4p

A magyar HeliControl Kft. többségi tulajdonának megszerzése új piacra lépési lehetőséget jelent a 4iG SDT Zrt. számára, az akvizíció hozzájárulhat a hazai helikopteres karbantartási képességek hosszú távú biztosításához.

A 4iG Csoport űr- és védelmi technológiai leányvállalata, a 4iG SDT Zrt. előzetes, nem kötelező érvényű megállapodást írt alá a HeliControl Kft. 63 százalékos tulajdonrészének megszerzéséről. A tranzakció sikeres lezárásával a 4iG Csoport stratégiai jelentőségű lépést tehet védelmi és repüléstechnikai portfóliójának bővítésében, és új piacra, a forgószárnyas légijárművek karbantartási és modernizációs szegmensébe léphet. Az akvizíció várhatóan jelentősen erősíti a hazai helikopter-karbantartó kapacitásokat és képességeket, hosszú távon csökkentve az ágazat külföldi szolgáltatóktól való függőségét – áll a cég közleményében. 

A HeliControl Kft. 2011-ben családi vállalkozásként indult, és azóta regionális szinten is jegyzett forgószárnyas szervizvállalattá fejlődött. A helikopterek karbantartására, javítására és alkatrész-ellátására specializálódott cég a létrehozását követő első években sikeresen teljesítette több Airbus helikopter nagyjavítását, és gyors ütemben bővítette jogosítványait strukturális javításokra is. A kiemelkedő minőségű szolgáltatás a nemzetközi piacokon is ismertté tette a vállalatot. Az évek során a magyar megrendelőkön túl osztrák, svájci, német, skandináv és más európai helikopterüzemeltetők is a HeliControl ügyfeleivé váltak. A társaság számos jelentős szakmai mérföldkövet tudhat magáénak. A Készenléti Rendőrség határőrizeti feladatokat ellátó forgószárnyas légijárművein a HeliControl végezte az első hazai, éjjellátó kompatibilitású helikopter-átalakítást, az Állami Légügyi Főosztály engedélyével.

 Új lehetőség előtt a vállalat
Új lehetőség előtt a vállalat
Fotó: 4iG

A vállalat rendszeresen kapott megbízásokat katonai gépek nagyjavítására, sikerrel pályázott az Osztrák Belügyminisztérium légirendészeti helikopterének komplett nagyjavítására és alkatrész ellátására kiírt tenderen is. Következő mérföldkőként 2018-ban a HeliControl nyerte a Honvédelmi Minisztérium tenderét, melynek keretében a rendszerváltást követően hazánkban elsőként végzett nyugati helikopter típuson (AS350B) gyártói előírás szerinti teljes nagyjavításokat. Ezek a megbízások is hozzájárultak ahhoz, hogy a HeliControlt mára a honvédelmi és rendvédelmi szervek megbízható partnereként és kiemelt beszállítójaként tartják számon, és a vállalat jelenleg is fontos partnere a Honvédelmi Minisztériumnak, valamint a Magyar Honvédségnek.



A 4iG SDT Zrt. az elmúlt időszakban célzott akvizíciókkal építi repülőgépipari portfólióját. A magyar állammal kötött megállapodás értelmében az N7 Defence Zrt. akvizícióján keresztül a vállalatcsoport érdekeltségébe kerül – egyebek mellett – az Aeroplex Kft., amely a merevszárnyas repülőgépek javításának és karbantartásának piacvezető hazai vállalata. Szintén a 4iG védelmi technológiai portfóliójának része a Rotors & Cams Zrt., amely a pilóta nélküli légi járművek (UAV) fejlesztésében és gyártásában rendelkezik egyedülálló kompetenciákkal. A HeliControl tranzakció zárását követően a 4iG SDT Zrt. egy olyan, a régióban is kiemelkedő légijármű-technológiai kompetenciaközpontot hozhat létre, amely a merevszárnyas, forgószárnyas és pilóta nélküli repülőeszközök üzemeltetéséhez és fejlesztéséhez szükséges kapacitásokat és szakértelmet integrálja. A 4iG Csoport így – a polgári és védelmi területeken egyaránt – képes lesz a légijárművek teljes életciklusát lefedő karbantartási és modernizációs szolgáltatások hazai biztosítására.

A tranzakció az esetlegesen szükséges versenyhatósági eljárásokat követően zárulhat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Tőzsdére megy az egyik legnagyobb hadiipari vállalat
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 16:31
Frankfurtban és Párizsban tervezi részvényeinek bevezetését a német-francia KNDS hadiipari vállalat, a Leopard 2 és Leclerc harckocsik, valamint a Caesar önjáró tüzérségi rendszerek gyártója – jelentette be a cég szerdán. A tőzsdei bevezetést követően a német és a francia állam egyaránt 40 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik majd a vállalatban, míg a fennmaradó 20 százalék intézményi befektetők kezébe kerül.
Vállalat A Rheinmetallnak se mindig jön be minden
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 14:19
Több mint 16 százalékkal esett a Rheinmetall árfolyama szerdán, miután a német kormány törölte a cégnek szánt fregattprogramot, és helyette a Thyssenkrupp Marine Systems (TKMS) által gyártott fregattokat rendel.
Vállalat Jól sikerült a kibocsátás az MBH Jelzálogbanknál
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 10:41
Nagy volt az érdeklődés.
Vállalat Új lehetőségekről is tárgyalt a 4iG vezetője az Egyesült Arab Emírségekkel
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 07:37
Az egyik legbefolyásosabb politikus-üzletemberrel.
Vállalat Több mint 40 millióba került a Mol-nak ez a késés
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 10:47
Nem megfelelőe jártak el, le is csapott a felügyelet.
Vállalat Jókora kamatemelés lépett életbe a legnépszerűbb céges hiteleknél
Herman Bernadett | 2026. június 23. 10:19
Felszámolják a kis- és középvállalkozások legkedveltebb hiteleihez kapcsolódó kiskapukat. A Gazdasági és Energetikai Minisztérium (GEM) úgy döntött, a Széchenyi Likviditási és Folyószámlahitelek kamata a jelenlegi fix 3 százalékról csaknem a duplájára, 5,89 százalékosra emelkedik. 
Vállalat Újabb űripari fejelménnyel rukkolt elő a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 06:29
Félezer műhold előállítására alkalmas üzemet is megtekintettek a tárgyalások alkalmával.
Vállalat Ötödik éve lett veszteséges Dzsudzsák Balázs vállalkozása
Privátbankár.hu | 2026. június 20. 09:45
A tavalyi év sem hozta el az áttörést a DB7.hu Kft. sorsában. A 2023-as évez hasonlóan most sem volt bevétele, így nem csoda, ha ismét veszteséget termelt.
Vállalat A bőrükön érzik a hazai cégek a klímaváltozást – sivatag lesz Magyarország?
Sipos Ildikó | 2026. június 18. 16:42
A nagyvállalatok járnak az élen a fenntarthatóságban.
Vállalat Nagy döntés a kormánytól, módosítják a Széchenyi Kártya Programot
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 12:55
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium módosítja a Széchenyi Kártya Program likviditási hiteltermékeinek kamatfeltételeit, amelyeket még tavaly október elején egységesített fix 3 százalékon az Orbán-kormány.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG