4p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A BUX index 2007 nyara óta nem látott magasságba emelkedett ma, miközben a forint is erős, a Moody's ma dönthet a magyar adósminősítésről. Az európai tőzsdék csúnyán estek, de az amerikai indexek nyolc nap esés után emelkedni tudtak. Záporoznak a gyorsjelentések, megint nagyon esik az olaj ára.

A BUX index egész Európával, még a varsói, prágai, bukaresti indexekkel is szembe menve fél százalékot tudott ma erősödni, ami elsősorban a Mol várakozásoknál jobb gyorsjelentésének volt köszönhető. Az olajrészvény 2,9 százalékkal 18 835 forintra ment fel. Ezen kívül még a Magyar Telekom tudott erősödni 0,6 százalékkal 470 forintra.

Az OTP 0,1 százalékkal 7865 forintra, az egy nappal korábban szintén szép gyorsjelentést kiadó Richter 1,1 százalékkal 5980 forintra esett. Egyébként az európai bankrészvények és egészségügyi részvények szektora egyaránt nagyot esett ma, ehhez képest egyikük teljesítménye sem volt rossz. A Zwack is jó jelentést tett közzé, árfolyama azonban alig mozdult.

2007 óta nem látott szinten a BUX

A BUX index 2007 nyara óta először zárt harmincezer felett, 30 017 ponton, nap közben pedig 30 083,5 pont volt a csúcs, ez is több, mint a pár nappal korábbi napi maximum. (30 050 pont.) Ma este ráadásul a Moody's is felminősítheti Magyarországot, ha ez megtörténik, mindhárom nagy hitelminősítőnél befektetési kategóriában leszünk. Ha nem, az sem tragédia, mert kettő általában elegendő a konzervatív külföldi intézményeknek is.

A forint is szépen erősödött, délután 305,70 forint volt az euró, 1,2 forinttal alacsonyabb a csütörtök estinél. Egy hete még a 310-et ostromolta az euró, majd ezen a héten folyamatosan lefelé csorgott.

További árfolyamok itt>>>>

Erősebb font, gyengébb tőzsdeindex

Európában nagyon rossz volt a hangulat, amit változatlanul a Trump-győzelemtől való félelemnek tulajdonítanak. Nem biztos, hogy ez elegendő érv, mert az USA-ban viszont megenyhült a tőzsdei klíma.

A DAX index mindenesetre 0,6, a francia CAC 0,9, a brit FTSE 100 pedig 1,6 százalékkal esett. A brit részvényeknek nem tesz jót a font két napja tartó erősödése, ami egy bírósági döntésnek köszönhető. (Amely a kormányt a Brexit parlamenti megvitatására kötelezi.)

Nyolc nap után gyógyul?

Fontos USA foglalkoztatási adat érkezett, amely nagyjából a vártnak megfelelő volt a munkahelyek számát tekintve és kissé a vártnál nagyobb bérnövekedést mutatott. Ezt úgy értelmezték, hogy támogatja a decemberi kamatemelést, hacsak az amerikai elnökválasztás eredménye bele nem szól. Az USA tőzsdéin nyolc napos, évek óta nem látott hosszúságú vesztési széria törhet meg ma, ha kitart a jó hangulat, este hat körül az S&P 500 0,5, a Nasdaq indexe 0,6 százalékos pluszban volt.

Az olaj ismét jelentős esésbe kezdett, két százalék körüli gyengülés után a WTI 43,90, a Bent 45,40 dollár körül van.

Megjött a fekete autó, összeomlott a líra

Több mint három százalékot esett a tőzsdeindex Isztambulban, két százalékos emelkedéssel új történelmi csúcsra emelkedett a török líra euróárfolyama 3,5 körül, évi tíz százalék fölé emelkedett a tíz éves török állampapírok hozama is. A befektetők valószínűleg megijedtek attól, hogy a diktatúra kiépítése folytatódik, százezer elbocsátás és 37 ezer bebörtönzés után ma hajnalban már ellenzéki politikusokért is megérkezett a fekete autó Törökországban.

A KBC Equitas szerint ma a Moody’s felminősítésének a Societe Generale elemzője szerint 80 százalékos esélye van.

Nem drága a Mol?

Szintén a brókercég szerint jó harmadik negyedévet zárt a Mol annak ellenére is, hogy a fontosabb profitsorokon csökkenés látszik a tavalyi év azonos időszakához képest. Ezt a külső környezet romlása magyarázza, amivel a befektetők is előre számolhattak már, így sokkal inkább arra érdemes figyelni, hogy a Mol számai a várakozásoknál erősebbek lettek, ráadásul a menedzsment is megemelte az idei éves eredmény előrejelzését. A brókercég a részvényeket nem tartja drágának a mostani árszinteken.

Az Erste Befektetési Zrt. szerint a Commerzbank a tavalyi 235 millió eurós profit után 288 milliós veszteséggel zárta a harmadik negyedévet, amely alacsonyabb a 487 milliós várt veszteségnél. A várakozásoknál valamivel kedvezőbb negyedéves számokat publikált a BMW is.

Győzelmi jelentésre nagyot esett az Erste

A vártnál első pillantásra jobb nettó profitról számolt be az Erste Group a harmadik negyedévre, ám ha a mérleget megnézzük, ez főleg egy tavalyi rendkívüli veszteség elmaradásának köszönhető. Valójában bevételei csökkentek és kiadásai nőttek. A befektetők is szkeptikusak, a részvény hét százalékkal zuhant, miközben az európai bankrészvények indexe, a Stoxx 600 Banks 0,9 százalékkal süllyedt ma.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 47250 46720 47280 +0,53% 0 0 12 953 849 720 HUF 2026-08-04 17:08:28
MOL 4714 4566 4714 +3,06% 0 0 6 371 895 698 HUF 2026-08-04 17:12:22
MTELEKOM 2768 2742 2768 +1,24% 0 0 1 176 708 616 HUF 2026-08-04 17:11:30
RICHTER 11950 11840 11960 +0,17% 0 0 1 433 260 200 HUF 2026-08-04 17:05:10
OPUS 365 347 365 +3,69% 0 0 102 072 157 HUF 2026-08-04 17:05:26
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Kiderült, mi történt a New York-i tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 06:37
Emelkedéssel zártak kedden a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Részvény / Deviza / Áru Ennyivel lett olcsóbb az euró kedd estére
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 18:39
361 közelébe csökkent kedden az euró-forint árfolyam, a dollár pedig utoljára majdnem három hete járt 314 alatt.
Részvény / Deviza / Áru Rekordot döntött a Mol és a BUX-index is
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 17:31
Több mint 3 százalékkal emelkedett a Mol-részvények árfolyama kedden, délután pedig átlépte a 4700 forintot.
Részvény / Deviza / Áru 80 dollár alá csökkent az olaj, lendületesen nyitott a New York-i tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 15:49
4,55 százalékkal csökkent a Brent olaj ára, mindhárom vezető New York-i tőzsdeindex pozitív irányba indult kedden.
Részvény / Deviza / Áru Hasít a budapesti tőzsdén a Mol
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 15:01
Mind a négy vezető részvény és a BUX-index is emelkedett kedden délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Izzasztó az energiakrízis? Fürödjön a profitban – ez a tőzsdei termék lubickolhat most
Czwick Dávid | 2026. augusztus 4. 14:42
Nagyot szólhat két európai fókuszú tőzsdei termék, amelyekkel most szép profitot lehet elérni. A kiugró pénzpiaci eredmények mögött azonban súlyos európai aszály és energiaválság húzódik meg. Miközben spórolni kell a vízzel és az árammal, Európát – és különösen a Kárpát-medencét – elviselhetetlen, perzselő forróság tartja fogságában. Ha profitra váltaná a nyár eddigi legnagyobb hőhullámát, most szinte minden adott a sikerhez. Íme a részletek, hogyan fektethet be, és melyek azok a konkrét eszközök, amelyekre érdemes figyelni.
Részvény / Deviza / Áru Két papír is csúcstámadásban – izgalmak a budapesti kereskedésben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 12:29
Megelőlegezi a piac a kedvező negyedéves számokat.
Részvény / Deviza / Áru Hiába a történelmi aszály, minden kizöldült reggelre – a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 10:14
Az Iránnal kapcsolatos optimizmus mellett fontos európai eseményeknek örülnek a befektetők.
Részvény / Deviza / Áru Szűk sávba került a forint – erre vette az irányt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 07:34
Így indult el kedden a magyar fizetőeszköz.
Részvény / Deviza / Áru Valami újraéledt – pukkantak a pezsgős dugók New Yorkban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 06:46
Jelentős mozgások közepette érkezett el a kereskedési nap vége.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG