3p
Miközben az elektronikai piacon sokan a tabletforradalom lecsengéséről beszélnek, késhegyig menő harc bontakozott ki tabletajánlatokkal - a biztosítási piacon.

Magyarországon kitört a tabletláz! De hogy kerül mindez egy pénzügyi szolgáltatásokat ajánló portálra? Nos azért, mert a tabletek harca itt és most biztosítók, egészen pontosan nyugdíjbiztosítást kínáló társaságok között zajlik. A piacon két biztosító, az Aegon Magyarország és a Magyar Posta Életbiztosító is tabletet ad ajándékba azon ügyfeleinek, akik hagyományos, azaz nem befektetéshez kötött nyugdíjbiztosítási terméküket választják.

A két ajánlat között ugyanakkor komoly eltérések vannak. Míg az Aegon esetében a Samsung Galaxy 3 tablet megszerzéséhez elegendő, ha az ügyfél havi 10 ezer forintos havidíjas biztosítást köt, addig a Postán elérhető konstrukció esetén minimum 15 ezer forintos havi díjat kell vállalni legalább 10 éves tartamra, míg annak, akinek nyugdíjbameneteléhez minimum 15 év hiányzik, elegendő 12 forintos havi befizetést vállalnia a hasonló márkájú tablet megszerzéséhez.

Mindkét konstrukció sajátja, hogy szerződéskötéskor 3 havi díjat előre be kell fizetni. Abban ugyanakkor ismét különbség van, hogy mikor válunk jogosulttá a garantált ajándékra. Az Aegonnál – ahol az Aegon Relax Nyugdíjbiztosítás szerződést kizárólag az Aegondirekt.hu portálon lehet kötni – elegendő, hogy a szerződés a kockázatviselés kezdetét követő 31. napon élő és díjjal rendezett legyen, addig a postai hálózatban megkötött PostaNyugdíj Aranytartalék biztosítás után a biztosításnak a kockázatviselés kezdetétől számított legalább 3 hónapig érvényben kell lennie. Az ajándék itt a szerződés aláírását követő 4. hónap lejártát követően, de legkésőbb 2015. augusztus 31-ig azon a postán vehető át, ahol a szerződést megkötötték.

A termékek esetében a biztosítók évi 2 százalékos garantált hozamot biztosítanak, ám míg az Aegon azt közölte, hogy amennyiben a valós hozam meghaladja ennek mértékét, akkor azt 100 százalékban jóváírja az ügyfél számláján, a Postánál – a piaci trendnek megfelelő – 80 százalékos juttatás automatikus a többlethozam elérése esetén.

Összehasonlításképp: a nyugdíjbiztosítások mellé kínált tabletet jelenleg 29 790 és 34 900 forint közötti áron kínálják az internetes elektronikai áruházak.

Banktól is jöhet az "ajándék"

De hogy ne érje szó a ház elejét, nem csak a jövő nyugdíjasai kalkulálhatják a biztos jövőt az új számítógépeiken, de a Raiffeisen ügyfelek is tablet segítségével számolhatják ki, hogy miként hat majd a család költségvetésére az, hogy személyi kölcsönt vettek fel. A pénzintézet egy – a webáruházakban 41 123 és 59 543 forint közötti áron kínált Lenovo A7-40-es tabletet kínál azon ügyfeleknek, akik MindigFix Személyi Kölcsönt vesznek fel. A március végéig elérhető akció feltétele, hogy az ügyfél legalább 600 ezer forintnyi hitelt igényeljen, minimum 5 éves futamidőre. Az ajándékot az első törlesztőrészlet befizetésének beérkezése után postázza a Raiffeisen.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Annyian keresik a 3 százalékos hitelt, hogy be kellett vetni a mesterséges intelligenciát az ügyintézésnél
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 13. 09:52
Néhány nap alatt kétezernél is többen kalkuláltak és több százan iratkoztak fel a Gránit Bank Otthon Start oldalán, hogy elkezdhessék az egyeztetést a szeptembertől induló támogatott lakáshitel igényléséről. Mától a tájékoztatásba bekapcsolódik a Bank virtuális ügyintézője, a Gránit Guru is.
Személyes pénzügyek Rekordon a tartós befektetések száma, de miért nem nyit mindenki ilyet?
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 11. 18:54
A félév végén rekordmennyiségű tartós befektetési számlát (TBSZ) kezeltek Magyarországon, ezeken 7100 milliárd forintnál is több pénz volt. Mindenkinek megéri ilyet nyitni, mégis csak a szupergazdagok élnek a lehetőséggel – erről beszélt Herman Bernadett főmunkatársunk a Trend FM hétfői adásában.
Személyes pénzügyek Nagy tervei vannak a Revolutnak Magyarországon
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 11. 16:46
A cég fióktelepet nyithat a nem túl távoli jövőben.
Személyes pénzügyek Őrült költekezésbe kezdtek a magyarok
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 11. 09:45
Több mint 1,5 milliárddal nőt a K&H-s SZÉP kártyák forgalma.
Személyes pénzügyek Mi lesz ebből? Állig eladósodtak a magyarok
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 11. 07:10
Történelmi rekordot döntöttek júniusban a magyar háztartások hitelkártya- és folyószámlahitel-tartozásai. 
Személyes pénzügyek Ellentámadást indítanak a bankok a kormány szuperfegyverével szemben
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 10. 08:57
Új, kombinált lakáshitel-konstrukciókat kínálnak.
Személyes pénzügyek Vigyázzon a külföldi készpénzfelvétellel, sok a lehúzós ATM
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 7. 12:31
Ahogy beköszönt az augusztus, a magyar utazók is egyre nagyobb számban indulnak napfényes tengerpartokra, népszerű városokba és hegyi túrákra. Bár a bankkártyás és érintéses fizetés ma már sok helyen elérhető, vannak azonban olyan országok a készpénzhasználat továbbra is elengedhetetlen – legyen szó egy helyi piacról, taxiról vagy egy családi vendéglőről.
Személyes pénzügyek SZÉP Kártya: fontos híreket közölt az NGM
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 7. 10:57
Idén júniusban 44 milliárd forintot költöttek a kártyabirtokosok belföldi kikapcsolódásra,
Személyes pénzügyek Már most hosszú sorok kígyóznak az Otthon Start hitelért
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 7. 08:47
A tízszeresére ugrott a kereslet a lakáshitelek iránt. Mindenki a 3 százalékos kölcsönnel tervez. 
Személyes pénzügyek Autót venne, de nincs elég pénze? Itt vannak a lehetőségek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 07:27
Az elmúlt években az autók ára sokat kúszott felfelé, önerőből egyre nehezebb saját gépjárművet venni, ha olyat szeretnénk választani, ami fiatalabb az átlagnál és évekkel később is gond nélkül szolgál majd bennünket. A finanszírozáshoz több lehetőség közül is választhatunk, a szabad felhasználású személyi kölcsön mellett az autólízing is jó, olcsóbb megoldás lehet, akár magánszemélyeknek is – írja közleményében a Bank360.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG