3p
A Tiborcz István tulajdonában lévő BDPST Zrt. stratégiai befektetőként megvásárolja a Konzum PE Magántőkealap 20,59 százalékos részvénycsomagját az Appeninn Holdingban. A tranzakció zárását követően a tőzsdei társaság irányítása a 33,2 százalékos tulajdonhányaddal rendelkező Konzum-csoportnál marad.
Tiborcz István és Orbán Viktor. Kép forrása: Orbán Viktor, Karácsonyi előkészületek - 2013 c. Facebook albuma.

A Konzumnál marad az irányítás

A felek megállapodása szerint a BDPST Group hosszú távú, stratégiai befektetésként kezeli az Appeninn Nyrt.-ben szerzett tulajdonrészét, és a nagytulajdonosok a jövőben közös befektetéseket terveznek a régiós ingatlanpiacon. Az Appeninn Holding irányítása a 33,2 százalékos tulajdoni hányaddal rendelkező Konzum-csoportnál marad, míg a BDPST Zrt. – az Appeninn Nyrt. mai közgyűlésén elfogadott határozatának megfelelően – a társaság igazgató tanácsába két új tagot delegál.

Az igazgatótanács döntésének értelmében az Appeninn operatív irányítása két, több évtizedes ingatlanfejlesztési tapasztalattal rendelkező szakemberrel, Tomcsányi Gábor vezérigazgatóval és Somfalvi Péter vezérigazgató-helyettessel egészül ki.

Jászai Gellért, a Konzum Nyrt. elnök-vezérigazgatója azt írja az Appeninn közleményében: a cél az, hogy a társaság rövid időn belül a régió legnagyobb növekedési potenciállal rendelkező ingatlan-befektetőjévé váljon.

Tiborcz István a szinergiákról beszélt

A közlemény a nyilvánosságot egyébként kerülő Tiborz Istvántól (Orbán Viktor miniszterelnök vejétől) is idéz: a BDPST Group célja, hogy a saját ingatlanfejlesztő és -üzemeltető szegmensében a piac meghatározó szereplővé váljon. „Jó ideje kerestük ugyanakkor a lehetőségét annak, hogy – elsősorban akvizíció útján – tevékenységünket diverzifikáljuk. A ma bejelentett tranzakció megteremti ennek a feltételeit, és jövőbeni üzleti építkezésünk egyik stratégiai alapját jelenti. A következő időszakban a legfontosabb célunk az lesz, hogy a lehető legteljesebben kiaknázzuk a két társaság közötti szinergiákban rejlő üzleti potenciált” – tette hozzá a BDPST Zrt. tulajdonosa.

Nagyratörő tervek

Az Appeninn Nyrt. idén júniusban bemutatott üzleti terve szerint a társaság további dinamikus gyarapodás előtt áll. Az elkövetkező másfél-két évre tervezett fejlesztési és akvizíciós tervei között szerepel további 69 ezer négyzetméter „A” kategóriás irodaépület vásárlása, 80-100 kiskereskedelmi egység és több mint 35 ezer négyzetméter „A” kategóriás iroda fejlesztése, valamint a Mészáros-csoport tőzsdei érdekeltségeiben rejlő ingatlanfejlesztési- és üzemeltetési lehetőségek további kiaknázása - írják.

Az Appenin legnagyobb tulajdonosa 2017 októbere óta a Mészáros Lőrinc érdekeltségi körébe tartozó Konzum és a Konzum PE Magántőkealap. Nemrég nagytulajdonosként jelent meg a társaságban az OTP Ingatlanbefektetési Alap is.

Nemrég olyan ingatlanokat vett meg az Appeninn, amelyekben Aldi áruházak működnek majd - az egyiket az Aldi építi, kettőt pedig az Appeninn épít az Aldinak. Itt írtunk róla >>

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 36590 36590 36880 -0,57% 0 0 5 291 055 900 HUF 2026-01-09 17:05:22
MOL 3200 3112 3200 +2,83% 0 0 3 159 148 922 HUF 2026-01-09 17:05:14
MTELEKOM 1862 1834 1864 +1,20% 0 0 516 758 220 HUF 2026-01-09 17:10:55
RICHTER 10280 10210 10340 0,00% 0 0 948 649 560 HUF 2026-01-09 17:05:23
OPUS 555 546 557 +1,65% 0 0 94 489 066 HUF 2026-01-09 17:05:27
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Fagyási sérüléseket szenvedett a forint
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 10:11
A hazai fizetőeszköz gyengébben zárta január első teljes üzleti hetét, mint ahogyan nyitotta.
Részvény / Deviza / Áru Az új év első hete is óriási rekordot hozott a londoni tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 08:42
Tízezer pont feletti rekordon zárta az idei első teljes kereskedési hetet a Londoni Értéktőzsde FTSE 100-as indexe.
Részvény / Deviza / Áru Nem húzott jégeralsót a forint
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 19:41
A bankközi piacon a magyar fizetőeszköz árfolyama kissé gyengült a pénteki kereskedésben.
Részvény / Deviza / Áru Hihetetlenül erősödött a Mol
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 17:45
A BUX 600,54 pontos, 0,52 százalékos emelkedéssel, 116 510,12 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru A gyenge foglalkoztatási adatok visszafogták a New York-i nyitást
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 15:50
Pénteken inkább emelkedéssel nyitottak az amerikai tőzsdék, miután megismerték a friss foglalkoztatási adatokat.
Részvény / Deviza / Áru Padlógázzal emelkedik a Mol
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 14:55
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,64 pontos nyitás után emelkedett pénteken kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Inog a forint, stabil a tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 11:57
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a plusz 0,64 pontos nyitás után emelkedett pénteken délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Óvatosan bizakodó a tőzsde, a forint viszont megtört
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 09:25
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 0,64 pontos emelkedéssel 115 910,22 ponton nyitott pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Vállveregetést érdemel ma reggel a forint
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 07:23
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben péntek reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Már a sorsdöntő napra figyelt a Wall Street
Imre Lőrinc | 2026. január 9. 06:17
Vegyesen zártak a New York-i tőzsde főbb mutatói csütörtökön.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG