1p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A Budapesti Értéktőzsdén lévő kis- és közepes cégek között továbbra is találni vonzó befektetési célpontokat, még akkor is, ha a nehéz gazdasági környezet közepette szinte mindegyik társaság árfolyamesést szenvedett el az elmúlt egy évben.

Az Állami Nyomdát a biztonsági szempontok szerint befektetőknek, a Masterplast és a PannErgy papírjait pedig a hosszabb távú növekedési potenciál alapján válogatóknak ajánlotta a KBC Securities részvényelemzője a Budapesti Értéktőzsde és a KBC Securities mai közös befektetői konferenciáján.

Az Állami Nyomda részvényeit tartja a legvonzóbbnak a budapesti tőzsdére bevezetett kisebb vállalatok közül Szentirmai Péter, a KBC Securities kis- és közepes kapitalizációjú részvényeket követő elemzője. A szakember szerint ugyan látványosan elfordultak a befektetők a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) forgó kisebb részvényektől - amit az év második felében látott jelentős forgalomesés is jelez -, de továbbra is érdemes szemezgetni ezek közül a papírok közül. A válogatáshoz a jelenlegi árazás mellett érdemes megvizsgálni, hogy az árbevétel mekkora hányada származik a magyar piacról, milyen a cég finanszírozási helyzete, mekkora osztalékhozammal kecsegtet, s mekkora felértékelődési potenciált rejt a fundamentális fair értékhez viszonyítva, vázolta fel előadásában Szentirmai Péter.

Az Állami Nyomda elsősorban kiegyensúlyozott finanszírozási hátterével és készpénztermelő képességével emelkedik ki a mezőnyből. Lényegében hitelmentesen működik, ami nagy előny olyan környezetben, amikor sem a tőkepiaci, sem a banki finanszírozási forrásokhoz nem könnyű hozzájutni. A papírt vonzóvá teszi – a kockázatmentes hozamok feletti – 3-4 százalékpontos osztalékhozam-prémiuma is. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy a piaci hangulat romlásával párhuzamosan a magyar hozamok emelkedése a kamatprémium csökkenéséhez vezethet, így anélkül romolhat az Állami Nyomda vonzereje, hogy az árfolyama jelentősen változna - mondta Szentirmai Péter. Az elemző fair érték becslése alapján összességében az Állami Nyomda mintegy 30 százalékos felértékelődési potenciált rejt magában.

Az Állami Nyomda mellett a 17 százalékos felértékelődési potenciállal rendelkező Masterplastot ajánlja még vételre a KBC Securities, emellett a PannErgy részvényeiben is lát fantáziát. Ez utóbbi két részvény esetében a hosszabb távú növekedési sztori lehet vonzó a befektetők számára,  bár ezt rövid távon - a kockázatok miatt - egyelőre figyelmen kívül hagyhatja a piac.  Az értékelési szempontok alapján összességében a CIG Pannónia és a Graphisoft Park esetében a KBC óvatosságra inti a befektetőket.

A Masterplast mellett szól, hogy árbevételének csak 25 százaléka adódik Magyarországról, s a fennmaradó rész is több – igaz, elsősorban régiós – országból származik. Mivel a magyar makro környezet borús jövőképet fest, ezért azokat a részvényeket kedveli a KBC, amelyek árbevétele kevésbé kitett a magyar keresletnek. A BÉT-en forgó kisebb cégek között a régiós diverzifikációban a Masterplast a bajnok, az Állami Nyomdánál viszont éppen fordított a helyzet, ott a belföldi értékesítés 72,5 százalékot tesz ki az árbevételen belül.

Az értékelési szempontok között szereplő finanszírozási helyzet alapján a KBC elemzője kiemelte, hogy a PannErgynek szüksége lesz az Európai Beruházási Bank által korábban nyújtott 110 millió eurós hitelkeret első részletének hazai refinanszírozására, míg a CIG Pannóniánál a Szolvencia II tőkeszabályozásnak való megfelelés követelhet majd újabb tőkebevonást. A KBC elemzője azonban kevésbé látja aggasztónak a Graphisoft Park magas hitelarányát, ugyanis a cég erős cash flow termelő képessége miatt a tervekkel összhangban évről évre képes lesz törleszteni.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 41570 40600 42020 +2,74% 0 0 32 318 321 640 HUF 2026-05-29 17:13:39
MOL 3854 3750 3874 +1,85% 0 0 12 691 981 006 HUF 2026-05-29 17:13:18
MTELEKOM 2630 2622 2646 +0,15% 0 0 2 898 623 212 HUF 2026-05-29 17:05:04
RICHTER 12840 12400 12840 +3,97% 0 0 10 937 401 010 HUF 2026-05-29 17:05:09
OPUS 354 342 359 +6,31% 0 0 143 290 540 HUF 2026-05-29 17:13:25
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Von der Leyen és Magyar Péter a pesti tőzsdét is berúgta
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 18:49
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 3164,11 pontos, 2,41 százalékos emelkedéssel, 134 616,81 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru A forint is pezsgőt bontott az uniós megállapodás hírére
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 18:31
Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben pénteken estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Szép reggelre ébredt a Wall Street
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 16:01
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Tűzijátékozott a forint Magyar Péter óriási bejelentésének a hírére
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 15:01
A magyar miniszterelnök péntek kora délután bejelentette, hogy megvan a megállapodás az uniós pénzekről, ami természetesen a forint árfolyamát sem hagyta hidegen.
Részvény / Deviza / Áru Növelte nyereségét a CIG Pannónia
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 11:15
A CIG Pannónia Életbiztosító konszolidált díjbevétele 15 milliárd forint volt az idei első negyedévben az előző év azonos időszakában elért 17 milliárd forint után. Konszolidált adózott nyeresége ugyanakkor 1,3 milliárd forint lett a tavalyi első negyedévi 468 millió forinthoz képest.
Részvény / Deviza / Áru A forint is azt jelzi, hogy Magyarországon kiengedtük a kéziféket – interjú
Eidenpenz József | 2026. május 29. 10:43
Mi az igazán nagyszerű a választások eredményében, és hogyan lesz ebből gazdasági fellendülés? Hogyan támasztja alá ezt még a forintárfolyam is? Miért nehéz, de szükséges lejönni a NER-szerekről? Mi köze az OTP-nek a Hormuzi-szoroshoz? Interjú Balásy Zsolttal, a HOLD Alapkezelő portfólió-menedzserével.
Részvény / Deviza / Áru Ősszel nemzetközi kötvénykibocsátást tervez a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 09:33
A 4iG Csoport 203 milliárd forintos árbevétellel és 69,3 milliárd forintos kamat-, adófizetés és amortizáció előtti nyereséggel zárta 2026 első negyedévét. A hosszú akvizíciós és transzformációs időszakot követően a vállalatcsoport működésének konszolidációjára, a szakholding-struktúra megerősítésére és a további nemzetközi növekedés előkészítésére helyezi a hangsúlyt. A 4iG közlése szerint a fejlődéséhez a távközlési üzletág továbbra is stabil alapot biztosít, miközben az űr- és védelmi ipari divízió már a csoportszintű nettó árbevétel több mint 11 százalékát adja. A társaság nemzetközi kötvénykibocsátást készít elő, amely a további nemzetközi terjeszkedést és a távközlési holding korábbi akvizíciós hiteleinek refinanszírozását is támogathatja. A cég ősszel nemzetkzi kötvénykibocsátást tervez.
Részvény / Deviza / Áru Az S&P döntésére vár a forint
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 06:50
Egyre acélosabb árfolyamot céloz meg a reggeli órákban a forint. Már a 354-es szintet közelíti az euróval szemben, miközben az S&P ítéletére vár.
Részvény / Deviza / Áru Enyhe lendület tartotta pluszban New York-ot
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 06:36
Emelkedéssel zártak a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.  
Részvény / Deviza / Áru Estére berúgta a motort a forint
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 18:42
A dollárárfolyam már 304 alatt van, az euró is járt 354 alatt, de minimálisan felette zárt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG