3p

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

A héten megérkezett az első hó hazánkba, de nemcsak a havazás, az ónos eső miatt is adtak ki riasztást. A tapasztalatok szerint az év eleji havazás mintegy 10-20 százalékkal növelheti a kárbejelentések számát, nem csak gépjármű- a lakásbiztosítások esetében is megnőnek a bejelentések. Érdemes körültekintően közlekednünk, akár autóval, akár gyalogosan kelünk útra.
Kép forrása: MTI

Megnő a kárbejelentések száma

Az előrejelzések alapján a hét második felére enyhül az idő, azonban a csúszásveszély továbbra is gondokat okozhat.

A legtöbb lakásbiztosítási kárbejelentés a mostanihoz hasonló időjárási körülmények között hónyomás miatt szokott érkezni, ilyen bejelentésekre azonban egyelőre inkább a hegyi településekről számít a Groupama Biztosító. A biztosítótársaság szerint előre láthatóan a héten beköszöntő téli időjárás miatt mintegy 10-20 százalékkal több lakásbiztosítási kárbejelentést tesznek majd ügyfelei.

A lakásbiztosításokkal kapcsolatban elsősorban arra érdemes felhívni a figyelmet, hogy a csúszásveszély megszüntetése a telken belül és a kerítés előtti járdaszakaszon is kiemelten fontos, ugyanis ha a porta előtt megcsúszik valaki, azért a lakás tulajdonosa is felelősségre vonható.  De nem csak a kertes házban élőknek érdemes megfelelően védekezniük a hó ellen, hiszen a tetőre felszerelt hófogó is kiemelt szerepet kaphat nagyobb havazás esetén.

„Még mindig sokan nem tudják, hogy a háztetőről lezúduló hó és jégcsapok okozta károkért való felelősség baleset esetén szintén az épület tulajdonosát terhelik. Hófogó hiányában érdemes akár egy táblával figyelmeztetni a járókelőket az esetleges veszélyekre” − mondta dr. Máhig Attila, a Groupama Biztosító szolgáltatási ügyvezető igazgatója.

Az eljegesedett járdán a gyalogosoknak is óvatosabban kell közlekedniük. Különösen az idősek veszélyeztetettek, ugyanis az ő esetükben egy ilyen típusú baleset sokszor combnyaktörést eredményezhet, melynek gyógyulása csak nagy műtéti beavatkozásokkal lehetséges. A személysérülések kapcsán hasonló útviszonyok mellett az elcsúszás okozta csonttörés fordul elő legsűrűbben, mint bejelentett biztosítási esemény.

Az autós balesetek száma is megugrik

A téli gumi, bár jobban tapad, nem nyújt teljes csúszásgátlást, így ilyen időben a lassú és kontrollált haladás csökkentheti a veszélyhelyzeteket. A Groupama Biztosító tapasztalatai szerint a gépjármű-biztosítások kapcsán is várhatóan 10-20 százalékkal több bejelentés érkezik, mint egy átlagos hónapban. Mivel a károk többsége a havazás miatti koccanásokból, kicsúszásokból adódik, így várhatóan inkább a bejelentések darabszáma emelkedik markánsan, és nem a javítási költségek nagysága.

Tippjek a balesetmentes havas téli hónapokra:

  1. Fokozottan fontos az óvatosság vezetéskor, mert a jégen a téli gumi nem jelent elegendő védelmet!
  2. Induláskor ellenőrizzük, hogy van-e az autóban jégkaparó, hólánc és fagyálló!
  3. Érdemes az udvarban, lakás előtt álló kiszáradt fákat-gallyakat kivágni, levágni, mert az azokra ráfagyó ónos eső jelentős többletsúlya a fa kidőlését eredményezheti és károsíthatja a saját és a szomszédaink értékeit.
  4. Napi szinten figyeljük az előrejelzéseket, így még havazás előtt felsózhatjuk az utakat!
  5. Előre gondoskodjunk a megfelelő szóróanyag beszerzéséről, hogy ha éjszaka lefagy az út vagy ónos eső esik, akkor is tudjunk csúszásmentesíteni!
  6. Mindig legyen nálunk meleg pokróc és egy palack víz, arra az esetre, ha elakadnánk az utakon!

Amennyiben mégis megtörténik a baj, a legfontosabb, hogy a károsult mielőbb tegye meg a kárbejelentést - hívja fel a figyelmet a biztosító.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Van egy rossz hírünk a CIB Bank ügyfeleinek
Privátbankár.hu | 2025. február 20. 10:04
Rengeteg szolgáltatás lesz elérhetetlen, fel kell készülni.
Személyes pénzügyek Jól nézze meg a bankszámláját, lehet, hamarosan többe fog kerülni!
Privátbankár.hu | 2025. február 15. 10:51
Közeledik az újabb banki díjemelés.
Személyes pénzügyek Elképesztő, mi történt még Trump beiktatásának napján
Kenessei András | 2025. február 9. 14:05
Idén januárban a szokásos „kezdjük jól az évet” címzetű közhely úgy látszik, bevált a világ legnagyobb (vagy a Christie’s versenytársaként második legnagyobb) árverőházánál. Ugyanis Charles F. Stewart, a Sotheby’s (S’s) vezérigazgatója szokásos év eleji összefoglalójában szégyenkezés nélkül vallott a sikerekről és rá néhány napra elárverezték az Egyesült Államok Függetlenségi Nyilatkozatát.
Személyes pénzügyek Pintér Sándor utcahosszal jár államtitkárai előtt
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 11:22
A belügyminiszter továbbra is vezet államtitkárai előtt – legalábbis vagyon tekintetében.
Személyes pénzügyek Otthonfelújítási kölcsön már az Erstétől is
Privátbankár.hu | 2025. február 6. 15:21
Háromra emelkedik a legfeljebb 6 millió forint összegű kedvezményes Otthonfelújítási kölcsönt kínáló bankok száma.
Személyes pénzügyek Ön banki ügyfél? Akkor ennek nem fog örülni
Privátbankár.hu | 2025. február 3. 07:09
Indul az inflációs díjemelési hullám a bankszektorban (is).
Személyes pénzügyek Itt vannak az első új otthonfelújítási hitelek 5 százalék alatti kamattal! 
Privátbankár.hu | 2025. február 2. 10:15
Meghirdette az első két bank a maximum 6 milliós kölcsönt, ami a jobbik ajánlatban 4,65 százalékos kamattal és 5,2 százalékos THM-mel vehető fel.
Személyes pénzügyek Lakásfelújítás az állam pénzéből: végre tényleg elérhető a támogatás
Privátbankár.hu | 2025. február 1. 11:22
Nincs nagy tülekedés, de azért több pénzintézet is felvette a termékpalettájára a vidéki felújítások előfinanszírozására szolgáló kedvezményes kölcsönt.
Személyes pénzügyek Kiderült, mire használjuk a lakástakarékot
Privátbankár.hu | 2025. január 31. 11:44
Meglévő ingatlanjaik korszerűsítésére, valamint gyermekeik lakáscéljainak támogatására kívánják a legtöbben felhasználni a lakástakarék-számlájukat. A Fundamenta-Lakáskassza Zrt.-nél 2024-ben megkötött szerződések esetén az ügyfelek több, mint 90 százaléka vette igénybe a Személyi Bankárok közreműködését, akik személyes szakértői támogatásukkal segítik az ügyfeleket a legmegfelelőbb pénzügyi konstrukciók kialakításában.
Személyes pénzügyek Idén be fog szakadni a Babakötvény hozama is
Privátbankár.hu | 2025. január 31. 10:10
Kiemelkedő, 20,6 százalékos hozamot fizet a Babakötvény a február 1-jén esedékes kamatfizetéskor, és mintegy 32 milliárd forintot ír jóvá a gyermekek Start-számláján a Magyar Államkincstár. A kincstár szerint a Babakötvény és a Kincstári Start-értékpapírszámla-konstrukció továbbra is az egyik legkedvezőbb, kockázatmentes befektetési lehetőség a gyermekekről való gondoskodáshoz a családok számára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG