3p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Háromra emelkedik a legfeljebb 6 millió forint összegű kedvezményes Otthonfelújítási kölcsönt kínáló bankok száma.

Az Otthonfelújítási támogatás 2025. január elsejével újraindult. A kedvezmény keretében az otthonukat korszerűsítők visszakaphatják a munkálatok költségének a felét, legfeljebb 3 millió forintot. A támogatás utólagos, a munkálatok tényleges előfinanszírozására is indult egy kedvezményes kölcsön február elsejével. Banki hitelről van szó, vagyis a jogszabályi lehetőség mellett a pénzintézeteknek is fel kell venniük a termékpalettára a kérdéses konstrukciót — közölte a Bankmonitor.

Jelenleg két banknál érhető el a támogatott hitel: a K&H Bank és az OTP Bank kezdte meg a kölcsönt forgalmazását február elsejével. Hozzájuk csatlakozik február 10-től az Erste Bank. Vagyis jövő hétfőtől már háromra emelkedik azon bankok száma, ahol a támogatott hitel igényelni lehet.

Ecseti kölcsön
Ecseti kölcsön
Fotó: Pixabay

A kamatot, maximális futamidőt és hitelösszeget a jogszabály határozza meg, itt nem látni igazán komoly meglepetést. (A kamatnál vélhetően a kerekítések miatt látható 0,01 százalék eltérés.) A maximális kölcsönösszeg 6 millió Forint, a futamidő legfeljebb 10 év lehet.

Ugyanakkor az egyes bankoknál a minimális futamidő és kölcsönösszeg tekintetében már látni érdemi különbséget. Bár ez az eltérés valószínűleg csak az igénylők kis százalékánál lesz lényeges – kevesen szeretnének kisebb összeget, rövidebb futamidőt választani .

A minimálisan elvárt jövedelemnél látható eltérés pedig már nagyon is lényeges lehet a hiteligénylők számára, hiszen nem mindegy, hogy nettó 120 ezer forint, vagy 193 382 forint az elvárt fizetés. Természetesen az egyes banki bírálati gyakorlatok között is komoly különbség lehet, ezekről azonban még nincs pontos információ.

Kik kaphatják meg az Otthonfelújítási támogatást?

A támogatott hitel azon felújítási munkálatok finanszírozására szolgál, ahol a folyamat végén vissza nem térítendő támogatást kapnának az adósok.

Érdemes emiatt átnézni a támogatás részletes szabályait:

  • Kizárólag preferált kistelepülésen – 5 ezer főnél kevesebb lakosú – fekvő ingatlanoknál érhető el a támogatás.
  • Gyermeket nevelő egyedülállók, élettársi kapcsolatban élők, illetve házaspárok használhatják ki a támogatást.
  • Együttesen legalább 50%-os tulajdoni hányaddal kell rendelkeznie az igénylőknek és gyermekeiknek az ingatlanban.
  • Legalább egy éves TB jogviszonnyal kell rendelkeznie az igénylőnek (párok esetén elég az egyik félnek teljesíteni a feltételt).
  • Nem lehet 5 ezer Forint-ot meghaladó köztartozása az igénylőknek (párok esetén mindkét félnek teljesíteni kell a feltételt).
  • Vállalni kell, hogy 5 évig a kérdéses ingatlanban lakik a család.

A kormány a napokban bejelentette, hogy az Otthonfelújítási támogatást kiterjesztik a nyugdíjasokra is. Erről még nem ismertek a részletek, de ez egy újabb lökést adhat a támogatásnak, illetve a támogatott hitelnek is.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Végre! Ebben az összevetésben több közép- és kelet-európai országot lepipáltunk
Privátbankár.hu | 2025. április 18. 14:42
A háztartási megtakarítások volumene alapján Magyarország a mezőny első felébe tartozik a régiós gazdaságok között, de még inkább kitűnik azzal, hogy a megtakarítások szerkezetében jelentős eltérést mutat a többi országhoz képest. Az MBH Elemzési Centrum szakértői megvizsgálták, hogyan áll össze a hazai megtakarítások struktúrája, és ez miben különbözik a térségben jellemző szerkezettől.
Személyes pénzügyek Szomorú tények: minél kevesebbet keres valaki, annál kevésbé emelkedett a bére
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 15:04
A januárinál mérsékeltebb februári reálkereseti adatokra is reagáltak a Nemzetgazdasági Minisztérium és az elemzők.
Személyes pénzügyek Lelombozó adat jött ki arról, tartották-e a lépést a bérek az inflációval
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 08:28
A bruttó átlagkereset 9,3, a nettó átlagkereset 9,1, a reálkereset pedig 3,5 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest.
Személyes pénzügyek Százezres flotta tagjai szaladgálnak kötelező nélkül
Privátbankár.hu | 2025. április 15. 11:29
Több mint 650 ezer segédmotoros kerékpárból továbbra is kevesebb mint 300 ezer rendelkezik érvényes kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással (kgfb) – közölte a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ). Becslések szerint a kgfb-kötelezettség alá tavaly nyár óta bevont mintegy 50 ezer e-roller közül is jó esetben csak 10-15 ezer rendelkezik az előírt biztosítási fedezettel.
Személyes pénzügyek Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! Újabb továbbjutó csapatokkal lett teljes a döntő mezőnye
Privátbankár.hu | 2025. április 11. 11:18
Megvan a 20 csapat, amelyik májusban megmérkőzhet a Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! pénzügyi tudatossági verseny döntőjében.
Személyes pénzügyek Ön is észrevette? Támadás érte az OTP-t
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 16:46
Az OTP-t szokatlan erős túlterheléses támadás érte.
Személyes pénzügyek Viszik az állampapírokat, mint a cukrot
Privátbankár.hu | 2025. április 9. 16:11
A sajtó egy része az elmúlt napokban téves következtetéseket vont le a Magyar Nemzeti Bank (MNB) frissen megjelent februári értékpapírpiaci statisztikájából, amit a háztartások állampapírállománya tekintetében a februári jelentős kamatkifizetések torzítottak. Az állományi változásokról a kamatfizetések hatásától megszűrt, névértékes statisztika ad számot, ami egyértelműen mutatja, hogy tovább nőttek a lakossági befektetők állampapír-megtakarításai.
Személyes pénzügyek Ezt tudja az új, díjmentes alapszámla
Privátbankár.hu | 2025. április 8. 17:31
Az MNB és a Bankszövetség megállapodása alapján az alapszámlának mindaddig elengedik a havi díját, amíg az infláció nem csökken három egymást követő hónapban 4 százalék alá.
Személyes pénzügyek Engedett az OTP Bank díjaiból, a Gránit Banknak erre nem volt szüksége
Privátbankár.hu | 2025. április 8. 16:10
Miután az MNB megállapodott a Bankszövetséggel a lakossági díjak csökkentéséről.
Személyes pénzügyek Nagy változásra számíthatnak a Horvátországba utazók
Privátbankár.hu | 2025. április 7. 11:52
Horvátországban 2026-tól betiltják a játékgépeket a vendéglátóhelyeken.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG