4p
A RANDOM Capital Broker Zrt. a Budapesti Értéktőzsde Zrt. "Kijelölt Tanácsadója" lett, miután a BÉT határozatával elfogadta a brókercég pályázatát. Az új szolgáltatási szegmensben a Random Capital vállalatfinanszírozási és tranzakciós partnere a NAVIGATOR Investments Zrt.

A 2018. május 4-én kelt határozat szerint a Random Capital Kijelölt Tanácsadóként jogosultságot szerzett arra, hogy KKV-k nyilvános értékpapír kibocsátását és ezzel együtt a BÉT Xtend piacra történő bevezetését lebonyolítsa.

A brókercég 2009-es indulását követően a Random Capital az online brókeri szolgáltatások piacának meghatározó szereplője lett. A cég mára a legnagyobb független háttérű online brókercégnek számít a Budapesti Értéktőzsdén és Magyarország egyik legaktívabb magán-befektetői bázisával rendelkezik. Versenyképes áraival és szolgáltatásaival ügyfél megbízásainak döntő része a Budapesti Értéktőzsdén teljesül.

A NAVIGATOR Investments magántőke-befektetések szervezésével, vállalatfinanszírozással és stratégiai managementtel foglalkozó társaság. A kis- és közepes vállalatoknak kínált szolgáltatások keretében az elmúlt időszakban kiemelt figyelmet fordítottak a generációváltás kihívásaival küzdő ügyfeleik - KKV-k és családi vállalkozások - speciális problémáinak kezelésére.

A két társaság közösen az ötlet felmerülésétől, a sikeres bevezetésen át, a másodpiaci kereskedés támogatásig végig tudja kísérni a - nyilvános értékpapír-piaci megjelenés és tőkebevonás iránt érdeklődő – vállalatokat.

Virág Ferenc, a Random Capital vezérigazgatója elmondta, hogy a Kijelölt Tanácsadói státusz elnyerése az első lépése annak a hosszú távú stratégiának, amely mentén a Random Capital a befektetési szolgáltatások teljes körét nyújtó brókercéggé válik. „Hiszünk a magyar tőkepiacban! A fejlődés elsősorban azon múlik, hogy mennyire használják a tőzsdét tőkebevonásra a hazai vállalatok. Éppen azért akarunk aktív szerepet vállalni a potenciális tőzsdei cégek felkutatásában és piacra lépésük támogatásában, hogy ezt a folyamatot elősegítsük, erősítsük. Biztosak vagyunk abban, hogy a két társaság közösen a tőzsdére lépő társaságoknak is versenyképes megoldásokat tud nyújtani.”- foglalta össze Virág Ferenc a RANDOM Capital szándékait.

Jutasi Zoltán, a NAVIGATOR Investments vezérigazgatója szerint nemzetgazdasági szinten is komoly problémát okoz a rendszerváltás után induló vállalkozások első generációs tulajdonos-vezetőinek tömeges kiöregedése és utódlásuk kezelése. „Ezen cégek között számos olyan vállalkozással találkozhatunk, amelyeknek a nyilvános tőkepiacon történő megjelenés optimális megoldást jelent. Bővítjük a NAVIGATOR által nyújtott szolgáltatások körét, hogy ezzel is hozzájáruljunk a hazai KKV szektor jövőképének alakításához. Az Xtend piaci megjelenés és a nyilvános értékpapír kibocsátás tökéletes megoldást nyújthat a leköszönő generáció egyik legnagyobb dilemmájára: Értékesíthetik a cég egy részét és benne maradhatnak az üzletben úgy, hogy mindeközben professzionális menedzsment veszi át a cég irányítását.” – világított rá Jutasi Zoltán a konstrukcióban rejlő lehetőségekre.

Virág Ferenc és Jutasi Zoltán egyetért abban, hogy a Budapesti Értéktőzsde Xtend piaca jó kezdeményezés, amely a köré épített pénzügyi és egyéb ösztönző rendszerekkel (elsősorban a BÉT által tervezett pályázati rendszerrel és a most induló Tőzsdefejlesztési Alappal) együtt meghozhatja a várva-várt áttörést. A tőzsdén jegyzett vállalatok számának növelésében a megoldás kulcsa ugyanakkor továbbra is a közvetítő rendszer, így a brókercégek és tanácsadók kezében van. Erre kíván követendő példát mutatni a RANDOM és a NAVIGATOR együttműködése.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 34470 34330 34660 +0,44% 34460 34470 4 412 477 650 HUF 2025-12-12 16:22:29
MOL 2946 2922 2960 +0,27% 2940 2946 1 132 267 910 HUF 2025-12-12 16:16:45
MTELEKOM 1768 1740 1768 +1,14% 1766 1770 186 171 512 HUF 2025-12-12 16:20:32
RICHTER 9690 9650 9725 +0,62% 9680 9690 467 104 660 HUF 2025-12-12 16:16:45
OPUS 558 556 560 +0,36% 558 559 134 620 260 HUF 2025-12-12 16:16:10
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Felemás hangulatban ébredtek az amerikai befektetők
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 16:01
Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Multimilliárdosok viadala – kié lesz a legnagyobb tőzsdei cég a világon?
Eidenpenz József | 2025. december 12. 15:03
Izgalmas lehet a következő év a részvénykibocsátásoknál, könnyen lehet, hogy megdől majd a történelmi rekord. Erre jelenleg két cégnek van nagy esélye, az Elon Musk féle SpaceX-nek és a Sam Altman vezette OpenAI vállalatnak. Bár még nincsenek tőzsdén, ezekre az értékpapírokra már most is lehet valamiféle fogadásokat kötni, csak nem épp a legbiztonságosabb körülmények között.
Részvény / Deviza / Áru Mi történik a Mollal? Nem tudja tartani a lépést
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 14:41
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,54 pontos nyitás után emelkedett pénteken kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP húzza fel a tőzsdét péntek délelőtt
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 11:59
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,54 pontos nyitás után emelkedett pénteken délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Emelkedés Európában, a pesti parketten csak mérsékeltebben
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 09:50
A BUX 0,54 pontos emelkedéssel, 109 214,18 ponton nyitott pénteken
Részvény / Deviza / Áru Ébredéskor csak a szundi gombot találta a forint
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 06:41
A magyar fizetőeszköz kevéssel gyengült péntek reggelre a bankközi kereskedésben.
Részvény / Deviza / Áru A Nasdaq kivételével rekordszinten zártak az amerikai tőzsdék csütörtökön
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 06:20
Az Oracle zuhanása húzta le a technológiai indexet.
Részvény / Deviza / Áru Sorra kapta a pofonokat a forint
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 18:46
385 forint felett is járt az euró. 
Részvény / Deviza / Áru Ketten repítették a pesti börzét
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 17:33
Az OTP és Mol húzta csütörtökön a BUX-ot.
Részvény / Deviza / Áru Olaj lefelé, arany felfelé: felemásan indult a kereskedés Amerikában
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 15:51
Vegyesen nyitottak a piacok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG