3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Ma éjfélig lehet beküldeni a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz a személyi jövedelemadó bevallásokat, ne halogasd sokáig!
MTI Fotó: Marjai János

Május 20. nemcsak a bevallás benyújtásának, hanem a személyi jövedelemadó megfizetésének is a határideje.

Rengetegen hagyták az utolsó pillanatra

 

A NAV az idén is közel 4,5 millió bevallást vár, amelyből május 10-ig 1,727 millió érkezett meg, nagyjából annyi, mint tavaly ugyanebben az időszakban. A kapkodás aztán sokszor bagatell hibákkal jár együtt. A leggyakoribbakat korábbi összeállításunkban találja >>

Az adó átutalással és csekken is befizethető, az ügyfélszolgálatokon pedig bankkártyát is használhatnak az adózók. Utaláskor az adóazonosítót kell beírni a közlemény rovatba.

Akinek visszaigényelhető adója van, a bevallás főlapján kell jeleznie, ha visszakéri az adót, és ez esetben meg kell adni az utaláshoz szükséges bankszámlaszámot vagy postai címet is. Ha az szja-bevallás hibátlan, a NAV a bevallás beérkezésétől számított 30 napon belül visszafizeti az összeget.

Sokan vannak késésben

Hétfőig 2,1 millió adóbevallás érkezett be az adóhatósághoz, miközben a hatóság az idén is a tavalyihoz hasonlóan, mintegy 4,5 milliót vár.

A NAV adószakmai szóvivője, Kis Péter András a napokban arra figyelmeztetett, a benyújtási határidőt szigorúan be kell tartani, a mulasztási bírság maximuma 200 ezer forint. Hozzátette ugyanakkor, hogy a bírság kiszabásakor a hatóság mérlegeli a körülményeket minden egyes adózó esetében.

Figyelni kell arra is, hogy a bevallás kitöltésekor ne hibázzanak az adózók, ha pedig ez mégis megesik, az adóhatóság kérésére javítsák ki a bevallást. Ha ennek többszöri felszólítás ellenére sem tesz valaki eleget, hibás bevallásért megbírságolhatják, amelynek összege 20 ezer forint lehet.

Ne felejtsd az egy százalékot!

Az szja 1+1 százalékáról is május 20-ig lehet rendelkezni. Az adózók tavaly mindössze a 23,2 milliárd forintos elvi keret 52,2 százalékát használták fel. Az egyik egy százalékot valamelyik egyház vagy a kiemelt költségvetési előirányzat, a másikat pedig egy civil szervezet számára lehet felajánlani.

Az egyházak felsorolása az Emberi Erőforrások Minisztériuma honlapján érhető el. Az egyházi egy százalék egy, az Országgyűlés által meghatározott kiemelt előirányzat - 2015-ben a Nemzeti Tehetség Program - részére is felajánlható. A bennragadó összeg az idei évtől a Nemzeti Együttműködési Alapba kerül, amelyből pályázatokon keresztül igényelhetnek támogatást a civil szervezetek.

Késésben vagyok, hol van posta?

A kiemelt ügyfélszolgálatok országszerte 18 óráig tartanak nyitva, és a Magyar Posta is meghosszabbított nyitva tartással várja az ügyfeleket.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Hónapokkal hamarabb juthat pénzéhez, ha figyel erre
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 15:41
Aki adójóváírásra jogosult nyugdíj-vagy egészségcélú megtakarítása után, annak érdemes mihamarabb saját magának elkészítenie az adóbevallását. Ugyanis a bevallás beérkezésétől számított 30 napon belül jóváírják a kijelölt megtakarítási számlán az összeget.
Személyes pénzügyek Egyre durvább módszerekkel próbálkoznak a csalók, már a mesterséges intelligenciát is bevetik
Dr. Nebehaj Erika | 2026. február 12. 19:18
A közösségi médiában terjedő, kiugró hozamot ígérő hirdetések száma meredeken nő, miközben a mögöttük álló „befektetési lehetőségeket” kínáló cégek, személyek jelentős része engedély nélkül működik, ami súlyos kockázatokat rejt a megtévesztett ügyfelek száma. Az MNB piacfelügyelete egyre több bejelentést kap jogosulatlan pénzügyi tevékenységről, miközben figyelmeztetésekkel, eljárásokkal, illetve szükség esetén hatósági jelzésekkel lép fel a csalárd szereplőkkel szemben. A tudatos tájékozódás és az MNB nyilvántartásainak ellenőrzése alapvető fontosságú a befektetők számára.
Személyes pénzügyek Váratlan jó hírt kaptak csütörtök a Revolut ügyfelei
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 18:13
Nő a készpénzfelvételi határ.
Személyes pénzügyek Jön a 13. és 14. havi nyugdíj, ezeket a tanácsokat érdemes megfogadniuk a nyugdíjasoknak
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 15:37
Péntek 13. az idén szerencsés nap a nyugdíjasok számára, de a plusz pénzt érdemes befektetni, hogy tovább kitartson – írja laptársunk, a Klasszis Média csoportba tartozó Mfor.hu. 
Személyes pénzügyek Trendi akarsz lenni vagy gazdag? Melyik a jobb befektetési stratégia?
Eidenpenz József | 2026. február 11. 10:43
Vannak elfelejtett, elhanyagolt, sőt utált befektetések, amely segítségével nem leszel trendi, de gazdag még lehetsz. Tavaly egy sor ilyen szürke és unalmas eszköznek felvirradt a napja, és nagyot ugrott az árfolyamuk, némelyek dupláztak. Hogyan szokták ezeket kiválasztani?
Személyes pénzügyek Fontos újdonsággal rukkolt elő az államkincstár az állampapír-vásárlók számára
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 12:55
Január 10-étől már Digitális Állampolgár (DÁP) mobilalkalmazással is elérhető a Magyar Államkincstár (MÁK) WebKincstár és MobilKincstár applikációja.
Személyes pénzügyek Magyar állampapír helyett főleg külföldre talicskázták a pénzt a magyarok
Herman Bernadett | 2026. február 10. 05:55
Az állampapírok helyett inkább befektetési alapokba és külföldi értékpapírokba fektették be tavaly az új megtakarításaikat a magyarok. Az OTP-n nagyot nyertek, és sokan megtalálták a módját, hogyan ne fizessenek adót utána. 
Személyes pénzügyek Újabb rekord dőlt a TBSZ-eknél, tovább nő a számlák száma
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 14:25
Az év végén már közel 519 ezer tartós befektetési számlát (TBSZ) vezettek a pénzügyi szolgáltatók Magyarországon, bő harmadával többet, mint egy évvel korábban.
Személyes pénzügyek Tankolna? Ezt szeretni fogja: zéró a kulcsszó a kúton
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 11:29
Már nem először fordul elő ilyesmi néhány nap alatt. 
Személyes pénzügyek Indul a nagy Revolut kutatás, értékes nyereményekkel
Natív tartalom | 2026. február 8. 08:22
Mintegy 2 millió magyar használja a Revolut szolgáltatásait, így mára megkerülhetetlen tényező a hazai pénzügyi szolgáltatók között. De mit gondolnak a felhasználók a Revolutról, mire használják azt, mivel elégedettek és mivel nem, választanák-e elsődleges számlának? A BiztosDöntés.hu online, 10 perc alatt kitölthető kutatásában ezekre a kérdésekre is keresik a választ, a résztvevők között pedig értékes nyereményeket sorsolnak ki.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG