1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Évek óta először nőtt a Magyar Telekom bevétele. A vezérigazgató szerint sikerült a trendforduló. Az online eladásokat növelnék és bővítenék a szolgáltatásaikat. Az osztalékról délután döntenek.

Öt év után ismét nőtt a a Magyar Telekom bevétele - mondta Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója csütörtökön. Hozzátette: a nyereségesség ugyan tavaly még mindig csökkent, de az év utolsó öt hónapjában már sikerült csökkenteni a kiadásaikat.

A Magyar Telekom - csütörtök hajnalban közzétett konszolidált, nemzetközi számviteli elvek szerint készült gyorsjelentése szerint - 36,86 milliárd forint nettó nyereséggel zárta 2012-t az előző évi 7,46 milliárd forint veszteség után, a társaság bevételei egy év alatt 1,6 százalékkal 607,13 milliárd forintra nőttek.

Még vizsgálják

Christopher Mattheisen szerint a társaság tavalyi nyereségességét kedvezően befolyásoló energiaszolgáltatási ágazat jövője a kormány rezsicsökkentési intézkedésének következtében függ attól, hogy sikerül-e a társaságnak alacsonyabb árszinten hozzájutnia az energiához. Ha ez nem sikerül, akkor újra kell értékelni ennek az ágazatnak a fenntartását.

Az energiaszolgáltatási ág jövője szempontjából fontos, hogy a Magyar Telekomra az energiabeszerzésnél nagyobb fogyasztóként, vagy nagykereskedőként tekintenek. Az elnök-vezérigazgató szerint, ha előnyükre tudják fordítani a rezsicsökkentés következtében változó piaci árstruktúrából, akkor folytatható az üzletág, ha nem, akkor újra kell értékelni a folytatást.  Hozzátette: az ágazat jelenleg alacsony nyereségességi rátával működik, bár csoportszinten javítja az eredményeket, hiszen a Magyar Telekom az energiaszolgáltatásokat csomagban értékesíti, így hozzájárul más ágazatok fogyasztóinak megtartásához.

Újabb célok

Christopher Mattheisen elmondta: a társaság egyrészt a jelenlegi 3-5 százalékról 30 százalék fölé emelné az online értékesítés arányát. Ebből a szempontból biztató, hogy a decemberi értékesítési időszakban a mobil-előfizetések értékesítésének 14 százaléka online történt. Ezen kívül a társaság a digitális otthon, így biztonsági és energiagazdálkodási szolgáltatásokat bővítené.

Az elnök-vezérigazgató megismételte a társaság álláspontját, amely szerint önmagában nem baj a vállalatok megadóztatása, az igazi probléma, hogy a telekom ágazatra kivetett különadók diszkriminatív természetűek. Hozzátette: a távközlési vállalatokra kivetett adó az ágazaton kívül a gazdaság más területein is gátolja a növekedést, ráadásul a közművezetékekre kivetett adó a beruházásokat is hátráltatja. Christopher Mattheisen leszögezte: a Magyar Telekom egy versenyágazatban tevékenykedik, így "nem lehet egyszerűen továbbpasszolni a különadók terheit a fogyasztókra".

Új frekvencia-tenderre számítanak

Thilo Kusch, a Magyar Telekom pénzügyi vezérigazgató-helyettese elmondta: ésszerű azt várni, hogy a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság még az idén új frekvenciatendert ír ki a Kúria által megsemmisített eljárás helyett. Úgy fogalmazott: mindenki tudatában van annak, hogy a spektrumkérdés sürgető, és hogy a tender kiírása nem várhat örökké. Mivel az előző eljárás óta ment tovább az idő, ezért ésszerű lehet azt is várni, hogy a hatóság több frekvenciát kínál értékesítésre, mint legutóbb.

Délután kiderül

A Magyar Telekom igazgatósága csütörtökön kora délután jelenti be az előző évre vonatkozó osztalékjavaslatát. Thilo Kutsch, a társaság pénzügyi igazgatója sajtótájékoztatón elmondta: az igazgatóság továbbra is elsősorban a nettó adósságráta alapján határozza meg osztalékstratégiáját, de természetesen az előző évi eredmények is befolyásolják az osztalék mértékére vonatkozó javaslatot. A Magyar Telekom osztalékáról a várhatóan április 12-én megtartandó közgyűlés dönt.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 36730 36690 37490 +0,99% 36730 36760 4 703 092 070 HUF 2026-03-18 14:02:34
MOL 3760 3758 3840 -1,31% 3760 3762 1 444 911 900 HUF 2026-03-18 14:02:11
MTELEKOM 2030 2030 2090 -0,98% 2030 2035 416 582 580 HUF 2026-03-18 14:01:53
RICHTER 11910 11800 12000 +0,59% 11910 11930 495 548 400 HUF 2026-03-18 14:01:47
OPUS 504 501 510 +1,00% 503 504 21 288 095 HUF 2026-03-18 13:51:28
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Vészjósló időket idéz az amerikaiak bejelentése
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 13:29
Az Egyesült Államokban december óta a legmagasabbra emelkedett a 30 éves jelzáloghitelek kamata.
Részvény / Deviza / Áru Csak a Mol részvényei nem erősödtek eddig
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 12:45
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 1,99 pontos nyitás után emelkedett szerdán délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Olyan ítélet közeleg, ami padlóra küldheti a fémpiaci reményeket
Czwick Dávid | 2026. március 18. 10:21
Újabb meghatározó hír borzolhatja a pénzpiaci kedélyeket néhány óra múlva, kivált a nemesfémek vonatkozásában. A korábbi nagyarányú várakozás helyett most már szinte 0 százalékot áraz a piac a közelgő nagy bejelentéssel összefüggésben. Nem elég az olajárrobbanás és az iráni válság? Úgy tűnik nem: most már az inflációs félelemmel és az új monetáris fejleményekkel is foglalkozniuk kell a befektetőknek. 
Részvény / Deviza / Áru Mi történik ma az OTP és a Mol részvényeivel?
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 08:58
A javuló nemzetközi környezet miatt pozitív hangulatban indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) szerdán az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint.
Részvény / Deviza / Áru Úgy kigyúrta magát a forint, hogy nyugodtan mehet a strandra
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 08:27
Tovább erősödött a forint a főbb devizákkal szemben szerda reggelre a bankközi devizapiacon kedd estéhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Kiderült, mi történt a New York-i tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 06:17
Emelkedéssel zártak hétfőn a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Részvény / Deviza / Áru A tarkóján érezte a hideg szelet a forint, összeszedte magát
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 18:40
A magyar fizetőeszköz a keddi napon erősödni tudott a bankközi kereskedésben.
Részvény / Deviza / Áru Zárásra az OTP szárnyalása már érezte a ritkuló levegót
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 17:40
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 1749,22 pontos, 1,45 százalékos emelkedéssel 122 537,07 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Mennyire volt aranybánya az aranybánya?
Eidenpenz József | 2026. március 17. 15:40
A történelmi csúcsokat döntögető arany vajon mennyire növelte az aranybányák árfolyamát? Mennyire jártak jól azok, akik részvényeket vásároltak nemesfém helyett? Rövid távon nagyon jól, több évre visszatekintve nem egyértelmű a kép. De a részvények most sem tűnnek drágának.
Részvény / Deviza / Áru Óvatos emelkedéssel nyitottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 15:20
Emelkedéssel indítottak a New York-i tőzsdeindexek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG