Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
1p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

A brit Vodafone mobilszolgáltató részvényenként 87 eurós kivásárlási ajánlatot tett a Kabel Deutschland részvényeseinek, ami 10,7 milliárd eurós vételárnak felel meg.

A Vodafone ajánlata 84,50 eurós részvényárfolyamnak felel meg, de tartalmazza a Kabel Deutschland által beígért 2,5 eurós osztalékot is. Az ajánlat tehát 7,7 milliárd euró piaci tőkeértékre árazza be a német kábelszolgáltató vállalatot, amit az elemzők magasnak minősítettek. Az ajánlott árfolyam 37 százalékkal haladja meg a kivásárlási szándékról megjelent értesülések előtti utolsó tőzsdei záróárfolyamot.

A Kabel Deutschland vezetése az ajánlat elfogadását ajánlja a részvényeseknek. A teljes kivásárlás törvényes előfeltétele a részvények 75 százalékának megszerzése. A részvények többsége kisbefektetők birtokában van, a legnagyobb, mintegy tíz százalékos pakettel a Blackrock pénzügyi befektető társaság rendelkezik.

Amennyiben a német versenyhivatal engedélyezi a milliárdos tranzakciót, 8,5 millió német kábeltévé előfizető válik a Vodafone ügyfelévé.

Más is szemet vetett rá

A Kabel Deutschland megvásárlására szintén pályázó amerikai Liberty Global kábeltévé konszern ellenlépése még esetleg megakaszthatja a folyamatot. Értesülések szerint az amerikai vállalat korábban 85 eurós árfolyamon tett egy kivásárlási ajánlatot.

Mindkét vállalat számára jelentős fegyvertény lenne németországi üzletük kiépítésében a Kabel Deutschland megszerzése, az amerikai vállalatnak azonban már van a tulajdonában egy német kábeltévé szolgáltató, az Unitymedia KabelBW. Csekély a tehát valószínűsége annak, hogy a német versenyhivatal engedélyezné a Kabel Deutschland kivásárlását a Liberty Global által.

A Vodafone esélyesebb

A társaság a 16 német tartományból 13-ban nyújt kábeltévé szolgáltatást összesen 8,5 millió ügyfélnek és így a legnagyobb német szolgáltatónak számít. Baden-Württemberg, Hessen és Északrajna-Vesztfália tartományban a Liberty Global leányvállalata, az Unitymedia uralja a piacot. Versenyjogi szempontból már csak ezért is kevéssé valószínű, hogy a Kabel Deutschland a Liberty Global tulajdonába kerüljön. Az amerikai társaság már korábban is tett ajánlatokat különböző német kábeltársaságok megvásárlására, a versenyhivatal azonban ezeket megakadályozta.

A Vodafone és a Kabel Deutschland egyesülésével egy 11,5 milliárd euró németországi bevétellel, 32,4 millió mobil, 5 millió szélessávú internet és 7,6 millió kábeltévé előfizetővel rendelkező társaság jönne létre.

A Kabel Deutschland egykor az állami tulajdonú Deutsche Telekom (DT) leányvállalataként működött, a DT privatizálásának feltételeként azonban önálló lábra kellett állítani. Ezt követően számos pénzügyi befektető kezén ment át, majd részvényeinek egy hányada 2010-ben 22 eurós árfolyamon tőzsdére került. Azóta az eredeti pénzügyi befektetők teljes egészében megváltak pakettjeiktől.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 29690 29650 30160 -0,84% 0 0 9 935 990 370 HUF 2025-09-09 17:05:11
MOL 2890 2870 2898 +0,35% 0 0 1 023 869 742 HUF 2025-09-09 17:06:53
MTELEKOM 1854 1850 1896 -1,49% 0 0 1 178 789 634 HUF 2025-09-09 17:05:17
RICHTER 10400 10320 10450 +0,19% 0 0 963 797 900 HUF 2025-09-09 17:05:17
OPUS 552 550 560 -1,25% 0 0 41 837 066 HUF 2025-09-09 17:11:05
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Kamatcsökkentési várakozásra tört ki a bika New Yorkban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 10. 06:16
A lefelé módosított foglalkoztatási adatok erősítették a piaci várakozásokat, miszerint a Fed hamarosan lazíthat, hogy így serkentse a gazdasági növekedést.
Részvény / Deviza / Áru Csak a zöldhasú karatézta le a forintot
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 18:45
A forint tartotta magát az euróval és a svájci frankkal szemben kedden.
Részvény / Deviza / Áru Megbicsaklott kedden a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 17:58
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 320,35 pontos, 0,31 százalékos csökkenéssel, 102 653,31 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Rekord zárás után emelkedéssel nyitottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 16:12
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok kedden.
Részvény / Deviza / Áru A Magyar Telekom már kevésbé szenved
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 14:59
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,12 pontos nyitás után csökkent kedden kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Egyéves csúcson a forint – de miért is?
Eidenpenz József | 2025. szeptember 9. 14:10
Viszonylag erős a forint, amihez az MNB-elnök nyilatkozata és a gyenge dollár is hozzájárulhatott. De ezen kívül a forintot erősítő spekuláció is kialakult. Vége a több évtizedes, apránkénti kúszó leértékelésnek? Hogy állunk a lengyelekhez képest?
Részvény / Deviza / Áru Fájdalmasan indult a kedd a Magyar Telekomnak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 11:47
Délelőtt több mint 1 százalékkal csökkent a Magyar Telekom részvényeinek értéke, a Mol viszont erősödni tudott.
Részvény / Deviza / Áru Rég látott pánikot okozott egy választási kudarc
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 10:38
Nyekkentek az argentin piacok.
Részvény / Deviza / Áru Emelkedett a Brent-olajár, a párizsi tőzsde is tartja magát
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 09:38
A francia kormányválság közepette 0,2 százalékos emelkedéssel indított a párizsi tőzsde, a BUX szintje alig változott a hétfői záróértékhez képest.
Részvény / Deviza / Áru A forinttal és az euróval szemben is tovább gyengült a dollár
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 07:41
Két éve nem volt ilyen: 333-mal kezdődik a dollár-forint árfolyam.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG