2p
Hamarosan elindul a kötelező kampány, a cégek végre elkezdik értékelni a hűséget, de egy botrány és az áremelkedés így is mozgathatják a piacot.

Közeleg november másodika, amikor a több mint 4,3 millió magyar autótulajdonos ismét megválaszthatja a kötelező gépjármű felelősségbiztosítóját, idén 200-250 ezer váltóra a Genertel biztosító - mondta Csikós Dániel, a biztosító vezérigazgatója.

Nem mindenki válthat most

A magyar piacon a 2010 első napja után kötött kötelező gépjármű felelősségbiztosítások (kgfb) nem január első napján, hanem a biztosítás megkötésének a napján "fordulnak", vagyis ekkori hatállyal lehet biztosítót váltani. Az új üzembe helyezésekkel, illetve a tulajdonosváltásokkal évről évre csökkent azoknak az üzembentartóknak a száma, akik az év végével válthatnak biztosítót, de még mindig több mint egynegyedük tartozik ebbe a körbe.



A díjakat a biztosítók november 2-áig a Magyar Nemzeti Bank honlapján, a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz), illetve a saját honlapjaikon kötelesek megjeleníteni. Két éve a biztosítók már nem kötelesek díjat hirdetni, így annak a társaságnak, amelyik november 2-áig nem hirdet új díjat, automatikusan az utoljára meghirdetett tarifája lesz érvényben 2016. január 1-jétől is. 

Egy botrány is megmozgathatja az autósokat

Idén biztosan hat a váltók preferenciájára az, hogy a román Astra Biztosító magyarországi fióktelepe tevékenységi engedélyét visszavonták, így a tőkeerős, megbízható társaságokat helyezik előtérbe - vélte Csikós Dániel.
A másik újdonságot pedig az, hogy egyre több biztosító a díjaiban elismeri az ügyfelek hűségét - mondta a szakember. Így vélhetően megszűnik az az általánosan jellemző állapot, hogy az új ügyfél olcsóbban köthet kgfb-t, mint aki már évek óta annak a biztosítónak az ügyfele. Hasonlóan szűkül az a lehetőség, hogy aki az adott biztosítónál felmondja a szerződését, majd ugyanott újraköti, olcsóbb díjra számíthat. 

Ugorhatnak az árak

Idén az átlagdíjak további emelkedésére számíthatnak az autósok, melynek mértéke várhatóan a 10 százalékot is meghaladja. 

A biztosítók a biztosítási időszak utolsó napját megelőző ötvenedik napig - ez az év végi váltóknál november 11. - értesítik ki ügyfeleiket az új díjakról, a felmondásoknak pedig december 1-ig kell a biztosítóhoz beérkezniük. Az új kgfb-szerződést elég megkötni az év utolsó napjáig - tette hozzá Csikós Dániel.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Figyelem nyugdíjasok! Előbb hozza a postás a 13. és a 14. havi nyugdíjat
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 16:21
Korábban, már péntektől kezdik kézbesíteni a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyedét a posta.
Személyes pénzügyek Évek óta stagnálnak a lakásfelújítási várakozások
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 11:26
A lakosság lakásfelújítási és korszerűsítési szándékai az elmúlt három évben csak enyhe hullámzást mutattak, határozott tendenciát nem. GKI 2026. januári lakossági felmérése szerint a következő egy évben a válaszolók 6 százaléka biztosan, 18 százaléka valószínűleg nagyobb összeget fog költeni lakóingatlanára.
Személyes pénzügyek Ha ezt nem felejti el, akár a bankoláson is spórolhat
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 11:07
Érdemes alaposan körülnézni a piacon.
Személyes pénzügyek Nem csak a munkáshitel és babaváró, de a személyi hitel is szűkebbre fogta decemberben
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 17:21
A személyi hitelek harmadik leggyengébb hónapja volt tavaly.
Személyes pénzügyek Ezt a napot kell beírnia a naptárba a nyugdíjasoknak
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 19:59
Két napon érkezik az utalás.
Személyes pénzügyek Egyre nagyobb a verseny a személyi kölcsönöknél – melyik a legjobb ajánlat?
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 16:38
Több bank is változtatott személyi kölcsönének kondícióin a napokban.
Személyes pénzügyek Bankkártyások figyelem: itt az OTP nagy dobása
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 09:11
A Mastercard Európában elsőként vezeti be az UEFA Champions League digitális passion kártyát az OTP Bankkal együttműködésben.
Személyes pénzügyek Igazából nem is vehetünk fel több pénzt vasárnaptól ingyenesen?
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 08:44
A szám nőtt, de ha arányosan nézzük, egész más a helyzet.
Személyes pénzügyek Ezt kell tennie, hogy ne bukjon a vasárnapi nagy változáson
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 16:09
Február 1-jétől duplázódik az az összeg, amelyet ingyen fel lehet venni az ATM-kből, de vannak buktatók.
Személyes pénzügyek Lehet 150 ezerrel több? Vasárnaptól duplaannyi pénzt vehetünk fel az ATM-ekből
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 14:51
Február 1-jétől az ingyenes készpénzfelvétel felső határa 300 ezer forintra nő, összesen ennyit lehet havonta kétszer kivenni az automatákból.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG