2p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A sztrájkoló Boeing szakszervezet támogatja a négy évre elosztott 38 százalékos béremelési ajánlatot.

A sztrájkoló Boeing dolgozók hétfőn szavaznak egy megemelt munkáltatói ajánlatról, amely négy év alatt 38 százalékos fizetésemelést, és nagyobb elfogadási bónuszt tartalmaz. A javaslatot a szakszervezet vezetői már jóváhagyták, és azt mondták a tagoknak, hogy mindent kihoztak a repülőgépgyártóból, amit lehetett.

A csütörtökön bemutatott legújabb ajánlat kritikus pillanatban érkezett a Boeing számára, amely a héten bejelentette, hogy akár 24,3 milliárd dollárt tőkét is emelne megtépázott pénzügyeinek megtámasztására, mivel a több mint 33 ezer amerikai nyugati parti gyári dolgozó héthetes sztrájkja rontja a Boeing helyzetét.

A Boeing dolgozók bére is emelkedhet, a megállapodás után
A Boeing dolgozók bére is emelkedhet, a megállapodás után
Fotó: Depositphotos

„Minden tárgyalásnál és sztrájknál van egy pont, ahol elérjük a maximumot az alkudozásban és a munkánk visszatartásával. Jelenleg ezen a ponton vagyunk, és megkockáztatjuk, hogy a jövőben rosszabb ajánlatot kapunánk” – mondta a Gépészek és Légügyi Dolgozók Nemzetközi Szervezete (IAM).

A tagok elutasították a Boeing két korábbi ajánlatát

A repülőgépgyártó részvényei 2,8 százalékot erősödtek a zárás utáni kereskedésben, miután az ajánlatot bejelentették. A részvények korábban 3,2 százalékos eséssel zártak csütörtökön.

Joe Biden elnök gratulált a szakszervezetnek és a Boeing vezetésének az új szerződésjavaslathoz – mondta a Fehér Ház szóvivője, hozzátéve, hogy Biden „úgy hiszi, hogy a Boeing gépészei áldozatot hoztak az évek során, és megérdemelnek egy jó szerződést.”

A jóváhagyott megállapodás jól jönne a Boeing új vezérigazgatója, Kelly Ortberg számára is, aki „alapvető kultúraváltást” szorgalmaz a vállalatnál, miután januárban lerobbant a levegőben az egyik repülőgépük ajtója, amely ráirányította a biztonsági és minőségi hiányosságokra a reflektorfényt.

Feltűnő hiányosságok
Feltűnő hiányosságok
Fotó: MTI/EPA/NTSB

A sztrájk miatt leállították a legerősebb 737 MAX sugárhajtású repülőgépek, valamint a 767-es és 777-es szélestörzsűek gyártását.

A Boeing közleménye szerint „minden alkalmazottat arra ösztönzi, hogy többet tudjon meg a feljavított ajánlatról, és szavazzon anank elfogadásáról november 4-én, hétfőn”. Épp egy nappal az amerikai elnökválasztás előtt.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Tömeges leépítés: rengeteg mérnököt küld el az Amazon
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 18:32
14 ezer munkahelyet szüntet meg az Amazon, és ebből több ezer mérnöki pozíció – derítette ki a CNBC. A techszektorban folytatódik az elbocsátási hullám, januárban újabb dolgozókat küldhetnek el az Amazontól.
Vállalat Lemond a 4iG egyik vezetője
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 14:31
Az egyik igazgatósági tag, Pedro Vargas Santos David négy éve tagja a cégvezetésnek a 4iG-nél, de pénteken leköszönt. December 17-én rendkívüli közgyűlést tart a vállalat.
Vállalat Csendes nyitvatartást vezet be a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 13:41
Tesztelték, bejött: országszerte, minden üzletben lehetőség lesz nyugodtabb környezetben ügyet intézni a Magyar Telekomnál. A kezdeményezés november 24-én, hétfőn indul, és havonta egyszer lesz elérhető.
Vállalat Komoly gyógyszeripari beruházást adtak át Budapesten
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 11:01
Komoly mérföldkőhöz ért az Egis Gyógyszergyár.
Vállalat Utolérni Ausztriát? Ezzel a cégszerkezettel nehéz lesz – Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2025. november 21. 10:05
Rendkívül individualisták a magyarországi vállalkozók, ami sok esetben gátja a hatékonyabb működésnek, a céges összeolvadásoknak – mondta el a Klasszis Podcast legújabb epizódjában a Concorde MB Partners ügyvezetője, az MGYOSZ elnökségi tagja. Szendrői Gábor hozzátette, hogy a lengyel és a cseh átlaghoz képest is nagyon magas, 70-75 év a magyar tulajdonosok átlagéletkora. Az egyre nagyobb számban megjelenő ázsiai beruházókkal pedig az a baj, hogy – a nyugati cégekkel ellentétben – elvétve működnek csak együtt a helyi beszállítókkal.
Vállalat „A bizalom új nyelve az adat” – interjú Peltzer Árminnal, az Opten marketingigazgatójával
PR | 2025. november 21. 09:13
A gazdasági környezet ingadozik, a partnerek fizetési fegyelme lazul, a vállalkozói bizalom pedig sok helyen megkopott. Mégis: az üzleti világ nem állhat meg. Hogy ki kivel üzletel, az ma már nem intuíció, hanem döntéstámogatott, adatvezérelt folyamat.
Vállalat Teljes egészében a Waberer’s tulajdona lesz a Posta Biztosító
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 19:26
A kisebbségi tulajdonos kivásárlását a tőzsde honlapján jelentették be.
Vállalat Komoly bírságot kapott a Facebook anyacége
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 16:30
Tisztességtelen versenyelőny miatt 479 millió eurós bírságot szabott ki a Meta amerikai internetes óriásvállalatra egy spanyol bíróság.
Vállalat Levelet írt a Mol – megint áll a bál a horvátokkal?
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 15:43
A versenyjogi hatósághoz fordulnak.
Vállalat Orbán Viktor után Németország is kivételt kérne Trumptól
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 12:24
Mentesítést szeretne elérni az amerikai acél- és alumínium importvámok alól az európai gépipari termékekre a német gépgyártók szövetsége, a VDMA. Ennek oka, hogy jelentősen visszaesett az ágazat Egyesült Államokba irányuló exportja.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG