2p
Az interneten árulja saját cégének részvényeit egy magánszemély, visszavásárlási kötelezettséget is vállal - pedig nem jogosult ilyesmire.

Egy magyar nyelvű internetes portálon a delaware-i székhelyű Benefit Barcode Inc. cég részvényeit értékesíti egy természetes személy. Az üzlet már első ránézésre is gyanús, az MNB piacfelügyeleti eljárást is folytat az érintett személlyel szemben.

A beszerzett bizonyítékok alapján a honlapot üzemeltető magánszemély átlagosan 8-10 ezer dollárért értékesíti a delaware-i székhelyű Benefit Barcode Inc. társaság részvényeit, s azok 3 éven belüli visszavásárlására is kötelezettséget vállal.

Így nem lehet részvényt árulni

Az internetes oldalon a cég részvényeire vonatkozó értékesítési ajánlat azonban nem felel meg a tőkepiacról szóló törvény értékpapírok nyilvános forgalomba hozatalára vonatkozó rendelkezéseinek.

A vizsgált magánszemély nem szerepel az MNB vonatkozó nyilvántartásaiban, így az MNB engedélyéhez vagy bejelentéshez kötött tevékenységet jogszerűen nem végezhet. Emellett – természetes személyként – nem minősül nyilvánosan forgalomba hozott értékpapír kibocsátójának, és – tájékoztató valamint hirdetmény hiányában – értékpapírok nyilvános értékesítésre történő felajánlására sem jogosult.

Egy tucat részvény már elkelhetett

Az MNB azt írja: feltehetően csak elenyésző számú érdeklődő került kapcsolatba az értékesítési ajánlatot közzétevő személlyel. A holnapon szereplő információk szerint a 8-9 ezer dollár közötti árú részvények közül mintegy 20-at leelőgeztek, egy tucatnyi pedig el is kelt.

Az MNB ma közzétett végzése semmilyen formában nem érinti a magánszemély, illetve a Benefit Barcode Inc. befektetőkkel szemben fennálló, már átvett befektetésekkel összefüggő visszafizetési kötelezettségét - figyelmeztet a felügyelet.

Úgy árulják a részvényt, mint a krumplit

Úgy tűnik, ennek az első hallásra is fura forrásbevonási formának reneszánsza van: az MNB a napokban figyelmeztetett egy másik magyar cégre, amelyet ugyan nem engedtek be a tőzsdére, de máshol mégis árulni kezdték részvényeiket >>

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 38090 37010 38280 +3,48% 38020 38090 7 389 866 760 HUF 2026-04-07 11:55:27
MOL 3978 3960 4020 +0,81% 3976 3978 622 505 598 HUF 2026-04-07 11:54:44
MTELEKOM 2180 2144 2190 +1,68% 2180 2182 570 199 774 HUF 2026-04-07 11:55:08
RICHTER 12180 12080 12370 +0,25% 12160 12180 858 299 840 HUF 2026-04-07 11:54:44
OPUS 451 440 456 +2,38% 450 451 59 337 893 HUF 2026-04-07 11:55:12
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru A forint és a magyar részvények piacán még csak nem is pukkant a Szerbiában talált bomba
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 10:43
Vaskos pluszban állnak a hazai részvények kedd délelőtt a Budapesti Értéktőzsdén. A forint árfolyamán sem látszik, hogy Magyarországot bárki komolyan fenyegetné. 
Részvény / Deviza / Áru A tőzsdéken is eljött a feltámadás húsvét után
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 10:15
Az amerikai piacok után az európai tőzsdék is emelkedni kezdtek kedden. 
Részvény / Deviza / Áru Elkerülték a locsolók a forintot, lekókadt az árfolyam
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 07:39
Gyengült a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.  
Részvény / Deviza / Áru Rossz a helyzet, de ez jó a bankoknak, emelkedett a New York-i tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 06:03
A bankpapíroknak kedvez, hogy valószínűleg nem csökkent kamatot a Fed, emelkedéssel zártak a piacok New York-ban. 
Részvény / Deviza / Áru Forinterősödést hozott a húsvéti nyuszi
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 18:46
Jelentősen erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Vegyesen kezdtek az amerikai tőzsdék, megint emelkedik az olajár
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 16:21
Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Végre egy jó hír: csökken a kőolaj ára
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 11:46
Erősödtek a vezető ázsiai tőzsdék hétfőn, amikor számos piacon nem volt kereskedés. A kőolaj ára csökkent délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Gyengén nyitott, de aztán beleerősített a forint
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 11:08
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben hétfő reggel a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben, utána viszont sikerült javítania.
Részvény / Deviza / Áru Nem a Hormuzi-szoros a legnagyobb kockázat – hanem az, amit elindíthat
Gajda Mihály | 2026. április 6. 06:01
Az elmúlt hetekben a globális piacok figyelme szinte kizárólag a Hormuzi-szorosra szegeződött. Nem véletlenül: a világ olajellátásának közel egyötöde halad át ezen a szűk tengeri folyosón, így március eleji lezárása Irán által azonnali reakciót váltott ki az energiapiacokon. Az olajárak emelkedtek, a volatilitás megugrott, a geopolitikai prémium pedig újra tartósan beépült az árakba. A Concorde Értékpapír Zrt. elemzőjének helyzetértékelése.
Részvény / Deviza / Áru Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 10:44
 A Mol árfolyama 1,2 százalékkal csökkent a héten.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG