2p
A Vienna Insurace Group nevét veszi fel a csoport által megvásárolt harmadik magyar biztosító. A csoport együttesen 8,39 százalékos piaci részt képvisel.

Nem volt nagy névpályázat: az anyacég, a Vienna Insurance Group AG nevét veszi fel az osztrák biztosító harmadik, Magyarországon megvásárolt biztosítója, a korábbi AXA Biztosító - közölte a társaság. A vásárlás tavaly év végén történt meg, mára minden szükséges felügyeleti engedély a VIG birtokában van, a tranzakció lezárult. Egy átmeneti időszakot követően a vállalat a Vienna Life Biztosító márkanév alatt folytatja a tevékenységét. A hivatalos nevében ugyanakkor - miután követnie kell a társasági előírásokat - a meglehetősen furcsa "Vienna Life Vienna Insurance Group Biztosító Zrt." néven fut majd a társaság. Persze, a társaság történetét ismerve, ez sem olyan furcsa - a legtöbb névváltáson átesett biztosítót jegyezték már a magyarul szintén szépen hangzó Credit Suisse Life and Pensions Biztosító néven is...

A VIG a többmárkás építkezés híve Ausztriában és a többi régiós országban is - igaz, kevés olyan hely van, ahol 3 biztosítóval lenne jelen egy piacon. A három magyar társaság - az Union, az Erste és a Vienna Life - együttes piaci részesedése az egy évvel ezelőtt 7,01 százalékról 8,39 százalékra javult a teljes díjbevételt figyelembevevő biztosítási palettán, amellyel a csoport Magyarország 6 . legnagyobb biztosítói szereplő a piacon.

Az új szereplő, az AXA Biztosító a 2013-as üzleti évben 12,2 milliárd forint (mintegy 41 millió euró) díjbevételt könyvelhetett el. A társaság bevételeinek 92 százaléka az életbiztosítási ágazatból származik, a fő hangsúly a unit-linked életbiztosítási termékeken van. A társaság a magyarországi életbiztosítási piacon a 13. helyet foglalta el. Az "új" biztosító neve jelzi, hogy az értékesítési fókusz továbbra is az életbiztosítási terület marad az egyébként kompozit engedéllyel bíró társaságnál.

Magyarország azon kulcspiacaink egyike, ahol már hosszú idő óta növelni kívántuk jelenlétünket. A magyar leányvállalataink, az UNION és az Erste Biztosító eddigi fejlődésével nagyon elégedettek vagyunk - mondta Peter Hagen, a Vienna Insurance Group vezérigazgatója.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Minden autóst érintő fejlesztést jelentettek be
Herman Bernadett | 2026. január 28. 12:31
Új szereplő jelent meg a magyar online biztosításközvetítői piacon: a SimplePay Zrt. és a Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt. együttműködésében elindult a simplebiztositas.hu, egy új, teljesen online működő biztosításközvetítői platform, amely a mesterséges intelligenciát is használja. 
Személyes pénzügyek Csaknem 50 ezer csaló cég szerepel már az MNB nyilvántartásában, ön is böngészhet közöttük
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 12:46
Naponta tucatnyi céggel bővül a táblázat, az MNB mellett a külföldi hatóságok is folyamatosan adják ki a figyelmeztetéseket. 
Személyes pénzügyek Még mindig kizárva – megjelent az otthontámogatás fontos módosítása
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 07:16
Egy kör továbbra sem kap lehetőséget, a határidőt viszont kitolták. Fontos változásokat hozott az otthontámogatásról szóló jogszabályok módosítása.
Személyes pénzügyek Ne induljon útnak utasbiztosítás nélkül
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 12:38
Kihívásokkal indult az új év a biztosítók számára, hiszen az extrém hidegben több a káresemény mint normális időjárás esetén, de a piaci szereplők folyamatosan az ügyfeleik rendelkezésére állnak – mondja Jeney Attila, a Magyar Biztosítók Szövetségének  (MABISZ) kommunikációs vezetője. 
Személyes pénzügyek Új határidő: eddig lehet igényelni a közszolgálati otthontámogatást
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 10:46
Február 15-ig lehet igényelni a közszolgálati otthontámogatást a korábbi, január 20-ai határidő helyett. A munkáltatói kölcsön sem akadály, és az önkormányzat tűzoltói is igényelhetik az akár 1 millió forintot.
Személyes pénzügyek Az Otthon Starthoz már legalább 200 ezer forint ajándékpénzt ajánlanak
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 15:06
A kedvezményes hitelprogram elindítása után egyre több bank kínált külön jóváírást – azaz ajándékpénzt – és a verseny odáig fokozódott, hogy már minden bank ajánlata között szerepel legalább 200 ezer forint jóváírás valamilyen formában.
Személyes pénzügyek Rengeteg kedvezménytől elbúcsúzhatnak az egyedülálló anyák
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 08:21
Az elmúlt években bővült az elérhető családtámogatások köre, azonban az egyedülálló szülőknek továbbra sincs egyszerű dolguk. A párban élők bizonyos élethelyzetekben több kedvezménnyel számolhatnak, de a hiteligénylés és az ingatlanvásárlás is jóval nagyobb kihívást jelent az egyedülállók számára. A Bank360 kiszámolta, hogy nemtől, életkortól és a nevelt gyermekek számától függően kik és milyen mértékben tudják kihasználni a különböző kedvezményeket. 
Személyes pénzügyek Így takaríthat meg évi 233 ezer forintot a lakáshitel törlesztőjéből
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 07:48
A 2026-os minimálbér-emelés nem várt helyről hoz segítséget a lakáshiteleseknek: az egészségpénztári megtakarításokból törleszthető havi keretösszeg 11 százalékkal emelkedett. A BiztosDöntés.hu szakértői szerint egy házaspár így évente már közel 233 ezer forintot kaphat vissza „ajándékba”, csupán a tudatos pénztárhasználat révén.
Személyes pénzügyek Lesújt a vasszigor: 2 perce marad minden banknak
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 11:16
Komoly követelményt kell teljesítenie a bankoknak, melyről a módosított pénzforgalmi törvény rendelkezik. 
Személyes pénzügyek Lehet Önnél van az egyik: vitték, mint a cukrot ezeket a járműveket
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 09:13
Ismét rekorddal zárta az évet ez a piaci szegmens. 2025 mindent vitt az előzetes adatok szerint a használtautó-piacon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG