2p
Rendkívüli közgyűlésen szavazhatnak az FHB-részvényesek az integrációhoz való csatlakozásról. Ha belemennek, komoly jogokat veszítenek el a kisebbségi részvényesek.

Ahogy arról korábban beszámoltunk: az FHB belép a takarékszövetkezeti integrációba. Az integráció ezzel "letudja" a kötelezőt: nem kell saját jelzálogbankot alapítania, hogy megfeleljen az MNB új követelményeinek. Az FHB pedig bekerül az ernyő alá, nem mellesleg a bank az integráció tőkéjéhez is hozzáférhet.

Szinte mindenbe beleszólhat majd a Takarékbank

Hogy a döntést megerősítsék, az FHB rendkívüli közgyűlést hívott össze november 9-re. Ennek keretében megváltoztathatják az alapszabályát, az integrációs szervezetről szóló törvénynek megfelelően.

Az Erste Befektetési Zrt. hírlevele emlékeztet: a közgyűlési napirendi pontok alapján több részvényesi és IT, FB tagságból adódó jog korlátozás alá kerülne. A legfontosabb, hogy ezentúl sem az igazgatósági tagokat, sem a felügyelőbizottsági tagokat nem lehet megválasztani a Takarékbank jóváhagyása nélkül. Sőt, az éves és évközi eredményeket sem lehet a Takarékbank jóváhagyása nélkül elfogadnia a részvényeseknek. Egyedül az eredmény felhasználásról dönthetnek a részvényesek.(Ez egyébként az integrációba tartozó Takarékszövetkezeteknél is így működik.)

A részvényeseknek ez nem sok jót ígér

Az Erste értékelése szerint a hír egyértelműen negatív a kisebbségi részvényesek számára, ugyanis elveszítik főbb részvényesi jogaikat, ha a főrészvényesek megszavazzák a tervezetet, ami valószínű. Osztalékra sem számíthatnak jó ideig, hiszen ha profit keletkezik, az valószínűleg elmegy a kamatfizetésre, ugyanis az FHB 110 millió euró CET1 alárendelt hitellel rendelkezik, amelynek a kamata tőkeköltség mértékű (10 százaléknál magasabb).

Mindez azt jelenti, hogy a kisebbségek ezentúl nem tudnának beleszólni a cég életébe és jó ideig még osztalékot sem kapnának. Mivel az FHB 25 százalékos tulajdonos a Takarékbank fő tulajdonosában, ezért az új alapszabály alapján konzerválódhatna a jelenlegi igazgatóság és felügyelőbizottság összetétele a kereszttulajdonlásból adódóan - írja az Erste Befektetési Zrt. hírlevele.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 36810 35680 37000 -1,18% 0 0 19 288 921 210 HUF 2026-04-02 17:09:01
MOL 3946 3910 3976 +0,05% 0 0 1 857 928 706 HUF 2026-04-02 17:07:26
MTELEKOM 2144 2106 2148 +0,66% 0 0 879 656 644 HUF 2026-04-02 17:08:37
RICHTER 12150 11870 12300 +0,83% 0 0 3 513 005 150 HUF 2026-04-02 17:10:59
OPUS 441 438 453 -0,68% 0 0 199 501 482 HUF 2026-04-02 17:05:15
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 10:44
 A Mol árfolyama 1,2 százalékkal csökkent a héten.
Részvény / Deviza / Áru Húsvéti bevásárlás: meglepő fordulat látható az alapanyagoknál
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 11:31
A húsvét miatt ismét nagyobb figyelem irányul azokra az alapanyagokra, amelyek jelentős részét adják a bevásárlókosarunknak. A csokoládé, a mandula, a húsvéti sütemények és piskóták mellett ilyenkor különösen felértékelődnek az olyan alapvető hozzávalók, mint a kakaó, a cukor, a vaj, a búza és a tojás. Az alapanyagok piaci teljesítményét és kilátásait a Magyarországon is jelen lévő globális befektetési szolgáltató, az XTB szakértői vizsgálták meg.
Részvény / Deviza / Áru Vegyesen zártak a New York-i tőzsde főbb mutatói
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 08:37
Vegyesen zártak csütörtökön a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.  
Részvény / Deviza / Áru Csúcsra futott a Richter
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 18:41
A többi részvény csak lesheti ezt a teljesítményt.
Részvény / Deviza / Áru Milyen hangulatban köszönt a forint a húsvéti hétvégére?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 18:29
Most épp erősödik vagy lazít a magyar fizetőeszköz? 
Részvény / Deviza / Áru Miért megy szembe a világgal a Richter?
Miró József | 2026. április 2. 17:07
A Richter az elmúlt hetekben a február elején elért csúcs közelében maradt, miközben a részvénypiacok alapvetően lejtmenetben voltak az iráni háború miatt. Az Erste Befektetési Zrt. elemzése.
Részvény / Deviza / Áru Esnek az amerikai és az európai részvények, közben az energiaárak szárnyalnak
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:23
Mínuszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok.
Részvény / Deviza / Áru Esik a BUX: az OTP húzza le a magyar tőzsdét
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 15:54
Közben a Richter szépen emelkedik csütörtök délután. 
Részvény / Deviza / Áru A Mol-részvényesek örülhettek csütörtök délelőtt
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:44
Így alakult a kereskedés a budapesti tőzsdén csütörtök délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Újra az egekben az olajár, az orosz olaj pedig még drágább
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:07
A kis megnyugvás után most újra igyekszik mindenki bespájzolni az olajat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG