3p
Matricával spórolhatnak az általános iskolások szeptembertől.

Már az alsó tagozatosok közül is sokan rendszeresen kapnak zsebpénzt, amely gyűjtögetésre ösztönzi őket. Egy átlagos kisiskolás pedig akár havi ezer forintot is meg tud takarítani a házimunkáért vagy az ajándékként kapott pénzéből. Csakhogy ennek a korosztálynak jóval kevesebb banki megoldás kínálkozik a pénzgyűjtésre, megtakarításra, mint a 14 év felettieknek, derült ki a TakarékPont kutatásából . A fiatalokra jellemző megtakarítási hajlandóság erősítésére ezért a Hálózat szeptembertől – korszerű formában - TakarékMatrica néven feléleszti az egykori takarékbélyeget.

A 6-14 évesek megtakarítási hajlandóságát igazolta a TakarékPont hálózat legutóbbi kutatása, valamint Marián Béla szociológus elemzése is. Eszerint a vizsgált korosztály már havi 1-2 ezer forintot is félre tud tenni a szülők, nagyszülők támogatása révén - derül ki a TakarékPont kutatásából. A felmérések szerint azonban a szülők többsége maga is segítségre szorul abban, hogy hatékonyan támogathassa gyermekei pénzügyi szocializációját.  „A tét nem kicsi, azok a fiatalok, akik kapnak ilyen támogatást a családban később is jobban kontroll alatt tartják kiadásaikat és a pénzköltéssel szemben a megtakarítást preferálják.”- hangsúlyozta Marián Béla szociológus.

„A zsebpénzt a szülők többsége arra használná, hogy megtanítsa gyermekét a pénz helyes és tudatos használatára, amely általában a minél hosszabb ideig tartó gyűjtögetést jelenti – emelte ki a TakarékPont hálózat felmérése alapján Brezina Szabolcs, a TakarékBank vezérigazgató-helyettese.

A TakarékPont felmérésekor megkérdezett szülők közül sokan párosították a gyűjtögetést a nosztalgiával idézett takarékbélyeggel, amelynek kedvező hatását ma is egyértelműnek gondolják, sőt tudatos pénzügyi nevelési eszközt látnak benne. „Kiderült, a megkérdezett szülők 61 százaléka örülne annak, ha újraindulna a takarékbélyegek értékesítése. – idézte a banki felmérés eredményét Brezina Szabolcs.

A Takarékmatrica Program melletti szimpátia legfőbb érve az volt, hogy így legalább részben megmaradna a ma nagy népszerűségnek örvendő, albumban gyűjthető matrica- és képkollekciókra költött pénz, amely megtakarítássá alakítható a termék révén.

Kisfiam, figyelj: Kamatadó, EHO, tranzakciós illeték!

Olvasóink is kérdezték, bennünk is felmerült, vajon az "egykulcsos adó" összes, a kamatot, megtakarításokat terhelő terhét meg kell-e fizetniük a gyermekeknek is. Karcsika meg kell, hogy tanulja a kamatadó, EHO, tranzakciós illeték szavakat? Utánajártunk.>>>>>

Az albumban - 3500 gyerek megkérdezésével végzett felmérés nyomán  - az állatvilágot bemutató népszerű tematika feldolgozásán keresztül bővíthetik a gyerekek az élővilággal és a megtakarítással kapcsolatos ismereteiket.  Érdekessége még a korosztály fogyasztási szokásainak, hogy a megkérdezett gyerekek 81%-a állítása szerint a válaszadás pillanatában is éppen gyűjtött valamilyen matricát, képet, kártyát, stb.

Az Takarékmatrica szeptember 1-jétől hozzáférhető országszerte, kizárólag a TakarékPont fiókokban. A „megtakarító” matricára a felmérés eredménye szerint havi pár száz forinttól akár havi 2 ezer forintot is költhetnek majd a kisiskolások.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Kik a legjobb pénzügyes gimnazisták? Ez a hat csapat biztosan köztük van
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:19
A Privátbankár.hu pénzügyi tudatossági versenye újabb szakaszába lépett: a második forduló első versenynapja után kihirdették az országos döntő első résztvevőit.
Személyes pénzügyek Kiderült, mekkora bajban vannak a háztartások a hiteltörlesztéseknél
Herman Bernadett | 2026. április 2. 05:55
Sokat javultak a hitelstatisztikák tavaly év végére. A lakáshitelesek és a személyi hitelesek szépen törlesztenek, a támogatott hiteleknél és a folyószámla-hiteleknél viszont kezdenek előjönni a problémák. 
Személyes pénzügyek Hiába jött meg a pénzeső, hatalmas adósságba verték magukat a családok februárban is
Herman Bernadett | 2026. április 1. 11:31
A lakáshitelt és a személyi hitelt is vitték, mint a cukrot februárban is. Az azért látszik a statisztikákon, hogy a hó végén mínuszban lévő családok egy része talán kicsit fellélegezhetett. 
Személyes pénzügyek Rossz hír a nyugdíjasoknak: kiesik egy csomó pluszpénz
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 11:39
Nem lesz lehetőség a novemberi nyugdíjprémium kifizetésére. Az év második felében ismét meglóduló inflációs mutató miatt viszont nyugdíjkorrekciót fognak kapni idős honfitársaink.
Személyes pénzügyek Még a héten a számlákra érkezhet a családosok pénze
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 09:03
Április eleje és a Húsvét kombinációja közbeszólhatna, de most kedvezően alakul az utalások rendje. 
Személyes pénzügyek Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! 2026 tavasz – 2. forduló 1. nap
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 07:00
Mit tudsz a pénzügyekről? Itt a Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! diákverseny 2. fordulója a Békés és Győr-Moson-Sopron, Bács-Kiskun, Baranya, Hajdú-Bihar és Veszprém, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei csapatoknak!
Személyes pénzügyek Hidegzuhany: meredeken kilőtt a repjegyek ára
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 12:53
Többszörösét is elkérhetik egy útra a korábbinál. Ráadásul néhány hét alatt következett be a draszttikus változás.
Személyes pénzügyek Dobták a készpénzt a magyarok, bezuhant a gépek használata is
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 11:56
Egyre kevesebb alkalommal használják a készpénzt kiadó autómatákat, melyek száma mégis nőtt az utóbbi időben.
Személyes pénzügyek Siessen! Nyugdíjasok is lecsaphatnak ezekre a pénzzel járó támogatásokra
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 11:22
Van, ahol létezik húsvéti támogatás is, ez most különösen aktuális.
Személyes pénzügyek Lekötött betétbe vagy állampapírba fektessem a pénzem?
Homa Péter | 2026. március 22. 10:24
A kockázatmentes befektetések piacán régóta verseng egymással az állampapír és a lekötött betét. Az állam még 2019-ben egyoldalúan lejtette a pályát az állampapír felé a kamatot terhelő adók megszüntetésével, a magas infláció pedig átmenetileg ki is végezte a banki lekötött betéteket. Az infláció megszelídülésével azonban újra versenyképesek lettek a lekötött betétek. Lássuk, hogy áll most a kamatcsata a kétféle befektetési lehetőség között, a BiztosDöntés.hu szakértői szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG