Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken a vártnál erősebb áprilisi amerikai foglalkoztatási adatok közzétételét követően – írja az MTI.
A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,29 százalék, a részvények szélesebb körét érintő S&P 500 index 0,53 százalék pluszt, a technológiai részvények alakulását követő Nasdaq index 0,57 százalék erősödést jelzett.
Ugyanekkor a londoni FTSE100 index 0,02 százalék, a frankfurti DAX index 0,87 százalék mínuszban állt, a párizsi CAC40 index pedig 0,68 százalék veszteséget jelzett.
Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 0,31 dollárral (0,31 százalékkal), 99,75 dollárra csökkent.
Az arany határidős jegyzése unciánként 0,85 százalékkal (39,90 dollárral), 4750,80 dollárra erősödött.
Az európai gázár az irányadónak számító TTF holland gázpiac legközelebbi, júniusi jegyzésében 1,00 százalékkal emelkedett az előző kereskedési nap záróértékéhez képest: 1 megawattóra 44,00 euróba került az amerikai kereskedés kezdete előtt. A gázjegyzés három hónapja 30,45 eurón, egy éve 32,10 eurón, két éve 26,66 eurón zárt.
Napelemben egyre inkább nagyhatalom vagyunk.
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast
Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél




