3p
Az okostelefon tulajdonosok 71 százaléka használ navigációs alkalmazásokat, többségük rendszeresen fizet is a mobiljával. A közlekedés és a mobilfizetés párosítása hozta meg a Simple számára is a sikert.

Az autóvezetés és az okostelefenok szorosan összefonódtak az elmúlt években, köszönhetően a navigációs alkalmazásoknak és az SMS-alapú parkolásnak. Azonban amíg az előbbiek új útvonal-tervezési módszereket vezettek be a közösségi eszközök segítségével, az SMS-es fizetés nem tudott tovább fejlődni. Az egy funkcióval rendelkező és alapvetően drága módszert éppen ezért váltják le az interaktív térképpel ellátott okostelefonos alkalmazások.

A recept működik, a magyar Simple alkalmazás már közel 250 000 letöltésnél jár. A leginkább használt funkciók pedig az interaktív térképpel működő parkolási szolgáltatás, az autópályamatrica-vásárlás és a mozijegyvásárlás.

A nem készpénz alapú köztéri parkolások minden esetben kényelmidíj-kötelesek, amelyből 40 forint a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. részesedése, de a viszonteladók maguk határozhatják meg a teljes értéket. Az SMS-alapú parkolásnál ez az összeg a Telenor ügyfelei számára 99 forint, a Telekomnál 75 forint, a Vodafone-nál pedig 115 forint. Emellett minden szolgáltatónál még 2 SMS árát is felszámolják az előfizetési díjnak megfelelő értékben.

A felmérések szerint köztéri parkolásnál az autótulajdonosok leginkább attól tartanak, hogy a türelmi időn túl sikerül megvásárolniuk a parkolójegyüket, hogy előbb jár le a parkolásuk, minthogy visszaérnének az autóhoz, vagy hogy a budapesti kerülethatárok miatt rossz helyre indítják el a fizetést. Ezekre a problémákra keresett választ a Simple alkalmazás, amelyben az okostelefonban található GPS segítségével egy interaktív térképen jelenik meg az autó pontos pozíciója. A parkolás azonnal indítható, nem kell elmenni az automatáig és attól sem kell tartani, hogy rossz kódot adunk meg a fizetésnél. A parkolás vége előtt a rendszer jelez, így azt bármikor meg tudjuk hosszabbítani.

Az alkalmazásban a fizetés bankkártyával történik, így nem kell az üzenetküldésekért fizetni vagy aprót keresgélni. A kényelmi díj pedig a legolcsóbb SMS szolgáltatásnál is kedvezőbb, 70 forintba kerül. A céges autó utáni parkolásokhoz is jelentősen könnyebb az áfás számla igénylés, ez elektronikusan automatikusan beállítható.

A magyar fejlesztésű, ingyenesen letölthető Simple alkalmazás lényege, hogy a vásárlás teljes folyamatát ülteti át az okostelefonok számára ideális környezetbe. A parkolás és autópálya-matrica funkció mellett 9 fő szolgáltatásban teszi lehetővé az egy érintéssel való biztonságos fizetést. Lokáció alapján rendelhetünk ételt a segítségével, hívhatunk taxit Budapesten, vagy vásárolhatunk jegyet több ezer kulturális és sport rendezvényre. A magyar mozik 95 százaléka elfogadja az alkalmazásban vásárolt jegyeket. Minden esetben szűrhetünk az adott programra, a helyszínre, időpontra; kiválaszthatjuk az ülőhelyünket és a belépő típusát. Belépéskor elég csak a telefon kijelzőjén felmutatni a belépőjegyünket.

(x)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Az egyetemistákat sem hagyja ki a szórásból a kormány
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 09:47
A Diákhitelek utáni kamatstop is meghosszabbodik az év végéig, igaz, csak azoké, amelyekre 2024. december 31-éig szerződtek le.
Személyes pénzügyek Lakáshitelesek figyelem: jó hírt közölt a kormány
Herman Bernadett | 2025. június 27. 10:34
Az év végéig megmarad a kamatstop, hamarosan a Magyar Közlönyben is közzéteszik a hosszabbításról szóló rendeletet. 
Személyes pénzügyek Mobilról igényelhető hitelkártyát kínál a Gránit Bank
Natív tartalom | 2025. június 27. 09:18
Rendkívül kedvező értékajánlatot nyújtó hitelkártyával bővítette kártyakínálatát – első körben – meglévő ügyfelei számára a Gránit Bank. Az első évben díjmentes, mobilalkalmazásból igényelhető kártya számos prémium előnyt kínál nemcsak a hétköznapokban, hanem utazás közben is. A digitális pénzintézet mindezt a hazai piacon elérhető hitelkártyák között jelenleg kedvezőnek mondható THM-mel és a vásárlások után járó pénzvisszatérítéssel biztosítja.
Személyes pénzügyek Nyaralni készülők figyelem: fontos bejelentés érkezett az Erste Banktól
Herman Bernadett | 2025. június 26. 13:22
A napi átutalási limit tavaly szeptemberi bevezetése óta a bűnözők ismét a bankkártyákat vették célkeresztbe – az elmúlt fél évben nőtt a kártyaadatokkal elkövetett visszaélések száma és az elszenvedett károk összértéke. A csalások megelőzése, az ügyfelek edukálása érdekében az Erste meglévő csatornái – honlapja, közösségimédia-felületei, George App és George Web – mellett most podcast-sorozatot is indít.
Személyes pénzügyek Érdekes jelenség figyelhető meg a lakásbiztosításoknál
Privátbankár.hu | 2025. június 20. 11:25
Egyre népszerűbbek a kiegészítő fedezetek.
Személyes pénzügyek Gulyás Gergely százezreket érintő bejelentést tett – döntött a kormány
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 16:04
Meghosszabbították a kamatstopot.
Személyes pénzügyek A magyar demográfiai katasztrófa a nyugdíjasokat is befolyásolja
Hollós János | 2025. június 18. 10:42
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legutóbbi adatai szerint áprilisban 5323 gyermek született, 14 százalékkal, 852-vel kevesebb, mint 2024 áprilisában. Magyarország történelmében még soha nem született ilyen kevés gyerek egy hónap alatt. Folytatódik laptársunk, szintén a Klasszis Médiához tartozó Piac és Profit podcast sorozata, a Nyugdíjszerviz Farkas András nyugdíjszakértővel és Karácsony Mihállyal, a Nyugdíjas Parlament elnökével.  
Személyes pénzügyek Ennyiből jön ki átlagosan egy külföldi családi nyaralás
Privátbankár.hu | 2025. június 17. 17:38
A Groupama Biztosító és az OTP Bank ezer főt kérdezett meg országos reprezentatív felmérésében.
Személyes pénzügyek Tízből öt magyar ennél kevesebbet keres – itt vannak a friss adatok!
Privátbankár.hu | 2025. június 17. 08:30
A Központi Statisztikai Hivatal szerint ennyivel nőttek a bérek. A mediánadatok árulkodóak. 
Személyes pénzügyek Milliók járhatnak vissza a magyar devizahitelesnek, itt az ítélet
Privátbankár.hu | 2025. június 17. 06:49
Még nem jogerős.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG