2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac? Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról?
Early bírd jegyek most ajándék 100 Leggazdagabb magazinnal!

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Jótékonysági árveréssel ünnepli a hazai tőkepiac a magyar tőzsdét. A teljes bevételt a pénzügyi kultúra fejlesztésére ajánlják fel.

150 évvel ezelőtt, 1864-ben kezdte meg működését a magyar tőzsde. Ebből a jubileumi alkalomból a Budapesti Értéktőzsde különleges jótékonysági aukciót rendez június 17-én.

Az eseményen Áder János köztársasági elnök, Orbán Viktor miniszterelnök, és a tőkepiachoz kötődő neves személyiségek által felajánlott relikviák kerülnek kalapács alá.

Az árverésen a 22 személy által felajánlott tárgyak között olyan különlegességek szerepelnek, mint például:

• Áder János köztársasági elnök által dedikált emléklap;
• Orbán Viktor miniszterelnök töltőtolla, amellyel stratégiai fontosságú dokumentumokat írt alá 2010 óta;
• Göncz Árpád korábbi köztársasági elnök által dedikált fotómontázs;
• André Kostolany hagyatékából számos értékes és egyedi tárgy;
• a Budapesti Értéktőzsde csengőjének aranyozott kicsinyített másolata;
• a Budapesti Értéktőzsde eredeti Alapító Okirata, amelyben negyvenkét évnyi kényszerszünet után, 1990-ben döntöttek a Budapesti Értéktőzsde megalapításáról.

A fentieken kívül kalapács alá kerülnek többek között műtárgyak, eredeti, történelmi jelentőségű részvények, valamint a tőzsdét ábrázoló korabeli, értékes képek, könyvek, tusrajzok is. A jótékonysági aukció katalógusa az összes felajánlott tárggyal megtekinthető a www.bet150.hu oldalon.

Az árverésből befolyó összeget a Magyar Nemzeti Bank kezdeményezésére korábban létrejött Pénziránytű Alapítványnak, valamint a Budapesti Corvinus Egyetem Befektetések és Vállalati Pénzügyi Tanszék Alapítványának ajánlja fel.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 44600 44500 45650 -1,41% 44600 44620 5 525 853 630 HUF 2026-09-01 11:54:47
MOL 5065 5040 5110 +0,20% 5065 5070 409 738 915 HUF 2026-09-01 11:54:42
MTELEKOM 2530 2522 2548 0,00% 2530 2534 108 917 576 HUF 2026-09-01 11:54:42
RICHTER 13050 13030 13230 -0,61% 13050 13070 287 070 020 HUF 2026-09-01 11:54:42
OPUS 313 309 316 -2,03% 311 313 528 449 HUF 2026-09-01 11:49:13
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Meghódította a Shein a világot, de a pénzpiac egyelőre nagy falat neki
Privátbankár.hu | 2026. szeptember 1. 10:51
Komoly zuhanással indított sokak kedvenc olcsó shopja.
Részvény / Deviza / Áru Visszaültek a padba a kereskedők is – így indult szeptember a tőzsdéken
Privátbankár.hu | 2026. szeptember 1. 10:38
Nem annyira díjazták, hogy elkezdődött az ősz a naptár szerint.
Részvény / Deviza / Áru Kipukkadt: elérhetetlen luxussá válhat a partikellékek királya
Czwick Dávid | 2026. szeptember 1. 10:23
Könnyedén elillanhat az egyik legnépszerűbb szórakozás: a  tengerentúli geopolitikai feszültségek miatt olyan mértékű a héliumhiány, hogy a zsúrok és fesztiválok elmaradhatatlan partikelléke hamarosan méregdrága luxuscikké válhat. Donald Trump legújabb lépései és a kereskedelmi ütésváltások újabb csapást mértek a globális ellátási láncokra – ráadásul a hélium drágulása a szórakoztatóiparon túl a high-tech szektornak és az egészségügynek is kőkemény fejtörést okoz. 
Részvény / Deviza / Áru Nem tágít, miután begyulladt a forint
Privátbankár.hu | 2026. szeptember 1. 07:34
Ezzel indított kedden a magyar deviza.
Részvény / Deviza / Áru Bezárt a bazár: unja a piac az iráni csatákat
Privátbankár.hu | 2026. szeptember 1. 07:07
Szabadultak a kereskedők a legtöbb papíról a részvénypiacon.
Részvény / Deviza / Áru Alig mocorgott valamit a forint a hónap utolsó napján
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 31. 20:02
Minimális pluszban fejezte be a napot a magyar deviza.
Részvény / Deviza / Áru Hiába a nagy forgalom, padlót fogott a BUX
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 31. 18:10
Az iráni konfliktus kiújulása a Budapesti Értéktőzsdét is magával rántotta: a BUX 1 százalékot esett, az OTP volt a nap legnagyobb vesztese.
Részvény / Deviza / Áru Nem indult jó hangulatban a kereskedés az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 31. 17:29
Csökkenéssel indítottak a New York-i tőzsdeindexek. A DowJones és az S&P 500 0,3, a Nasdaq pedig 0,2 százalékos gyengüléssel kezdett
Részvény / Deviza / Áru Minimális csökkenésben a hazai értéktőzsde
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 31. 14:42
Alig változott a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe. A BUX minössze néhánypontos mínuszban jelenleg.
Részvény / Deviza / Áru A magyar tőzsde egy helyben topog
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 31. 11:46
Némi megtorpanás érzékelhető a félidei kereskedésben a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX most épp 0,2 százalékos mínuszban. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG