2p
Betonmutyira akart fényt deríteni a Gazdasági Versenyhivatal, de a kért információkat elhallgatta egy cég.

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Versenytanácsa 20 millió forint eljárási bírságot szabott ki a Cemex Hungária Építőanyagok Kft.-re (Cemex), mert a vállalkozás nem szolgáltatott pontos adatokat a GVH által a jogsértés miatt alkalmazni kívánt versenyfelügyeleti bírság meghatározásához.

Összebeszéltek

A GVH  döntésével közel 2,8 milliárd forint bírságot szabott ki nyolc budapesti transzportbeton-gyártó vállalkozásra és a Magyar Betonszövetségre, mert 2005 és 2007 között előre meghatározott kvóta mentén felosztották az 1000 köbméter feletti Budapest környéki transzportbeton megrendeléseiket, valamint meghatározták a transzportbeton árszintjét, és ezzel egységes, folyamatos, valamint komplex jogsértést követtek el.

Nem küldtek el mindent

A GVH Versenytanácsa adatszolgáltatásra kötelezte a Cemexet a 2005-2007 közötti, budapesti transzportbeton értékesítéséből elért bevétele ismertetésére mind bruttó, mind nettó értéken, külön-külön feltüntetve az 1000 köbméter feletti és az az alatti megrendeléseiből elért árbevételt. Az adatokra a jogsértés miatt kiszabható versenyfelügyeleti bírság meghatározása miatt volt szükség.

A Cemex viszont nem tett maradéktalanul eleget e kötelezettségének a GVH által biztosított határidő-hosszabbítás ellenére sem, majd a vállalkozás válasza az ismételt adatkérő végzésre további pontatlanságokat tartalmazott.

A GVH úgy ítélte meg, hogy a Cemex nem rendelkezett alapos okkal a pontos adatok benyújtásának elmaradására, így sok minden titokban maradt a versenyfelügyeleti bírság kiszabása körében. Rontotta a helyzetet, hogy a hiányosságok más forrásból nem pótolhatók.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat BBC: az Insta gyermekek bántalmazását népszerűsítő reklámokat futtatott
Privátbankár.hu | 2026. július 4. 15:41
És ezzel a Facebook, valamint az Instagram anyacégének első jelzései szerint nem is igazán volt gond – írták.
Vállalat Informatikai cég olvad be a 4iG-be
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 17:16
A Poli Computer PC öt regionális központot működtet, szeptember 30-án olvadnak be a 4iG Informatikai Zrt.-be.
Vállalat Éghet a ház a Volkswagen-csoportnál: eladják a focicsapatukat és a Bayern-részesedésüket is
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 13:49
Miután bejelentette a szerkezeti átalakítást a Volkswagen-csoport, eladhatja a Wolfsburg focicsapatát és több más klubban lévő részesedését.
Vállalat Futballklubokig érhet el a Volkswagen válsága
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 13:15
A Volkswagen pénzügyi problémáit a német rekordbajnok Bayern München futballcsapata is megérezheti.
Vállalat Milliárdos magyar sikercégbe szállt be a Portfolion
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 18:49
Stratégiai befektetőként csatlakozik a Mobilfoxhoz az OTP Csoport kockázati- és magántőke-befektetőcége, a Portfolion; az egyedi prémium mobiltokokat gyártó és forgalmazó cég irányítása az alapító és többségi tulajdonos, Diller Kevin, valamint csapata kezében marad.
Vállalat Európai autógyárat venne a BYD
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 13:17
A magyarországi gyár után ez lenne a második összeszerelő bázis. 
Vállalat Nem akármilyen üzlet körvonalazódik a 4iG-nél
Privátbankár.hu | 2026. június 30. 09:39
A befektetőket is tájékoztatták arról, hogy 100 százalékra emelnék tulajdonrészüket ebben a cégben.
Vállalat Cégegyesítésekről döntött az Alteo
Privátbankár.hu | 2026. június 29. 18:08
Több leányát is összeboronálta a tőzsdei cég.
Vállalat Tényleg durva leépítésekre készülhet a Volkswagen
Privátbankár.hu | 2026. június 29. 13:28
Egyre biztosabb, hogy a korábban tervezett 50 ezerhez képest nagyobb lehet a ténylegesen elküldöttek száma.
Vállalat Még a vártnál is durvább elbocsátásokra készülhet a Volkswagen
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 13:33
Az eredeti számot megduplázhatják.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG