3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Egymilliárd eurós veszteséget szenvedett el a harmadik negyedévben a Volkswagen, a konszern leányvállalata, a Porsche a stratégiaváltásával járó egyszeri tételek miatt.

A harmadik negyedévben a Volkswagen konszern 80,305 milliárd euró értékesítési árbevételt ért el, magasabbat az egy évvel korábbi 78,478 milliárd eurónál. A működési eredmény 1,299 milliárd euró hiányra zsugorodott a 2024 harmadik negyedévi 2,833 milliárd eurós többletről – számol be róla az MTI

A harmadik negyedévet a konszern 1,072 milliárd eurós veszteséggel zárta az egy évvel korábbi 1,558 milliárd eurós nyereség után. Egy részvényre 0,96 euró veszteség jutott a harmadik negyedévben, míg egy évvel korábban 2,38 euró nyereség.

Nem mindegy mi történik a sportautó kormányánál
Nem mindegy mi történik a sportautó kormányánál
Fotó: DepositPhotos

A Volkswagen konszern az év első kilenc hónapjában 238,669 milliárd euró értékesítési árbevételre tett szert, 0,6 százalékkal magasabbra az egy évvel korábbi 237,279 milliárd eurónál. A működési eredmény 5,408 milliárd euróra csökkent 12,812 milliárd euróról, a bevételarányos jövedelmezőség pedig 2,3 százalékra 5,4 százalékról. Az első kilenc havi nyereség több mint hatvan százalékkal 3,405 milliárd euróra csökkent 8,836 milliárd euróról. Az egy részvényre jutó nyereség 7,00 euróra csökkent 14,95 euróról.

A nyereség csökkenése elsősorban a 7,5 milliárd eurós terheknek tulajdonítható, amelyek elsősorban a megnövekedett vámokból, a Porsche termékstratégiájának kiigazításából és a Porsche üzleti és cégértékének leírásából adódnak – közölte Arno Antlitz pénzügyi igazgató a közleményben. A Porschenál végrehajtott kiigazítások és értékvesztések önmagukban 4,7 milliárd euróval terhelték meg az eredményt.

A Porsche lebetegedett

A Porsche a múlt héten jelentette be, hogy a harmadik negyedévben mélyen veszteségbe került. A Volkswagen leányvállalata milliárdos költségekkel járó stratégiaváltásba kezdett a belső égésű motorok élettartamának meghosszabbítása céljával. A harmadik negyedévben ez közel egymilliárd euró veszteséget eredményezett nála, az első kilenc hónapban pedig az adózás utáni eredménye közel 96 százalékkal csökkent. Mindez anyavállalata, a konszern eredményét is megterhelte.

A hosszú ideje gyengélkedő VW márka viszont tovább javult. Az operatív árbevétel-arányos nyereség a kilenc hónapban enyhén, 2,3 százalékra emelkedett a márkánál több ezer munkahely megszüntetését előirányzó megtakarítási programnak köszönhetően.

A konszern a január-szeptemberi időszakban 6,581 millió járművet értékesített, 1,2 százalékkal többet az előző évi 6,463 milliónál. Az idei évre a Volkswagen csoport a 2024-essel nagyjából megegyező 9 millió jármű értékesítését tervezi, a korábbi becslésével megegyezően. Értékesítési árbevétele is az előző évi 324,7 milliárd euró közelében lehet.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Ismert energiapiaci elemzőt igazolt le Csányi Sándor bankcsoportja
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 15:19
Pletser Tamás ebben a hónapban váltott munkahelyet. 
Vállalat Mégsem lesz 18 napos sztrájk a Samsungnál
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 11:26
Béremeléssel és teljesítménybónusszal tudta leszerelni az elégedetlen dolgozókat a cég.
Vállalat Jól ment az MBH-nak a 80 milliárdos különadók mellett is
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 10:49
68 milliárd felett a nyereség.
Vállalat Egy álmot dob piacra 80 milliárd dollárért Elon Musk, rosszul járhat, aki beleugrik
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 09:36
Durván veszteséges cégbe fektethetnek azok, akik beszállnak a SpaceX részvénykibocsátásába.
Vállalat Így ment az Autowallisnak az első negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 08:57
Voltak kedvezőtlen tényezők, de a hatékonyságot sikerült növelni.
Vállalat Hatalmasat szólt az Nvidia új jelentése
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 08:23
150 százalékkal nőtt az üzemi nyereség.
Vállalat Szlovén alapkezelőt vásárolt meg az OTP Alapkezelő egy szlovén bankkal
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 19:52
Lezárult a tranzakció.
Vállalat A növekedés motorjai: Szintlépés előtt a magyar „Nemzeti Bajnokok”
Natív tartalom | 2026. május 20. 15:53
A globális gazdasági bizonytalanság és a beruházási aktivitás megtorpanása közepette Magyarország gazdasági jövője a hazai kkv-szektor kezében van. Mivel a kis- és középvállalkozások adják a hazai foglalkoztatás több mint 70 százalékát és a GDP jelentős részét, megerősítésük nem csupán opció, hanem a gazdasági élénkítés alapfeltétele. Az MGFÜ legújabb programja most a legígéretesebb cégeket célozza meg, hogy valódi „nemzeti bajnokokká” válhassanak.
Vállalat Széthordhatták a szennyezett földet – a BYD kaphatja az első gigantikus bírságot?
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 12:19
Nyomozás indult a kötelezettségek be nem tartása miatt.
Vállalat Ma is dől majd a lé? Színt vall Amerika kedvenc pénzgyára
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 09:51
A chipgyártásban éllovas amerikai részvénytársaság fontos számokat ismertet a mai napon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG