2p

Együttműködési lehetőségeket keresnek.

A 4iG cégcsoport tagja, a 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG S&D) és az EDGE Group PJSC (EDGE) nem kötelező érvényű szándéknyilatkozatot írt alá űripari és drónipari területeken együttműködési lehetőségek beazonosítására – közölte a 4iG csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.

A partnerség érdekében elfogadott, nem kötelező érvényű szándéknyilatkozat kitűzi, hogy a 4iG S&D, valamint az EDGE Group feltárja a konkrét együttműködési lehetőségeket olyan kulcsfontosságú területeken, mint a pilóta nélküli rendszerek, a pilóta nélküli eszközöket elhárító rendszerek és a földmegfigyelés. Ezeken a területeken a feltárt szinergiák mentén lehetőség nyílhat közös kutatás-fejlesztésre – írták a közleményben.

Az EDGE Group az Egyesült Arab Emírségek vezető technológiai vállalatcsoportja, amelynek 35 tagvállalata a védelem és más iparágak számára fejleszt innovatív és áttörő megoldásokat. Küldetése, hogy a jövő iparágainak globális központjává tegye az Egyesült Arab Emírségeket. Az EDGE tevékenysége kiterjed többek között autonóm rendszerekre, kiber-fizikai rendszerekre, újszerű hajtóművekre, robotikára és intelligens anyagokra – emelték ki.

A 4iG Űr- és Védelmi Zrt. a 4iG csoport űr- és védelmi ipari érdekeltségeit összefogó önálló holdingvállalat, amelynek célja a globális piacra lépés többek között a műholdfejlesztés, -gyártás, -üzemeltetés, műholdas szolgáltatás, a dróngyártás, a drónvédelem, valamint a védelmi ipari digitalizációs szolgáltatások területén – ismertették.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Csúnyán megdrágultak a céges bankszámlák, de lehet faragni a költségeken
Gergely Péter | 2025. április 11. 15:03
Tavaly ősszel drasztikusan emelkedtek a bankköltségek a céges bankszámlák esetében, amit megelőzött két kemény inflációs év díjemelési hatása. Így a vállalkozók bankszámlával kapcsolatos költségei drámai mértékben megemelkedtek, amit a lakosság megnövekedett bankköltségeivel ellentétben nem kompenzál az állam. Milyen lehetőségei vannak egy vállalkozásnak a bankköltségek csökkentésére?
Vállalat Óriási felvásárlás a divatpiacon: megvette a Prada a Versace céget
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 19:49
Olasz luxusmárkák bútoroztak össze.
Vállalat A fenntarthatóság hosszútávon megtérülő üzleti befektetés
Natív tartalom | 2025. április 10. 15:24
Sok nagyvállalat hosszútávon megtérülő befektetésként tekintenek a fenntartható működésre. Ezeknél a vállaltoknál már most a része a fenntarthatóság a hosszútávú üzleti stratégiának. Két olyan nagyvállalat gyakorlatát vettük górcső alá, akik saját szektorukban meghatározó szereplőnek számítanak. A beszélgetésből az is kiderül, hogy jó ESG jelentést akkor lehet összeállítani, ha a vállalat már a gyakorlatban is fenntartható működés elvei szerint hangolja a napi működését. A Klasszis Podcast vendége Suba Levente, a K&H csoport fenntarthatósági vezetője és Várkonyi Diána, a Magyar Telekom tőkepiaci kapcsolatokért felelős HUB vezetője.
Vállalat Köszönőlevelet írhat a Volkswagen Elon Musknak? Váratlan fordulat történt
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 12:18
Európában és Amerikában is felpörgött a kereslet a cég elektromos modelljeire.
Vállalat Hatalmasat kaszált a Tesco
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 11:39
Kiugró eredményeket ért el a kiskereskedelmi hálózat.
Vállalat Gigaosztalékhoz juthat Schmidt Mária és Ungár Péter
Privátbankár.hu | 2025. április 9. 16:25
5,97 milliárd forint osztalékot fizethet idén Schmidt Mária és Ungár Péter cége.
Vállalat Havidíj-kedvezményt kapnak a Yettel számlás ügyfelei 2025 májusától
Privátbankár.hu | 2025. április 9. 12:04
A Yettel egyéves havidíj-kedvezményt ad a számlás ügyfelek inflációs terheinek enyhítésére.
Vállalat Itt a Telekom bejelentése: nem lesz áremelés
Privátbankár.hu | 2025. április 9. 10:26
A lépés célja az infláció enyhítése és a gazdaság élénkítése.
Vállalat A 4iG Csoport távközlési cégei 2026-ig nem emelik az áraikat
Privátbankár.hu | 2025. április 9. 10:06
A 4iG-cégek két évre befagyasztják a lakossági távközlési szolgáltatások árait.
Vállalat Méretes osztalékot fizetne a Richter – itt vannak a számok
Privátbankár.hu | 2025. április 7. 19:44
Közzétették, hogy mennyi osztalék fizetését javasolja az igazgatóság.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG