3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

9 áruházban vette át a Media Markt az elektronikai részlet irányítását.

A Tesco nem számít munkahelyek megszűnésére annak kapcsán, hogy kilenc áruházban bezárják a műszaki osztályt és helyükre a Media Markt elektronikai áruházlánc által kialakított árusítóhelyek kerülnek - írja a Magyar Idők.

"Nem számítunk munkahelyek megszűnésére a kooperáció kapcsán" - közölte a Magyar Idők megkeresésére a Tesco Globál Áruházak Zrt.

Mint ahogy arról a Privátbankár.hu-n is beszámoltunk: a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) szerint nem jár káros versenyhatásokkal a Media Markt irányításszerzése egyes Tesco-áruházak elektronikai üzletága felett. Ez azt jelenti, hogy a Media Markt Retail Cooperation Kereskedelmi Kft. a jövőben kilenc helyszínen (Budapest, Veszprém, Sopron, Baja, Esztergom, Szekszárd, Dunaújváros, Kaposvár, Tatabánya) üzemeltethet eladótéren belül kialakított, műszaki fogyasztási cikkeket árusító üzletet a Tesco-áruházakban.

A méret titok

A Tesco úgy fogalmazott: örülnek, hogy a GVH jóváhagyta a partnerségi együttműködést, mert ez lehetővé teszi számukra, hogy a Media Markttal közösen a vásárlóknak szélesebb, megfizethető árú, minőségi elektronikai eszközkínálatot biztosítsanak. Azt azonban nem árulta el a Tesco, hogy az üzleteken belül más cég által kialakított árusítóhelyek mekkora területcsökkenéssel járnak számukra, holott a fúzióval értelemszerűen szűkül a legnagyobb piaci szereplő részesedése a műszaki fogyasztási eszközök kereskedelmében.

Beütött a munkaerőhiány

Szakszervezeti körökből a Magyar Idők úgy értesült, a kínálat szűkítését a munkaerőhiány idézte elő, mivel a műszaki eszközök értékesítéséhez szakképzettség szükséges, márpedig a kiskereskedelemben a képzett eladókból van a legnagyobb hiány. A láncnál az utóbbi időben egyre szűkült ez a termékkínálat, ám azokban az üzletekben, ahol még külön műszaki osztály üzemel, megszűnik az ott dolgozók aktuális megbízatása.

Lesz sztrájk?

A napilap megkérdezte a céget a győri irodaközpontban sztrájkhelyzetet hirdető 40 munkatárs esetéről is. Azt írták, decemberben tájékoztatták arról a kollégákat, hogy több száz új specialista pozíciót hoznak létre a Budapesten felálló közép-európai üzleti szolgáltatóközpontban. Minden győri érintettnek felajánlották, hogy az új központban vagy a vállalat egyéb területein helyezkedjenek el. Emellett a párbeszéd folyamatos a dolgozókkal, és a lehetőségekhez képest minden támogatást megadnak nekik. A Tescónál minden technikai háttér és emberi erőforrás adott ahhoz, hogy a fizetések utalása továbbra is időben megtörténjen.

A Magyar Időket több dolgozó arról tájékoztatta, a tescósok szolidaritásukat fejezték ki a győri bérszámfejtők felé, akik eleddig a javadalmazásuk technikai lebonyolításáért feleltek. Információik szerint jelenleg azt szervezi a multivállalat, hogy 16 ezer munkavállalójuk megkapja a pénzét februárban is, ha nem sikerül megegyezniük a sztrájkolókkal.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Magas rangú amerikai kormányzati szereplőkkel tárgyalt Jászai Gellért
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 15:36
Az űr- és védelmi ipar volt az egyik fő egyeztetési pont.
Vállalat A Mol bebiztosította erre az évre az olajszállítást
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 17:13
Megállapodtak a horvát olajvezeték üzemeltetőjével.
Vállalat A klímaváltozás már benyújtotta a számlát a vállalatoknak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 15:27
A rekordaszály után új korszak jön az energiaellátásban.
Vállalat Újabb nagy lépésre készülhet a 4iG Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 14:23
 Jászai Gellért, a 4iG Nyrt. elnöke Washingtonban tárgyalt a cég amerikai partnerségeinek megerősítéséről kormányzati szervekkel és stratégiai ipari partnereivel.
Vállalat Itt vannak a friss számok: brutálisan nőtt az adatforgalom a Magyar Telekomnál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 19:13
Közzétette második negyedéves és egyben első féléves gyorsjelentését a Magyar Telekom. A vállalat 170 ezer új gigabitképes hozzáférési pontot létesített az első félévben, a lakosságszám arányos kültéri 5G lefedettség pedig a félév végére elérte a 88 százalékot. A Csoport bruttó eredménye a félév végére a tavalyi évhez képest 2,3 százalékot, a módosított adózott eredmény pedig éves összehasonlításban 2,9 százalékot emelkedett.
Vállalat Paks 2: itt az újabb mérföldkő, de a felülvizsgálat is zajlik
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 14:10
Miközben továbbra is zajlik a projekt teljes felülvizsgálata, az üzletfolytonosságot szem előtt tartva megkezdődött az 5. blokki reaktorépület alaplemezének kivitelezése.
Vállalat Nem a vízzabáló iparágaknak áll a zászló az energiaválságok idején
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 3. 19:07
A jövőben az egymást érő energiaválságok és a fokozódó szárazság is hatással lehet a Magyarországra érkező külföldi nagyberuházásokkal kapcsolatos döntésekre. Hiszen egyáltalán nem mindegy, hogy a feldolgozóipari gyárakat milyen vízellátottságú régiókba telepítik – erről is beszélt Imre Lőrinc, az Mfor és a Privátbankár újságírója a Trend FM hétfői adásában.
Vállalat Reuters: több. Orbán Viktorhoz közeli cég is köddé válhat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 16:14
Az stratégiai váltás sem feltétlenül elegendő néhány gazdasági társaság számára.
Vállalat Lépett a 4iG – így csökkentik az energiafelhasználást
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 16:02
Több intézkedést is meghoztak.
Vállalat Bajba kerülhet a Temu, betelt a pohár az Európai Bizottságnál
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 13:53
A brüsszeli bizottság kifogásolta, hogy a kínai e-kereskedelmi óriás szerinte akadályozta a testület helyszíni vizsgálatát.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG