2p

A családok többsége ma már a kincstári Start-számlán Babakötvény formájában takarékoskodik gyermekének. De miért érdemes megnyitni ezt a számlát, és Babakötvényt vásárolni a Magyar Államkincstárnál? Mert infláció feletti kamatozást nyújt, és a számlára befizető családok évente állami támogatásban is részesülnek.

Születésekor minden magyar gyermek részére az állam 42.500 forint összegű életkezdési támogatást biztosít. Hogy ez az összeg és a további befizetések Babakötvényben kamatozhassanak, ahhoz érdemes mielőbb megnyitni a díjmentes Start-számlát a Magyar Államkincstárnál. A számlanyitást a törvényes képviselő vagy nagyszülő egyszerűen, néhány perc alatt elintézheti akár személyesen a Kincstár ügyfélszolgálatain, akár online, a www.magyarorszag.hu oldalon keresztül. Ha a gyermek már óvodás, iskolás vagy kamasz, az sem akadály, mivel a Babakötvény a gyermek 18. életévének betöltéséig bármikor megvásárolható.

42.500 forint jár minden gyereknek
42.500 forint jár minden gyereknek
Fotó: Depositphotos

Jelenleg a Babakötvény-sorozatok kiemelkedő, 20,60 százalékos kamattal vásárolhatók meg. A Babakötvény éves kamata az előző évi átlagos infláció mértéke és a további 3 százalékpontos prémiumból tevődik össze, ezzel hosszú távon is folyamatosan, az áremelkedést jelentősen meghaladó kamatot fizet a befektetőknek. Az infláció mértéke feletti kamatozás gyermekünk életkorától függetlenül értékes anyagi támogatást jelenthet. Ráadásul a kamatos kamattal az éves kamat és a befizetések összege automatikusan a gyermek születési évéhez tartozó Babakötvény-sorozatba kerül befektetésre.

A Babakötvény további előnye, hogy az állam a szülők, rokonok által befizetett éves összeg 10%-ával, de legfeljebb évi 12 ezer forinttal támogatja a gyermeket évente. A számla megnyitása és vezetése díjmentes, és a fiatal 18 éves korától adó-, illeték- és járulékmentesen bármire felhasználhatja az évek alatt összegyűlt megtakarítást.

A Magyar Államkincstár WebKincstár és MobilKincstár online szolgáltatásaival a Babakötvény-befektetések kényelmesen és gyorsan, akár otthonról is intézhetők.

Jelen tájékoztató nem teljes körű, és nem minősül ajánlattételnek vagy befektetési tanácsadásnak. A termékek, szolgáltatások részletes feltételeiről további tájékoztatást a www.allamkincstar.gov.hu oldalon talál.

(x)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Kiderült a nyugdíjról: mit sem sejtünk az előzetes lehetőségekről
Privátbankár.hu | 2026. június 30. 12:49
A magyarok többségének egyszerűen nincs elég információja.
Személyes pénzügyek A matracokba dugott 9200 milliárd forint titka: itt a magyarázat a magyarok készpénzfüggőségére
Herman Bernadett | 2026. június 30. 05:51
Annak ellenére, hogy a digitális fizetési infrastruktúra robbanásszerűen fejlődik, és a korábbi rekordszintű infláció miatt súlyos reálveszteség érte a lakosságot, a forgalomban lévő készpénzállomány nominális értéke makacsul és megállíthatatlanul növekszik Magyarországon. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) szakértői szerint a háttérben nem a pénzügyi analfabétizmus áll, hanem a tartós bizonytalanság által kiváltott kollektív pszichológiai önvédelem.
Személyes pénzügyek Lehangoló, amit ezek a számok mutatnak
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 13:36
Minden ötödik magyarnak egy hónapra, vagy még kevesebb időre elegendő tartaléka van: a falvakban élők, a nők és az alacsonyan iskolázottak állnak a legrosszabbul e tekintetben. Öt magyarból kettőnek nincsenek tartalékai – derül ki a Provident Pénzügyi Zrt. legújabb reprezentatív felméréséből.
Személyes pénzügyek Kilós árat kap, fizetőssé válik a sitt leadása
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 11:47
Alig több mint egy hét múlva már életbe is lép a cég által közölt változás.
Személyes pénzügyek Csak hajszálnyit, de mégiscsak gyengült a forint
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 18:39
Gyengült a magyar fizetőeszköz a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Személyes pénzügyek Itt az OTP meglepetése: több eurót lehet felvenni külföldön egy tranzakcióval
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 16:40
Sőt, még olcsóbban is fel lehet venni az ATM-ből Revoluttal.
Személyes pénzügyek Új csúcs: szép summát emelnek le a magyarok, ha ATM-hez nyúlnak
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 12:39
Ha egyszer a készpénz felvétel mellett dönt az ember, akkor már megadja a módját.
Személyes pénzügyek Tudatos tervezéssel sokkal jobb döntéseket hozhatsz — mutatjuk, hogyan
Márkázott tartalom | 2026. június 10. 11:07
A mindennapi életben rengeteg döntést hozunk, a kisebbektől egészen a komoly pénzügyi elhatározásokig; ezek minősége nagyban függ attól, mennyire vagyunk felkészültek és tudatosak. A spontán döntések néha jól sülnek el, de hosszú távon sokkal stabilabb eredményeket érhetünk el, ha előre gondolkodunk: a Cofidis éppen ezért fordít kiemelt figyelmet arra, hogy ügyfelei számára segítséget nyújtson a tudatos tervezésben.
Személyes pénzügyek Nagyot szakítottak a „Tisza-ralin” a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 08:43
Látványos a változás április 12-én rendezett parlamenti választások óta.
Személyes pénzügyek Hivatalos – megjelent a devizahiteleseket érintő jogi változás
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 07:58
Néhány órával ezelőtt tették közzé a részleteket.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG