1p
A Mol felgyorsítja beruházási programját, és a következő három évben több mint 300 milliárd forintot fektet be Magyarországon. Ennek feléből olajat, gázt keresnek, valamint meglévő mezőiket fejlesztik, de új üzemet is építenek, és a benzinkutak fejlesztésére is jut némi pénz.

A társaság igazgatósága felhatalmazta a vállalat vezetését, hogy a beruházások felgyorsítása érdekében már az idei utolsó negyedévben is szerződéseket kössön és kötelezettségeket vállaljon a jövő évi beruházási keretösszeg 75%-ának erejéig - közölte a társaság hétfőn este. A beruházási programok a vállalat Kutatás-termelés és Finomítás-kereskedelem üzletágak tevékenységeit egyaránt érintik.

A 300 milliárdos beruházási keret mintegy felét magyarországi szénhidrogén-kutatásra és mezőfejlesztési projektekre költi, mely nem-hagyományos kutatásokat is tartalmaz.

Új butadién-üzem Tiszaújvárosban

Az integrált Finomítás és kereskedelem üzletág a nehéz iparági helyzetre reagálva több beruházást is eszközöl - átfogó hatékonyságnövelési programjainak megvalósítása mellett. A vállalat a termékpalettáján eddig nem létező új termék gyártására épít üzemet az elkövetkező 3 évben Tiszaújvárosban. A termék a műgumi-gyártás egyik kiemelt alapanyaga lesz. A tervezett butadién-üzem beruházásának nagysága mintegy 30 milliárd forint.

Vezetékek, tartályok, benzinkutak

Luxemburgba viszik az új Mol-kötvényeket2012. szeptember 24-én a Mol Group Finance S.A. (MOL 100%-os leányvállalata), mint kibocsátó és a Mol, mint garantőr aláírta az 500 millió
USD összértékű fix kamatozású kötvények kibocsátására vonatkozó szerződéseket.

 

Ez az első kibocsátás a 2012. szeptember 12-én felállított Euro Medium Term Note kötvényprogram keretében. A kötvények a szeptember 26-i elszámolást követően a Luxemburgi Értéktőzsdére kerülnek bevezetésre.

A cégcsoport kapacitásbővítő- és regionális ellátásbiztonságot növelő programokra is koncentrál, mint például egy új, nagyobb kapacitású kőolajellátó vezeték felújítására Százhalombatta és a szlovákiai Ipolyság közötti szakaszon. A beruházási programok része még a tiszaújvárosi vegyipari üzem és a százhalombattai kőolajfinomító közötti vegyipari termékvezeték felújítása, továbbá egy ún. tárolótartály-rekonstrukciós program - mind a logisztika, mind a finomítás területén -, valamint a vállalat hazai kiskereskedelmi töltőállomáshálózatának további fejlesztése.

A közlemény szerint a földgázszállítás-területen a nyugat-európai import kapacitás növelése a cél, valamint a meglévő rendszer minőségi színvonalának folyamatos fejlesztése, irányítástechnikai és kontrollrendszeri beruházásokon keresztül.

Nincs más lehetőség: ki kell nőni a válságot

Molnár József, a Mol-csoport vezérigazgatója a döntéssel kapcsolatban elmondta: a jelenlegi nehéz iparági környezet állandó fejlesztésre és rugalmasságra ösztönzi a vállalatokat. "Mi a megoldást a hatékonyságnövelő és a beruházási programjaink megvalósításában látjuk. Hatékonyságot célzó intézkedéseink közé tartozik a most bejelentett felgyorsított beruházási programmenet is. Nincs más lehetőségünk, mint kinőni a válságot: az előrehozott beruházások megvalósítása és költségeink egyidejű csökkentése révén visszaszerezni az elsőbbséget az európai finomítók rangsorában.”

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 34210 33980 34500 +0,62% 0 0 9 651 568 310 HUF 2025-11-28 17:05:03
MOL 2910 2904 2948 -0,07% 0 0 1 357 750 438 HUF 2025-11-28 17:08:27
MTELEKOM 1758 1756 1778 -0,90% 0 0 377 015 474 HUF 2025-11-28 17:05:18
RICHTER 9735 9735 9840 -0,61% 0 0 1 347 907 035 HUF 2025-11-28 17:05:51
OPUS 539 517 540 +0,19% 0 0 74 414 760 HUF 2025-11-28 17:06:46
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru A Mol kivételével mindenki erősödött
Privátbankár.hu | 2025. november 30. 08:34
Növekvő forgalom mellett emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, pénteken a BUX 109 453,39 ponton zárt, 2,05 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP húzta a BUX-ot pénteken
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 20:01
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 74,15 pontos, 0,07 százalékos emelkedéssel, 109 453,39 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Van egy nagyon jó hírünk a forintról
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 18:31
Pénteken is hozta az elmúlt hetek-hónapok jó formáját, és erős maradt az euróval szemben.  
Részvény / Deviza / Áru Jól indult a nap az amerikai tőzsdéken
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 16:12
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru A jövedelmi átrendeződés nyertesei: hogyan formálja Ázsia a globális piacokat?
Csahóczi Máté | 2025. november 28. 14:31
Negyven év alatt alapjaiban rajzolódott át a világgazdaság térképe. Miközben a fejlett országok növekedése lassul, a feltörekvő Ázsia – élén Kínával és Indiával – újradefiniálja, mit is jelent ma a „középosztály” fogalma. A jövedelmi piramis eltolódása nem csak statisztikai érdekesség, de a globális gazdaság legmélyebb szerkezeti folyamata is: az új fogyasztói rétegek már most befolyásolják a vállalatok stratégiáját, a tőkeáramlások irányát és a befektetői gondolkodást. A cikk a VIG Alapkezelő blogján jelent meg.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP a sokadik emeletre nyomta meg a gombot a tőzsde liftjében
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 11:55
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,26 pontos nyitás után emelkedett pénteken délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru A pesti parkett is csatlakozott az erősödéssel nyitó európai tőzsdékhez
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 09:45
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,26 pontos emelkedéssel, 109 379,50 ponton nyitott pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Véletlenül szájvizet ivott a forint kávé helyett
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 07:45
Péntek reggelre veszített értékéből a magyar fizetőeszköz a nemzetközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Csütörtökön ünnepi hangulatban folytatódott az amerikai indexek emelkedése
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 06:21
A Wall Street szerdán tovább folytatta a raliját, mivel az újjáéledő technológiai szektor és az Egyesült Államok jegybankjának számító Federal Reserve decemberi kamatcsökkentésének egyre növekvő valószínűsége vásárlási kedvre hangolta a befektetőket a hálaadás előtti napon.
Részvény / Deviza / Áru Szerbiai olajhelyzet: lesz-e áttörés a NIS tulajdonosi szerkezetében?
Pletser Tamás | 2025. november 27. 18:52
Az Erste Befektetési Zrt. olaj- és gázipari elemzőjének írása.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG