|
| Fotó: MTI |
Lapunk kérdésére a mai Kormányinfón elhangzott, hogy novemberben egyszerre érkezik a nyugdíjasok számláira - illetve a postán keresztül - a kiegészítés és a prémium.
Gulyás Gergely minisztertől azt is megtudtuk, hogy a kormány még nem döntött a kifizetésről, de ez nem akadálya annak, hogy novemberben mindkét jogcímen megérkezzen a pluszpénz.
A kiegészítést azért kapják az idősek, mert az év eleji nyugdíjemelés mértéke - 2,7 százalék - elmaradt a nyugdíjasok fogyasztási kosara szerint számolt, első nyolchavi 3,4 százalékos inflációtól.
A prémium pedig azért jár, mert a gazdasági növekedés mértéke idén meghaladja a 3,5 százalékot (a jegybank szerint 4,5 százalék lehet idén)
E két tétel több tízezer forint extra nyugdíjat jelent karácsony előtt, természetesen attól függ az összeg tényleges mértéke, hogy mekkora nyugdíjat kap a jogosult: a kisebb járadékban részesülők kevesebb kompenzációt és prémiumot kapnak.
Az Audi csoport német autóipari konszern csökkenő bevétellel zárta az első fél évet, lefelé módosította idei bevételi prognózisát.

Minden szempontból tökéletes egyensúlyi árfolyam nem létezik




