3p
A 4iG Nyrt. elnök-vezérigazgatója, Jászai Gellért tőzsdén kívüli ügyletekkel irányító befolyást szerzett az informatikai nagyvállalatban. A piac éllovasává válnának.

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett bejelentés értelmében Jászai Gellért a 4iG Nyrt. főrészvényese és legnagyobb befektetője. Az üzletember a Konzum PE Magántőkealaptól, illetve egyéb tőzsdén kívüli ügylettel összesen 40,2 százalékos részesedést vásárol az informatikai nagyvállalatban. A felek a két lépcsőben megvalósuló, a társaság tényleges irányítását biztosító részvénycsomag megszerzéséhez szükséges szerződéseket megkötötték.

A legnagyobbak akarnak lenni

“Azért fektettem a vállalatba, mert az informatika és digitalizáció a leginnovatívabb iparág, amely robbanásszerű fejlődés előtt áll Magyarországon, valamint az egész kelet-közép európai régióban. Ez maga a jövő, a gazdaság új dimenziója”- mondta a mai bejelentés kapcsán Jászai Gellért.

„Munkatársaimmal azért dolgozunk, hogy a 4iG a piac éllovasává váljon. Ennek érdekében olyan jelentős akvizíciókra készülünk, melyeknek köszönhetően a társaság még az idei évben a legnagyobb hazai tulajdonú informatikai vállalatcsoporttá alakulhat ”­- ­­tette hozzá a 4iG elnök-vezérigazgatója.

Megjegyzendő, a 4iG-t már többször összefüggésbe hozták a Magyar Telekom vállalati infokommunikációs leánycégével, a T-Systems-szel. A Jászai által most közöltek megerősíteni látszanak a piaci pletykákat.

A mostani tranzakciósorozat első lépéseként Jászai Gellért megvásárolta a Konzum PE Magántőkealaptól a KZF Vagyonkezelő Kft.-t, mely társaság a 4iG részvények 22,57 százalékát birtokolja.  Ezután a vagyonkezelő társaság a Konzum PE Magántőkealaptól 4,26 százalékos, és egyéb tőzsdén kívüli ügylettel további 5,19 százalékos részvénycsomagot szerzett az informatikai vállalatban. A napokban lezárt tranzakciók eredményeként, a vállalat elnök-vezérigazgatója már összesen 32,02 százalékos részesedéssel rendelkezik a 4iG Nyrt.-ben.

A 4iG Nyrt üzleti eredménye egyetlen év alatt 1717 százalékkal nőtt. A tőzsdei árfolyam 19-szeresére emelkedett. Részletek >>>>

A felek megállapodása szerint Jászai Gellért további 8,2 százalékos részvénycsomagot is vásárol a Konzum PE Magántőkealaptól. A tőkepiaci törvény értelmében azonban a 33 százalék fölötti befolyás megszerzéséhez kötelező nyilvános vételi ajánlatot kell tennie a társaság minden részvényese számára. Így a tranzakció második lépésében érintett további részesedést, a nyilvános eljárás lezárását követően szerzi meg Jászai Gellért.

Az ügyletek jelentős változást eredményeznek a társaság tulajdonosi szerkezetében:

  • Jászai Gellért közvetett módon legalább 40,2 százalékos ténylegesen irányító részvénycsomagot szerez a 4iG Nyrt.-ben,
  • Mészáros Lőrinc a Konzum PE Magántőkealapon keresztül 11,63 százalékos,
  • az Opus Global pedig 9,95 százalékos tulajdonnal rendelkezik majd az informatikai vállalatban.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 36970 36020 36970 +2,41% 0 0 15 244 086 250 HUF 2026-01-06 17:05:16
MOL 3150 2980 3150 +5,35% 0 0 6 359 479 580 HUF 2026-01-06 17:14:53
MTELEKOM 1818 1796 1818 +0,44% 0 0 623 160 920 HUF 2026-01-06 17:13:14
RICHTER 10230 9900 10300 +3,33% 0 0 3 929 280 650 HUF 2026-01-06 17:08:15
OPUS 552 550 557 +0,36% 0 0 81 117 705 HUF 2026-01-06 17:06:33
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru 329 alatt a dollár, az euróval szemben is helytáll a forint
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 07:49
Minimális, 0,1 százalékos erősödéssel indította a szerda reggelt a forint mindhárom fő devizához viszonyítva.
Részvény / Deviza / Áru Erős napot zárt az amerikai tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 06:13
Mindhárom irányadó mutató emelkedéssel zárt az amerikai tőzsdén kedden. A legnagyobb mértékben a Dow Jones indexe nőtt.
Részvény / Deviza / Áru Szaúd-Arábia a jövő hónapban megnyitja pénzügyi piacát minden külföldi befektető előtt
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 19:59
Szaúd-Arábia azt tervezi, hogy február 1-jétől megnyitja pénzügyi piacait minden külföldi befektető előtt – jelentette be a Perzsa-öböl menti ország piacfelügyeleti hatósága kedden, miközben enyhíti a szabályokat, hogy több külföldi pénzt vonzzon be.
Részvény / Deviza / Áru A forint mintha száraz bejglit látott volna
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 18:50
A magyar fizetőeszköz kissé gyengült a bankközi kereskedésben kedden.
Részvény / Deviza / Áru Zárásra felrobbant a Mol árfolyama
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 18:15
A BUX 3243,61 pontos, 2,87 százalékos emelkedéssel, 116 425,94 ponton zárt kedden. 
Részvény / Deviza / Áru Kapargatja a bika a lábával a New York-i parkettet
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 16:01
Szerény emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok kedden.
Részvény / Deviza / Áru Kilőtt a Mol délutánra
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 14:59
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a plusz 0,63 pontos nyitás után emelkedett kedd kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru A békeosztalékot acéllövegekre cserélte Európa
Pecze Kristóf | 2026. január 6. 14:40
Brutális ralin vannak túl az európai védelmi szektor cégei, egyértelmű hype van az ágazatban. Európa lemaradt a fegyverkezésben, a világ hat legnagyobb védelmi cége közt csak egy európai van. A megemelkedő hadi kiadások egy részét valószínűleg a vállalati kapacitások bővítésére fordítják, de bizonytalan, mire lehet még pénzt költeni. És az is bizonytalan, hogy a tavaly kialakult árazások fényében mennyire éri meg befektetni a területen. A cikk a Hold Alapkezelő blogján jelent meg.
Részvény / Deviza / Áru Itt az új tőzsdei rekord: 115 ezer ponthoz közelít a BUX
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 11:59
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,63 pontos nyitás után tovább emelkedett kedden délelőtt.  
Részvény / Deviza / Áru Történelmi csúcson nyitott a pesti tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 09:25
Vegyesen kezdték a kereskedést a főbb európai tőzsdék kedden.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG