3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Megvan a 20 csapat, amelyik májusban megmérkőzhet a Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! pénzügyi tudatossági verseny döntőjében.

Április 10-én lezajlott a Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! verseny második fordulójának harmadik napja. A Privátbankár.hu által évek óta nagy sikerrel megrendezett pénzügyi tudatossági versenyén ezúttal azon gimnáziumok tanulói mérhették össze tudásukat, amelyek Veszprém, Jász-Nagykun-Szolnok és Hajdú-Bihar, Nógrád és Komárom-Esztergom, Somogy valamint Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyéből jutottak tovább a márciusi 1. fordulóból.

A négyfős csapatok az online fordulóban 50 kérdésből álló kvíz-kérdéssort töltöttek ki, majd a szóbeli részt – online videókapcsolaton keresztül – villámkérdésekkel és kifejtős kérdésekkel folytatták. 

Honnan lehet önerőnk egy ingatlanvásárláshoz? Mire figyeljünk a hiteleknél? Devizában vagy forintban fektessünk be? Koccanáskor, a lakás beázásakor vagy síbaleset esetén hogyan segít a biztosítás? Hogyan vállalhat nyári munkát egy diák?

- ilyen és ehhez hasonló kérdésekkel találkozhattak a csapatok, a válaszaikat szakértő zsűri hallgatta meg és értékelte. a zsűriben a szervező Privátbankár.hu képviselői mellett

a támogatók, szakmai partnerek – a CIB Bank, a Fundamenta Lakáskassza, a Gránit Alapkezelő, a Magyar Államkincstár, a Magyar Biztosítók Szövetsége, az MBH Bank Private Banking és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal – munkatársai és a zsűri elnöke, Bod Péter Ákos, a Corvinus egyetem professzora

is részt vesznek.

A második forduló utolsó versenynapján az alábbi csapatok biztosították be helyüket a verseny döntőjében:

3+1 Mousquetaires
Iskola:
Mikszáth Kálmán Gimnázium és Kollégium
Csapatkapitány: Ébend Balázs
Felkészítő tanár: Kelemenné Racskó Marietta

Banktitánok 
Iskola:
Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium
Csapatkapitány: Dénes Enikő
Felkészítő tanár: Lenhoffer Alíz

Cashflow 
Iskola: Lovassy László Gimnázium
Csapatkapitány: Bacchioni Dániel
Felkészítő tanár: Dr. Demény Orsolya

Forint harcosok 
Iskola: Derecskei I. Rákóczi György Gimnázium, Technikum és Kollégium
Csapatkapitány: Balogh Szimonetta Amanda
Felkészítő tanár: Kiss Andrea

Négy 
Iskola: Mátyás Király Gimnázium
Csapatkapitány: Kalász Kristóf
Felkészítő tanár: Hosszú Zoltánné

Tőke mesterei
Iskola:
Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium
Csapatkapitány: Petrovszki Máté
Felkészítő tanár: Császiné Busa Krisztina

Velük együtt teljessé vált a 20 fős mezőny, akik immár személyes részvétellel, május 14-én vehetnek részt az országos döntőben a Budapesti Gazdasági Egyetem Pénzügyi és Számviteli Karának Unizone épületében. (A teljes lista a juniorklasszis.hu weboldalon olvasható.) Az egész napos rendezvényen kvíz, kifejtős kérdés és ábraelemzés is vár a csapatokra – és persze értékes nyeremények is. A Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! ugyanis ebben az évben is milliós összértékű díjazás mellett zajlik a szervező Privátbankár.hu-nak és a támogatóknak, partnereknek köszönhetően. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Itt a lakásbiztosítási kampány: megéri átnézni a szerződéseket
Herman Bernadett | 2026. március 13. 15:31
A várakozásokkal szemben élénkebb az idei lakásbiztosítási kampány, mint a 2025-ös. Az átlagdíj a kampányban 38 ezer forint – mondják az alkuszok. 
Személyes pénzügyek Netrisk: tízből heten váltottak biztosítót 2026-ban
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 13:48
Már több mint 112 ezer új lakásbiztosítási kalkulációra került sor az idei kampány időszakában a Netrisknél. Március első hetéig 10-ből 7-en váltottak biztosítót, új kötések esetében pedig átlagosan 18 ezer forintot tudtak megspórolni azok, akik kihasználják ezt a lehetőséget. Az átlagdíj március első hetéig 37 500 forint volt, ami lényegében megegyezik az egy évvel korábbi szinttel. A mostani kampányban eddig a fővárosban és Pest vármegyében található lakóingatlanokra kötötték a legtöbb új biztosítást a Netrisken keresztül.
Személyes pénzügyek Még hogy nincs verseny a bankok között? Ettől az ajánlattól hanyatt fog esni!
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 12:12
Az eddiginél is alacsonyabb, 2,79 százalékos, éves kamattal kínálja az Otthon Start hitelt a Gránit Bank, ezzel újra a pénzintézetnél érhető el a legkedvezőbb kamat a piacon – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Az elmúlt hónapokban sorban bővítettek a támogatott hitel kedvezményein a bankok, és a rendkívül erős kereslet – illetve verseny – nyomán számítani lehet újabb lépések bejelentésére is.
Személyes pénzügyek Ötéves az azonnali fizetési rendszer: a legjobb szolgáltatásait kevesen használják
Herman Bernadett | 2026. március 11. 05:42
Immár öt éve, hogy 5 másodperc alatt ott van az átutalás a másik bankszámláján. A másodlagos azonosítót azóta is kevesen használják, a fizetési kérelem jobban elterjedhet. 
Személyes pénzügyek Biztosítot váltana? Végre itt egy jó hír Önnek
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 11:14
Zajlik a lakásbiztosítási kampány is, melynek kedvező, forintosítható hozadéka is van.
Személyes pénzügyek Mellékhatás: dobott egyet ezen a programon is a lehengerlő Otthon Start
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 09:03
Kéz a kézben járhatnak a támogatások, legalábbis a számok ráerősítenek erre a folyamatra.
Személyes pénzügyek Több mint százezren léptek be egészségpénztárba 2025-ben
Privátbankár.hu | 2026. március 8. 12:17
Százezer fölé nőtt tavaly az egészségpénztárakba újonnan belépő tagok száma, ezzel a taglétszám már közelíti az 1,26 milliót. A tagdíjbevételek pedig már megközelítették a 100 milliárd forintot.
Személyes pénzügyek Gyengélkedik a babaváró és a munkáshitel
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 19:25
Idén januárban 84,33 milliárd forintot tett ki az új személyihitel-szerződések szerződéses összege, ami 13,9 százalékkal múlta felül a 2025 azonos időszakában kihelyezett hitelösszeget – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss adataiból. Ez alapján tehát biztatóan indult 2026, igaz, a januári kihelyezés ezúttal elmaradt a decemberitől, pedig jellemzően ennek a fordítottja szokott igaz lenni.
Személyes pénzügyek Tankoljon, mintha nem lenne holnap – száguldanak az üzemanyagárak
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 10:30
A benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is nagyot nő csütörtökre.
Személyes pénzügyek Kiváló évet zártak a nyugdíjpénztárak, a kormány mesterterve sem ingatta meg a szektort
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 08:50
A tervezett összeg alig egyharmadát fordították lakáscélra a tagok, rekordösszegű befizetés történt, és gyarapodik a taglétszám is. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG