3p

A TikTok amerikai részlegére pályázó egyik befektető sajtóhírek szerint olyan ajánlatot tett, amiben formálisan figyelembe veszi az Egyesült Államok elnökének államosítási szándékát.

A Perplexity AI, az egyik olyan vállalat, amely érdeklődik a TikTok amerikai érdekeltségének megvásárlása iránt, sajtóhírek szerint az USA elnökének elképzeléséhez igazodva módosítaná a portékára tett ajánlatát – írta a Quartz internetes magazin. Egy javaslatról van szó, amelybe a CNBC és más sajtóorgánumok is betekintettek.

Az új elképzelést megosztották a TikTok kínai tulajdonosával, a ByteDance-szel, továbbá egy jövőbeni első tőzsdei kibocsátás (IPO) lehetséges tanácsadóival. A javaslat egyik eleme, hogy a TikTok birtoklására létrehoznának egy holding szervezetet, amelynek neve NewCo lenne. Ez úgy venné a birtokába a TikTokot, hogy nem kapná meg azzal együtt a kínaiak irigyelt algoritmusát. A ByteDance cserébe tulajdonrészt kapna az új vállalkozásban. Ugyanez lenne a helyzet a Perplexity AI befektetőivel. Nem ez azonban az érdekes az üzletben, hanem az, hogy az amerikai kormány tulajdonában lenne a fele azt követően, hogy a tőzsdére vinnék. A tranzakció értékét 300 milliárd dollárra becsülik, ez a mostani árfolyamon 117 600 milliárd forintot jelent. 

Rámennek az alkalmazásra
Rámennek az alkalmazásra
Fotó: Depositphotos

Ha a kibocsátás sikerrel járna, akkor az államnak nem lenne képviselője a NewCo igazgatóságában és nem lennének szavazati jogot biztosító részvényei. Ugyanakkor ez a felállás megfelelne Donald Trump, az Egyesült Államok elnökének elképzelésével, amit a közösségi médiában osztott meg az érdeklődőkkel. E szerint a volt ingatlanmágnás azt szeretné, hogy az amerikai kormány fele részben az USA-ban működő TikTok tulajdonosa legyen. Szerinte így lenne jó kezekben a vállalat. A TikTok jelenleg azt a 75 napos időszakát tölti, amit az új elnök biztosított neki új tulajdonosának megtalálására. Eközben többen is bejelentkeztek rá. A Perplexity AI egy kilencmilliárd dollár érő vállalat, amely mesterséges intelligencia alapú keresőmotort fejleszt. Egyik legismertebb versenytársa a The People’s Bid for TikTok csoport, amelyet Frank McCourt milliárdos hozott létre saját Project Liberty nevű nonprofit szervezetével társulva. További versenyző egy konzorcium, amelyet Jesse Tinsley, az Employer.com munkavállalói tanácsadó portál alapítója vezet. Ez a csoport fel tudja mutatni a MrBeast művésznéven ismert Youtubert, aki 330 millió követőjével a világ legtöbb feliratkozóval rendelkező influencere.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 43410 43350 44690 -2,01% 0 0 24 699 704 570 HUF 2026-04-16 17:14:26
MOL 4164 4152 4430 -5,92% 0 0 9 815 397 214 HUF 2026-04-16 17:05:21
MTELEKOM 2374 2318 2386 +1,63% 0 0 1 935 857 830 HUF 2026-04-16 17:05:01
RICHTER 12730 12660 12990 -0,78% 0 0 6 569 443 450 HUF 2026-04-16 17:05:12
OPUS 376 376 396 -1,70% 0 0 219 683 505 HUF 2026-04-16 17:05:13
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Elengedte magát a forint
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 18:29
Minden fontos devizával szemben esett.
Részvény / Deviza / Áru Magyar Péter mondatai rendesen megütötték a Molt
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 17:59
Közel 6 százalékos mínuszban végzett az olajpapír. 
Részvény / Deviza / Áru Zöldbe borultak a tőzsdék – drágul az energia és az arany
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 16:12
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok.
Részvény / Deviza / Áru Lejtőre került a pesti börze
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 14:43
Mínuszban a blue chipek többsége.
Részvény / Deviza / Áru Megtört az átok? Túljuthatott a poklon az olaj, 100 dollár alatt ragadhat
Czwick Dávid | 2026. április 16. 14:29
Március elején egyszerre extrém kőolajárakra eszmélt a világ a Donald Trump amerikai elnök által indított iráni háború egyik legkomolyabb következményeként. Mostanra viszont a végéhez közeledhet a nyersanyag kálváriája. 100 dollár alatt maradhat a hordónkénti ár? Már nem is jönnek belátható időn belül rémséges magasságok a világpiaci jegyzésben? Ezeket taglaljuk a következőkben. Ebből a szempontból segítség, hogy a világ egyik legnagyobb, kellően jólinformált szervezete is megszólalt a kérdésben.
Részvény / Deviza / Áru Elfogyott a lendület a pesti tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:03
Minden vezető papír árfolyama esett csütörtök délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Itt a kijózanodás a tőzsdén?
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:43
Vagy majd délelőtt beindulnak a dolgok?
Részvény / Deviza / Áru Ennyiért adják az eurót csütörtök reggel – nem fog hinni a szemének!
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 07:42
Így áll most a forint az euróhoz, a dollárhoz és a svájci frankhoz képest.
Részvény / Deviza / Áru A béke reményén szárnyalt a New York-i tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 06:26
De három mutatóból így is csak kettő tudott emelkedni.
Részvény / Deviza / Áru Nézze meg, milyen napja volt a forintnak! Ennyiért adják az eurót
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 18:13
Gyengült kissé szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG