2p
Schatz Péter a kormánypárti média balkáni térhódításának egyik kulcsfigurája, korábban Habony Árpáddal is üzletelt. Most nyomoz utána a macedón hatóság.

Illusztráció.

Észak-Macedóniában gyanússá váltak a magyar kormánypárti média befektetései: az ország Pénzügyi Rendőrsége közel egymilliárd forintnyi gyanús pénzmozgásra talált magyar hátterű médiacégeknél – állítja a Direkt36, a szlovén Ostro és a macedón IRL oknyomozó központ közös cikke.

A 444-en megjelent írás szerint a macedón pénzügyminisztérium alá tartozó hatóság Schatz Péter szlovén és macedón cégei közötti nagyértékű átutalásokat vizsgált. Schatz a Ripost bulvárlap társalapítója, Habony Árpád volt üzlettársa és 2017 óta a kormánypárti média balkáni térhódításának egyik kulcsfigurája.

A vizsgálat eredményeit összefoglaló dokumentum szerint Schatz szlovéniai Ripostja 2017 augusztusa és 2019 februárja között összesen 2,85 millió eurót utalt a macedóniai Target Media nevű cégnek, amely szintén Schatz tulajdonában áll. A Pénzügyi Rendőrség vezetője szerint a pénz Magyarországról érkezett, és balkáni médiafinanszírozásra használták fel.

A Pénzügyi Rendőrség szerint Schatz két cége közötti kifizetések olyan számlák alapján történtek, amelyek nem takarnak valódi tevékenységet, és „a pénzmosás bűncselekmény egyes elemeinek elkövetésére utalnak". (A macedón szabályok szerint bármely olyan esetben indítható vizsgálat pénzmosás gyanújával, amikor tisztázatlan okból történik nagy pénzmozgás.)

A macedón Pénzügyi Rendőrséget 2003-ban hozták lére, hogy súlyos pénzügyi bűncselekményeket derítsen fel, például korrupciós és pénzmosási ügyekben nyomozzon. A szervezet nem független a politikától, megalakulása óta a mindenkori pénzügyminisztérium felügyelete alatt áll. A magyar hátterű médiacégek ügyében Nikola Gruevszki bukását követően nyomozott a Pénzügyi Rendőrség, amely szerint a helyi ügyészség még nem emelt vádat az ügyben.

A Direkt36 kérdéseire nem válaszolt sem a macedón ügyészség, sem a magyar rendőrség, sem Schatz Péter. A Fővárosi Főügyészség azt írta, nincsen tudomása az általunk leírt ügyről.

(Direkt36)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Többen belehaltak: jövőre betiltják a rejtett autókilincset az autókon
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 12:36
Kína 2027. január 1-jétől betiltja a rejtett, elektronikus működtetésű autókilincsek alkalmazását a személygépkocsiknál – derült ki a kínai ipari és informatikai minisztérium (MIIT) által hétfőn közzétett szabályozásból.
Vállalat Szorosabbra fűzi a kapcsolatát a Richter és a Fuji – ennek minden nő örülhet a világon
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 09:31
Szorosabbra fűzi az együttműködést a Richter Gedeon Nyrt. és a Fuji Pharma Co., Ltd. A két vállalat már évek óta szoros partnerségben áll a nőgyógyászat (WHC) területén.
Vállalat Megtörtént a világtörténelem legnagyobb fúziója
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 06:35
A SpaceX és az xAI összevonásával a valaha volt legnagyobb vállalati egyesülést hajtotta végre Elon Musk.
Vállalat Újabb fontos feladatot kapott a NASA-tól az Axiom Space
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 13:24
A NASA az Axiom Spacet választotta ki az ötödik privát űrhajós küldetés végrehajtására a Nemzetközi Űrállomásra (ISS).
Vállalat Kiváló eredményről számolt be a venezuelai olajat kitermelő amerikai cég
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 08:25
Jól megy az olajcégeknek.
Vállalat A kínai BYD járműeladásai zsinórban az ötödik hónapban estek
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 06:21
A BYD járműeladásai januárban 30,1 százalékkal csökkentek az egy évvel korábbihoz képest, miközben a kínai elektromosautó-gyártó külső bizonytalanságokkal és éles hazai versennyel küzd.
Vállalat Magyar Termék: lehet, hogy pont a Mercosur-megállapodás ad majd lökést?
Szirmai S. Péter | 2026. február 1. 10:23
Immár 250 vállalat csaknem hatezer terméke viseli az idén húszéves Magyar Termék védjegyet, és egyre nő a számuk. E cégek 48 ezer főt foglalkoztatnak és évi 4700 milliárd forint árbevételt realizálnak, de új kihívást, lehetőséget is jelent a vámháború és a Mercosur-megállapodás.
Vállalat Elmaradt a rekordprofit a bankoknál
Herman Bernadett | 2026. január 31. 10:08
Csökkent tavaly a magyarországi bankok nyeresége, a megemelt tranzakciós illetéket átháríthatták a hitelintézetek. 
Vállalat Líbiában terjeszkedik a Mol
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 16:21
A magyar olajcég stratégiai partnerséget kötött Líbia Nemzeti Olajvállalatával (NOC).
Vállalat A Wizz Air vezetője szerint megnőtt az igény a kisállatok és a lőfegyverek szállítására is
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 15:41
A Klasszis Médiához tartozó laptársunk, az Mfor több kérdésére is válaszolt Váradi József, a Wizz Air elnök-vezérigazgatója. Elmondta, miért állítottak le több nagy-britanniai járatot Budapestről, bejelentett egy új útvonalat, és arról is beszélt, jellemzően hova utaznak a magyar családok. Egy másik légitársaság gépén eltűnő kígyó is szóba került.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG