZ Zrt. biztosítja. A település 2011 szeptemberétől így az E-Startól semmilyen szolgáltatást nem vesz igénybe. A szerződés jogszerű felmondása és az ügyben indult büntetőeljárás ellenére a cég továbbra is számlát állít ki a városnak, amely mögött azonban nincs semmilyen szolgáltatás, vagy teljesítés.

A főjegyző hangsúlyozta, Hódmezővásárhely önkormányzata jogalap nélküli számlákat a jövőben sem fog teljesíteni, sem az E-Star, sem más cég részére.

Az előzmény

Az E-Star Alternatív Nyrt. hétfőn a BÉT honlapján hozta nyilvánosságra, hogy rendkívüli felmondással megszüntette a hódmezővásárhelyi önkormányzattal kötött hőszolgáltatási szerződését, és több más önkormányzattal is így jár el.

A közlemény szerint a rendkívüli felmondás oka, hogy az elmúlt közel egy év alatt a hódmezővásárhelyi önkormányzat nem teljesítette a fizetési kötelezettségét az E-Star irányába, az általa felhalmozott, százmillió forintot meghaladó tartozása megfizetésére sorozatos fizetési felszólítás illetőleg egyeztetési javaslat ellenére sem mutatott hajlandóságot. Részletek >>

Kinek hisz a piac?

A két fél álláspontja merőben eltér, mindenesetre a piacok nem szívesen számolnak a bizonytalan pénzzel: az E-Star a nyitás óta már 11,5 százalékot veszített értékéből délután 3-ig.

Forrás: BÉT

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 46480 46350 46790 +0,22% 0 0 9 889 688 750 HUF 2026-08-25 17:11:55
MOL 5040 4952 5145 -1,18% 0 0 5 540 859 129 HUF 2026-08-25 17:13:05
MTELEKOM 2558 2500 2570 +2,32% 0 0 1 774 316 770 HUF 2026-08-25 17:05:07
RICHTER 13360 13250 13570 +0,23% 0 0 3 140 850 500 HUF 2026-08-25 17:07:10
OPUS 317 305 319 +0,63% 0 0 15 134 841 HUF 2026-08-25 17:05:05
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Belehúzott a forint, régóta nem látott szinre erősödött a dollárral szemben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 18:31
Július eleje után ismét 310 alatt a dollár-forint árfolyam: kedden 309,37 forinton zárt az amerikai fizetőeszköz. A forint az euróval és a svájci frankkal szemben is erősödött a nap folyamán.
Részvény / Deviza / Áru Újabb csúcson a BUX, a Mol viszont az olajárakkal együtt esett vissza
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 17:58
Emelkedtek kedden a vezető részvények, kivéve a Molt: az olajvállalat papírjainak árfolyama több mint 1 százalékkal esett vissza.
Részvény / Deviza / Áru Jól rajtoltak a techrészvények New Yorkban, a Brent olaj ára pedig beesett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 16:33
88 dollárra csökkent a Brent olaj hordónkénti ára, ami 2,81 százalékos csökkenésnek felel meg. Mindhárom vezető New York-i tőzsdeindex pozitív irányba indult, a legnagyobb mértékben a Nasdaq emelkedett.
Részvény / Deviza / Áru Szárnyal a Telekom a tőzsdén, a Mol viszont behúzta a féket
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 15:10
Tovább ugrott reggeli, 2500 forintos szintjéről a Magyar Telekom papírjainak árfolyama, a Mol-részvényeké pedig 5000 forint közelébe csúszott vissza.
Részvény / Deviza / Áru Állva hagyták a Molt kedd délelőtt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 11:49
Így teljesített a pesti tőzsde és a legfontosabb papírok.
Részvény / Deviza / Áru Ez már a bitcoin feltámadása?
Eidenpenz József | 2026. augusztus 25. 10:59
Kisebb csoda történt a múlt héten a kriptovalutáknál: a bitcoin ára körülbelül negyedével ment fel, az éteré harmadával, de volt olyan is, amelyik 50 százalék feletti mértékben ugrott meg. Több szerencsés véletlen találkozott, de az is lehet, hogy a kriptobarát amerikai elnök keze van a dologban. A piac mindenesetre tanácstalan, hogy trendforduló következik, vagy csak egy átmeneti korrekciót látunk a lejtmenetben.
Részvény / Deviza / Áru Mi folyik a tőzsdén? Fittyet hány az olajár az iráni hírekre
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 09:38
Az aggasztó fejlemények ellenére is egyre olcsóbb az olaj, jól kezdtek az európai tőzsdék is.
Részvény / Deviza / Áru Rosszul indult a kedd a forintnak, ennyit ér most egy euró
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 07:34
Friss kedd reggeli árfolyamok.
Részvény / Deviza / Áru Iráni aggodalmak és megcsúszó techpapírok a New York-i tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 06:27
Vegyes napot zárt hétfőn az amerikai tőzsde.
Részvény / Deviza / Áru Szóra sem érdemes a forint csekély gyengülése
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 19:16
Vegyesen alakult a magyar fizetőeszköz árfolyama a főbb devizákkal szemben hétfő estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG