4p

Hamarabb hazahozná az uniós pénzeket egy Tisza-kormány, mint az Orbán-kormány?
Maradt még szövetségese Magyarországnak Európában?

Online Klasszis Klub élőben Szent-Iványi Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves külpolitikai szakértőt!

2025. július 30. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A görög helyzet miatt pocsék volt a hangulat az európai tőzsdéken. Három százalékos mínuszban is járt az OTP részvénye a nap közepén, de aztán ebből sokat ledolgozott. Elemzők ugyanakkor inkább a további esés lehetőségét latolgatják, emelkedésre nem számítanak.
Görög zászlót vegyenek! Fotó: EPA/Oresztisz Panagiotu

„Az IMF Európát revolverezi a görögökkel”, „Ki az euróból, vissza a drachmába” – a vezető német gazdasági lap, a Handelsblatt weboldala ilyen címekkel volt tele hétfő este, ez jól illusztrálja, mi okozta a rossz hangulatot. Az európai tőzsdék nyilván nem voltak boldogok attól, hogy Görögország épp végleg bedőlni készül, a DAX index 1,9 százalékkal esett három hónapos mélypontra, a többi európai tőzsde is hasonlóan rosszul szerepelt.

A BUX index ehhez képest még eléggé jól viselkedett, bár a mélyponton 1,3 százalékos mínuszban is járt, a nap végére ledolgozott belőle sokat, és végül 0,5 százalékos veszteséggel zárt. Az OTP-nek volt egy nehéz időszaka, kora délután három százalék körüli mínuszban is forgott, de innét felfelé indult, és csak 0,8 százalékos esés lett a vége.

További árfolyamok>>>>>>

Anticiklikus Richter

A Mol majdnem pont fordított pályát járt be, mint az OTP, a nap közepén erősebb volt, a nap végére esett vissza. Végül csak 0,5 százalék lett a mínusz, de ez is inkább a nap végi hirtelen „felhúzásnak” volt köszönhető. A Richter 0,9 százalékkal drágult, a Magyar Telekom egy százalékkal esett.

A forint végső soron keveset mozgott, nap közben ugyan 313,50 forint is volt egy euró, de csak rövid ideig, este végül visszaesett 312,20-ra, pár fillérrel a pénteki szint fölé.

Gyengülő pályán a forint?

Az euró/forint „emelkedő trendcsatornában kapaszkodik felfelé, a pénteki kereskedés pedig újabb fordulatot hozott. Az árfolyam visszapattant a csatorna alsó széléről, a 310,5-nél található támasz fordította meg a kurzust” – írja az Erste elemzése.

„A pénteki forintgyengülést további követte a mai kereskedésben, a következő ellenállást a legutóbbi lokáli csúcs jelenti 314,1-nél, amelynek áttörésével 5 hónapja nem látott csúcsra kapaszkodna a devizapár, és folytatódhatna az emelkedés 317,1-ig” – írják.

További árfolyamok>>>>>>

Ha már esik, nagyot eshet

„A BUX a mai mozgással az 50 napos exponenciális mozgóátlag alá készül beesni, ami alatt legutoljára év elején járt az index. Ha masszívan letöri az 50-es mozgót az index, akkor 20 200 pont körül látható a következő támasz” – írja Sinka Csaba a Concorde Értékpapír blogján.

Az OTP árfolyama alulteljesítő ma a blue-chipek között, ez viszont nem jó jel technikailag – írja a KBC Equitas. 5500 forint felett „láthatóan elfogy a papír lendülete, az 5708 forintos 50 napos mozgóátlagig már el sem tudott jutni az árfolyam”.

Az USA sem túl boldog

„A nem sokkal alatta húzódó emelkedő trendvonal már megtörte az OTP lendületét, ami nem kecsegtet sok jóval a jövőre nézve” – teszik hozzá. Ha az 5000 forint környékén levő támaszok elesnek, a 4535 forintos 200 napos mozgóátlagig nem igazán van erős támasz a részvény alatt.

Az USA ipari termelése váratlanul visszaesett a legutóbbi adatok szerint, amit egyrészt az alacsony olajárakkal, másrészt az erős dollárral magyaráznak. Az olajár a bányászat adatait vetette vissza, a dollár pedig a feldolgozóipari termelésen hagyott nyomot. A hír után az S&P 500 0,3, a Dow Jones ipari átlag és a Nasdaq 0,5 százalékos mínuszban mozgott.

Rossz és még rosszabb görög megoldások

„Görög patt: Konszenzus nincs, megoldás meg nem létezik” címmel írt blogbejegyzést Sarkadi-Szabó Kornél ismert tőkepiaci elemző. Pontosabban véleménye szerint bizonyos szempontból azért létezik valamiféle megoldás. „Véleményem szerint két lehetőség van, ami görög gazdaságot közép távon növekvő pályára állítaná, és viszonylag normál fejlődést biztosítana, úgy, hogy később sem esne vissza” – írja.

Szerinte vagy el kéne engedni a görög adósságok felét, vagy teljes államcsődöt jelenteni és kilépni az eurózónából.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 28440 28400 28770 -0,07% 0 0 6 059 995 120 HUF 2025-07-28 17:10:39
MOL 3070 3052 3080 -0,32% 0 0 2 162 102 650 HUF 2025-07-28 17:10:59
MTELEKOM 1750 1746 1766 -0,57% 0 0 464 301 870 HUF 2025-07-28 17:08:59
RICHTER 10450 10340 10450 +0,38% 0 0 796 441 770 HUF 2025-07-28 17:05:21
OPUS 591 587 593 +0,17% 0 0 40 351 798 HUF 2025-07-28 17:05:12
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Elpárolgott a kezdeti jókedv a pesti tőzsdén
Privátbankár.hu | 2025. július 28. 18:41
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 74,04 pontos, 0,07 százalékos csökkenéssel 101 306,73 ponton zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru A nagy megállapodás sem segített a forinton
Privátbankár.hu | 2025. július 28. 18:21
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Folyik a pezsgő az amerikai tőzsdéken a vasárnapi megállapodás után
Privátbankár.hu | 2025. július 28. 17:19
A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,10 százalék, a részvények szélesebb körét érintő S&P 500 index 0,07 százalék pluszt, a technológiai részvények alakulását követő Nasdaq index 0,30 százalék erősödést jelzett.
Részvény / Deviza / Áru Pont így szokott kinézni a nagy kép, mielőtt durván beüt a krach
Privátbankár.hu | 2025. július 28. 15:16
Gyakorlatilag egész nyáron megállás nélkül emelkednek az amerikai tőzsdeindexek, sorra dőlnek a rekordok, csúcson a bitcoin, padlón a vállalati kötvények felára – meddig nőhetnek még a fák? A túláradó euforikus hangulat miatt egyre többen figyelmeztetnek arra: pont így szoktak kinézni a piaci buborékok, mielőtt kipukkannak.
Részvény / Deviza / Áru Gyenge kezdés után erőre kapott a BUX
Privátbankár.hu | 2025. július 28. 15:01
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,48 pontos nyitás után emelkedett hétfő kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru A magyar tőzsde is örül a kereskedelmi paktumnak
Privátbankár.hu | 2025. július 28. 11:58
 A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,48 pontos nyitás után emelkedett hétfőn délelőtt.  
Részvény / Deviza / Áru Egymás markába csapott Trump és Von de Leyen: száguldanak a tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. július 28. 09:57
Emelkednek a tőzsdék a kereskedelmi megállapodás hírére. 
Részvény / Deviza / Áru Megvan a vámmegállapodás: a forint is reagált
Privátbankár.hu | 2025. július 28. 07:43
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfő reggelre a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Történelmi csúcson zárt a BUX a héten
Privátbankár.hu | 2025. július 27. 08:16
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 9,53 pontos, 0,01 százalékos emelkedéssel 101 380,77 ponton, új történelmi csúcson zárta a hetet.
Részvény / Deviza / Áru Kitört a forinton a péntek esti láz
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 18:45
A magyar fizetőeszköz egyre erősebb lett a pénteki nap folyamán a bankközi kereskedésben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG