2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az ukrajnai menekültek lehetséges elhelyezéséről szóló videós cikkünkre küldtek észrevételt.

Pénteken délelőtt videóval ellátott cikket közöltünk, amiben egyebek között arról tudósítottunk, hogy nem tudtunk bejutni a budapesti Millennium hotelbe az Üllői úton, mert az zárva volt. Azzal a céllal mentünk oda, hogy megkérdezzük a hotel vezetését, hogy hajlandóak-e befogadni ukrajnai menekülteket. Azt írtuk, hogy ez a szálloda a Hunguest Hotels lánc tagja és hogy nem fogadnak menekülteket. Abból indultunk ki, hogy a hálózat a Mészáros Lőrinc által birtokolt Opus Global Zrt. kezében van.

Zárva van, de kinyitják majd a Millennium hotelt is - ígérték. Fotó: pixabay.com
Zárva van, de kinyitják majd a Millennium hotelt is - ígérték. Fotó: pixabay.com

Néhány órával később a HunguestHotels Zrt. az alábbi közleményt juttatta el lapunknak.

„A Millennium Hotel Budapest nem Mészáros Lőrinc tulajdona. A Hunguest Hotels szállodalánc tagjaként az OPUS GLOBAL Nyrt. a tulajdonos, amelynek Mészáros Lőrinc Úr az egyik – de nem az egyetlen – részvényese. Mindazonáltal a szállodalánc természetesen kész haladéktalanul segíteni az ukrajnai háborús helyzettel összefüggésben, és folyamatosan kapcsolatban áll az illetékes kormányzati szervekkel, valamint két nagy humanitárius szervezettel, az Magyar Ökumenikus Segélyszervezettel és a Magyar Vöröskereszttel. Közvetlenül az ukrajnai háború kitörése után biztosítottuk őket arról, hogy felkészítettük a menekültek előtti megnyitásra a 250 fő befogadására alkalmas Hotel Millennium Budapest szállodánkat. Amint a segélyszervezetek szálláshelykapacitása megtelik, stratégiai partnerként a Hunguest Hotels természetesen kész azonnal ideiglenes szálláshelyet biztosítani a háború elől menekülőknek.”

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A Mol bebiztosította erre az évre az olajszállítást
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 17:13
Megállapodtak a horvát olajvezeték üzemeltetőjével.
Vállalat A klímaváltozás már benyújtotta a számlát a vállalatoknak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 15:27
A rekordaszály után új korszak jön az energiaellátásban.
Vállalat Újabb nagy lépésre készülhet a 4iG Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 14:23
 Jászai Gellért, a 4iG Nyrt. elnöke Washingtonban tárgyalt a cég amerikai partnerségeinek megerősítéséről kormányzati szervekkel és stratégiai ipari partnereivel.
Vállalat Itt vannak a friss számok: brutálisan nőtt az adatforgalom a Magyar Telekomnál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 19:13
Közzétette második negyedéves és egyben első féléves gyorsjelentését a Magyar Telekom. A vállalat 170 ezer új gigabitképes hozzáférési pontot létesített az első félévben, a lakosságszám arányos kültéri 5G lefedettség pedig a félév végére elérte a 88 százalékot. A Csoport bruttó eredménye a félév végére a tavalyi évhez képest 2,3 százalékot, a módosított adózott eredmény pedig éves összehasonlításban 2,9 százalékot emelkedett.
Vállalat Paks 2: itt az újabb mérföldkő, de a felülvizsgálat is zajlik
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 14:10
Miközben továbbra is zajlik a projekt teljes felülvizsgálata, az üzletfolytonosságot szem előtt tartva megkezdődött az 5. blokki reaktorépület alaplemezének kivitelezése.
Vállalat Nem a vízzabáló iparágaknak áll a zászló az energiaválságok idején
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 3. 19:07
A jövőben az egymást érő energiaválságok és a fokozódó szárazság is hatással lehet a Magyarországra érkező külföldi nagyberuházásokkal kapcsolatos döntésekre. Hiszen egyáltalán nem mindegy, hogy a feldolgozóipari gyárakat milyen vízellátottságú régiókba telepítik – erről is beszélt Imre Lőrinc, az Mfor és a Privátbankár újságírója a Trend FM hétfői adásában.
Vállalat Reuters: több. Orbán Viktorhoz közeli cég is köddé válhat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 16:14
Az stratégiai váltás sem feltétlenül elegendő néhány gazdasági társaság számára.
Vállalat Lépett a 4iG – így csökkentik az energiafelhasználást
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 16:02
Több intézkedést is meghoztak.
Vállalat Bajba kerülhet a Temu, betelt a pohár az Európai Bizottságnál
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 13:53
A brüsszeli bizottság kifogásolta, hogy a kínai e-kereskedelmi óriás szerinte akadályozta a testület helyszíni vizsgálatát.
Vállalat 550 forint egy napi étkezés? Ettől javulhatna a helyzet a kórházakban és a menzákon
Imre Lőrinc | 2026. július 30. 09:13
Még mindig vannak olyan kórházak Magyarországon, ahol 2012 óta 550 forintból oldják meg egy beteg négy étkezésből álló napi élelmezését. Ezen sürgősen változtatni kellene – erről beszélt Czirbesz Gergely, a Gasztvitál csoport stratégiai igazgatója a laptársunknak, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfornak adott interjúban. Majd kitért azokra a lépésekre, amiket a Tisza-kormány megtehetne a közétkeztetés javítása érdekében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG