2p
A General Electric szállítja a Roszatom fővállalkozásában épülő első török atomerőmű turbinaegységeit.

A Büyükeceli városban épülő Akkuyu atomerőművet a fővállalkozó Roszatom ugyanazzal a reaktortechnológiával építi fel, mint a Paks II atomerőművet.

A turbinaszigetek berendezéseinek tervezésére és szállítására a Roszatom Csoport érdekeltsége, az AtomEnergoMash (AEM) valamint a General Electric (GE) vegyesvállalata, a szentpétervári székhelyű AAEM Turbine Technology LLC kapott megbízást. A szerződés keretében a GE Steam Power Systems összesen négy Arabelle típusú erőművi gőzturbinát szállít.

Az AEM és a GE 2007-ben alapította az AAEM Turbine Technology LLC vegyesvállalatot, annak érdekében, hogy átfogó technológiai megoldásokat tudjon nyújtani a nyomott vizes reaktorral épülő atomerőművek turbinaszigeteihez.

A világon működő atomerőművi blokkok több mint 50 százalékában GE gyártmányú gőzturbina üzemel, amelyek teljes beépített áramtermelő kapacitása meghaladja a 200 gigawattot. Az Arabelle technológia hatvan év műszaki és technológiai fejlesztéseinek tapasztalatait képviseli.

Az elmúlt egy évtizedben a világon épült négy legnagyobb teljesítményű atomerőmű is Arabelle technológiát alkalmaz.

Az első török atomerőmű a Paks II-höz hasonlóan 1200 megawattos blokkokkal rendelkezik majd, de nem kettővel, hanem néggyel. Az erőmű első blokkját várhatóan 2023-ban helyezik üzembe, a többit pedig 2026-ig folyamatosan, évente kapcsolják hálózatra. Az erőmű tulajdonosa és üzemeltetője a Rusatom Energy International által vezetett vegyesvállalat, az Akkuyu Nuclear AS.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Meglepően sokat neteztünk a Telekom hálózatán
PR | 2025. december 30. 12:26
A kedvezmények, szezonális ajánlatok is megdobhatták a forgalmat.
Vállalat Menekülés az orosz piacról: közel 400 milliárdos veszteséggel szabadul a Citigroup
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 11:43
Eladják az orosz leányt, elkönyvelik a veszteséget.
Vállalat Paraguayban terjeszkedik az OTP
Herman Bernadett | 2025. december 30. 08:16
Egy paraguayi bankba fektet be az OTP. A dél-amerikai ország legnagyobb digitális bankjáról van szó. 
Vállalat Mielőtt bárki észrevenné – a gépek már tudják, mi következik
Privátbankár.hu | 2025. december 27. 15:10
Gondoljon bele, cégénél már azelőtt tudnak egy közelgő problémáról vagy üzleti lehetőségről, hogy arra kollégái közül bárki felhívná a figyelmet. A gépek ugyanis jeleznek, mielőtt romlana a minőség, a projektadatokban hetekkel előre kirajzolódik, hol lesz csúszás, az ügyfél pedig már akkor „üzen”, hogy vásárolni fog, amikor ezt még el sem döntötte. Mindez nem a jövő zenéje, hanem az adatok ereje – és azoké a vállalatoké, amelyek ezt kiaknázzák. A Kontron tapasztalatai szerint a legtöbb szervezetben ezek a jelek már ma is ott vannak, csak nem jutnak el időben a döntéshozókhoz.
Vállalat Erős kritika Nagy Mártonéknak, a kriptocég lábbal szavaz
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 12:01
A Kriptomat, amely december 19-én lépett be a hazai piacra, úgy döntött hogy december 26-án este 11 órától felfüggeszti magyarországi szolgáltatásait.
Vállalat Az amerikaiak engedélyt adtak a szerb NIS-nek, de nem olajvásárlásra
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 09:01
A szerbiai állami olajvállalat, a NIS amerikai jóváhagyást kapott az orosz részesedés eladásáról szóló tárgyalásokhoz.
Vállalat Erős kínálat, de visszafogott kereslet jellemzi a kkv-hitelezést
PR | 2025. december 24. 11:42
A magyar kis- és középvállalatok számára a finanszírozási források ma is elérhetőek, a kihívás inkább az ideális gazdasági környezet megteremtése. A vállalkozások egyre tudatosabban kezelik hitelügyleteiket, a bankok pedig partnerekként támogatják őket abban, hogy a források valódi beruházásokat szolgáljanak. A Cégkassza Podcast legújabb epizódjában Benkó Tamás, az UniCredit Bank kis- és középvállalati területének ügyvezető igazgatója osztotta meg tapasztalatait a kkv-hitelezés aktuális trendjeiről.
Vállalat Semmi nem állíthatja meg a kínai céget
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 11:01
A karácsony csak megerősítette a Temu vezető pozícióját a webshopok között.
Vállalat Búcsút intenek keleti szomszédunknak a svédek
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 09:34
Kivonul Romániából a skandináv ország reprezentánsa, a Lindab.
Vállalat Nem áll le a 4iG, újabb felvásárlást hajtott végre
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 08:31
Leányvállalata többségi tulajdonrészt vásárol a HeliControl Kft.-ben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG