2p
Közös céget alapított a Cardnet és a Sziget. A cél az, hogy a társaság a jövőben ne csupán az európai, hanem a nemzetközi piac egyik meghatározó szereplője is legyen.
Márki László, a Cardnet Zrt. vezérigazgatója; Dr. Kóka János, a Festipay Zrt. igazgatóságának elnöke; Gerendai Károly, a Sziget Kft. ügyvezető igazgatója

A fesztiválon már nem menő az érintés

2010-ben még világújdonság volt, amikor a Sziget Szervezőiroda rendezvényein megjelent a készpénzmentes fesztiválkártyás fizetés. Tavaly pedig már a legjelentősebb és legnagyobb látogatói számot vonzó magyar fesztiválok több mint 90%-a készpénzmentes volt. A 2015-ös Sziget Fesztiválon például összesen több mint 2,4 millió alkalommal fizettek Festipay kártyával vagy MasterCard érintésmentes bankkártyákkal, a Telekom VOLT Fesztiválon és a Balaton Soundon pedig az előző évekhez képest közel duplájára nőtt az érintés nélkül kiegyenlített tranzakciók száma.

Azt teszik bele a cégbe, amihez a legjobban értenek

Gerendai Károly, a Sziget Kft. ügyvezető igazgatója a sajtótájékoztatón azt mondta: az együttműködéssel az a céljuk, hogy a fesztiválok szervezése során szerzett tapasztalataikkal segítsék a készpénzmentes fizetési szolgáltatások fejlesztését annak érdekében, hogy egy széles körben használható, a szervezők és a látogatók valós igényeihez és elképzeléseihez igazodó megoldást kínálhassanak a hazai és nemzetközi piacon.

Dr. Kóka János, a Festipay Zrt. igazgatóságának elnöke azt mondta: "Készpénzmentes fizetéssel kezdtük 5 évvel ezelőtt, de ennél már sokkal többre van szükség. Kényelmes és biztonságos mobilalkalmazásra, kreatív újdonságokra, automatákra, a jegyvásárlással és beléptetéssel való integrációra, hogy a látogatók még jobban érezzék magukat. "

Újdonságokkal készülnek a Szigetre

A 2015-ös Sziget Fesztiválon debütált Festipay applikáció új funkcióval bővül, idéntől lehetőség nyílik bankkártyás feltöltésre is mobiltelefonon keresztül. Egy másik fejlesztés eredményeként a fesztiválozók már a fesztiválok területén kihelyezett, banki terminálokhoz hasonló Festipay automatákon keresztül is feltölthetik kártyáikat.

Tavaly a Festipay szolgálta ki az Európa legjobb nagyfesztiváljának választott Untold-ot és a marseille-i Delta fesztivált, de új fesztiválokra készülnek a Balkánon és Nyugat-Európában. Van érdeklődés a szolgáltatás iránt a Távol-Keletről is - mondta Márki László, a Cardnet Zrt. vezérigazgatója.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Kiderült, mekkora bajban vannak a háztartások a hiteltörlesztéseknél
Herman Bernadett | 2026. április 2. 05:55
Sokat javultak a hitelstatisztikák tavaly év végére. A lakáshitelesek és a személyi hitelesek szépen törlesztenek, a támogatott hiteleknél és a folyószámla-hiteleknél viszont kezdenek előjönni a problémák. 
Személyes pénzügyek Hiába jött meg a pénzeső, hatalmas adósságba verték magukat a családok februárban is
Herman Bernadett | 2026. április 1. 11:31
A lakáshitelt és a személyi hitelt is vitték, mint a cukrot februárban is. Az azért látszik a statisztikákon, hogy a hó végén mínuszban lévő családok egy része talán kicsit fellélegezhetett. 
Személyes pénzügyek Rossz hír a nyugdíjasoknak: kiesik egy csomó pluszpénz
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 11:39
Nem lesz lehetőség a novemberi nyugdíjprémium kifizetésére. Az év második felében ismét meglóduló inflációs mutató miatt viszont nyugdíjkorrekciót fognak kapni idős honfitársaink.
Személyes pénzügyek Még a héten a számlákra érkezhet a családosok pénze
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 09:03
Április eleje és a Húsvét kombinációja közbeszólhatna, de most kedvezően alakul az utalások rendje. 
Személyes pénzügyek Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! 2026 tavasz – 2. forduló 1. nap
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 07:00
Mit tudsz a pénzügyekről? Itt a Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! diákverseny 2. fordulója a Békés és Győr-Moson-Sopron, Bács-Kiskun, Baranya, Hajdú-Bihar és Veszprém, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei csapatoknak!
Személyes pénzügyek Hidegzuhany: meredeken kilőtt a repjegyek ára
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 12:53
Többszörösét is elkérhetik egy útra a korábbinál. Ráadásul néhány hét alatt következett be a draszttikus változás.
Személyes pénzügyek Dobták a készpénzt a magyarok, bezuhant a gépek használata is
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 11:56
Egyre kevesebb alkalommal használják a készpénzt kiadó autómatákat, melyek száma mégis nőtt az utóbbi időben.
Személyes pénzügyek Siessen! Nyugdíjasok is lecsaphatnak ezekre a pénzzel járó támogatásokra
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 11:22
Van, ahol létezik húsvéti támogatás is, ez most különösen aktuális.
Személyes pénzügyek Lekötött betétbe vagy állampapírba fektessem a pénzem?
Homa Péter | 2026. március 22. 10:24
A kockázatmentes befektetések piacán régóta verseng egymással az állampapír és a lekötött betét. Az állam még 2019-ben egyoldalúan lejtette a pályát az állampapír felé a kamatot terhelő adók megszüntetésével, a magas infláció pedig átmenetileg ki is végezte a banki lekötött betéteket. Az infláció megszelídülésével azonban újra versenyképesek lettek a lekötött betétek. Lássuk, hogy áll most a kamatcsata a kétféle befektetési lehetőség között, a BiztosDöntés.hu szakértői szerint.
Személyes pénzügyek Nem akármilyen változás készül az Otthon Startnál – ennek sokan örülni fognak?
Privátbankár.hu | 2026. március 21. 10:05
Kiterjesztenék a programot.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG