A (főpolgármesterrel együtt) 33 városatya, illetve -anya közül immár 31-nek van saját ingatlana. Tavaly ilyenkor még ez a szám 29 volt, írja laptársunk, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor.
Értékpapírja viszont továbbra is kevesebb mint a közgyűlési képviselők felének van csak. Tavaly ilyenkor 14, most pedig 15 városatya, illetve -anya tulajdonosa ilyen vagyontárgynak. Továbbra is népszerűek a hazai állampapírok.
A közgyűlés tagjai között vannak már-már „tőzsdecápának” minősülő képviselők is. A párbeszédes Béres András például nem tartozik közéjük, nyilatkozata alapján neki „csak” 9 féle értékpapír van tulajdonában. Az MSZP-s Tüttő Kata 37 féle értékpapírral is csak a képzeletbeli dobogó harmadik fokára állhat, mert nem sokkal (40) megelőzi őt a tiszás Kollár Kinga.
Az értékpapír-diverzifikáció koronázatlan királya azonban – tavalyhoz hasonlóan idén is – Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője, aki most épp 57 féle értékpapírban tartja vagyonát.
A teljes cikket az Mforon olvashatják.
Az Európai Bizottság átfogó stratégiát fogadott el.



