Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
1p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

A pályakezdők 14% tervezi csupán, hogy lakáselőtakarékossági számlát nyit, a 30-39 évesek korosztály ötöde viszont már rendelkezik lakástakarékpénztári számlával. Kedvezményes hitelkonstrukció és állami támogatás is jár a számla mellé - az előrelátás kifizetődő.

Elsősorban a gyermekes családok készülnek fel hosszabb távú tervezéssel és rendszeres megtakarítással a lakáscélú kiadásokra, de a pályakezdők körében is népszerű a lakás-előtakarékosság. Az OTP Öngondoskodási Index adatai szerint majdnem minden nyolcadik megkérdezett rendelkezik az állami támogatásra is jogosító lakástakarékpénztári számlával. Elsősorban azért népszerű ez a konstrukció, mert kiemelkedő hozam mellett vállalható és előre kiszámítható teherviselést jelent az embereknek.

Az OTP Öngondoskodási Index szerint a válaszadók 12 százaléka rendelkezik lakás-előtakarékossági számlával. A pénzügyi öngondoskodást szolgáló termékek közül csak az életbiztosítás, a váratlan kiadásokat szolgáló, illetve a nyugdíjcélú megtakarítások gyakoribbak ennél a konstrukciónál. Legnagyobb arányban a 30-39 éves korosztály rendelkezik vele – e korcsoportban a megkérdezettek 21%-ának van lakástakarékpénztári számlája. A gyermekes családok is felülreprezentáltak a számlatulajdonosok körében. A pályájukat kezdő 18-29 éveseknek pedig 14 %-a tervezi a belépést.

A lakás előtakarékossági számlával rendelkezők közel négyszer akkora arányban tervezik meg több évre előre a pénzügyeiket, mint azok, akiknek nincs ilyen számlájuk. Ennek is köszönhető valószínűleg, hogy az „előtakarékoskodók” 10 százalékponttal nagyobb arányban látják nagyrészt, vagy teljesen kiszámíthatónak hosszabb távon a pénzügyeiket. Az előrelátás azonban azért is kifizetődő, mert a lakástakarképénztári rendszeres megtakarítások révén a lakáscélú terveket állami támogatással lehet megvalósítani. Az állami támogatás mértéke a befizetett összeg 30%-a, de maximum évi 72 ezer forint lehet. Ráadásul rendkívül kedvező kamatozású forint alapú lakáskölcsön vehető vele igénybe, amely a havi fix törlesztőrészlete miatt jól tervezhető.

A lakástakarékpénztári forrásokat rendkívül széles körűen lehet felhasználni: nem csak lakóingatlan, vagy lakótelek vásárlására, hanem közműépítésre, a lakás bővítésére, felújítására és szinte minden beépített berendezés – pl. konyhabútor, beépített szekrények, tűzhely, légkondicionáló berendezés – finanszírozására. A szerződéses összeg pedig közeli hozzátartozó lakáscéljaira is fordítható.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Megadóztatnák a magyarok a gazdagokat – új kutatás érkezett
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 13:06
Közzétettek egy új közvélemény-kutatást.
Személyes pénzügyek Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis – Sikeres jelentkezés!
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 10:23
A jelentkezésedet sikeresen megerősítetted, regisztrációd sikeres!
Személyes pénzügyek Benézhetünk a magyar szupergazdagok pénztárcájába – hiánypótló kutatás látott napvilágot
Gáspár András | 2025. szeptember 10. 17:14
Hiánypótló kutatás készült a hazai bizalmi vagyonkezelési piacról – kiderült, hány szereplő van, hol működik belőlük a legtöbb és milyen összetételű vagyont kezelnek. Az Apelso Wealth Management a felső tízezer vagyonáról is érdekes adatokat tett közzé.
Személyes pénzügyek Őrület, mi zajlik a lakáspiacon
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 10. 09:09
Országosan az 50-100 millió forintos ársávba tartozó lakóingatlanok iránti kereslet 118 százalékkal, a legfeljebb 50 millió forintért eladásra szánt társaik esetében pedig bő 80 százalékos volt a keresletbővülés június vége és szeptember eleje között.
Személyes pénzügyek Az Otthon Start viheti el a show-t a Babaváró elől
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 09:24
A lakáspiaci ármelkedés után a Babaváró maximális, 11 milliós összege már messze nem fog annyit érni, mint a 2019-es induláskor. 
Személyes pénzügyek Berúgta az ajtót az Otthon Start
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 07:11
Erős startot vett a héten elindult, a rendszerváltás utáni legnagyobb otthonteremtési program – írta a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szombaton a Facebook-oldalán.
Személyes pénzügyek Így csökkenthető egészségpénztárral az Otthon Start havi törlesztője
Gergely Péter | 2025. szeptember 7. 17:33
Az Otthon Start hitel 25 éves futamideje alatt több millió forinttal csökkenthető a kiadás, ha az igénylő az egészségpénztárát is bevonja a törlesztésbe. Mutatjuk a részleteket!
Személyes pénzügyek Megrohamozták a bankokat
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 6. 13:16
Itt vannak az első adatok a hétfőn indult Otthon Start programról, mely keretében kedvezményes, 3 százalékos lakáshitelt lehet igényelni.
Személyes pénzügyek Otthon Start: itt egy újabb fontos részlet
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 17:24
Enyhítik a korhatárt.
Személyes pénzügyek Hogyan használható fel a 3 százalékos lakáshitelhez a nyugdíjpénztár?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 15:24
Az idén az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarításokat is fel lehet használni lakáscélokra. Akár a most induló Otthon Start Program mellé is befogható önerőként az összegyűjtött nyugdíjpénz – erről is beszélt Herman Bernadett, lapunk főmunkatársa a Trend FM hétfői adásában. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG