Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?
Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest
Három nappal az indulása után tiltották ki a Taxify-t Londonból.
Alig néhány napja kezdte meg a működését, már be is tiltották Londonban a Taxify nevű sofőrszolgálat működését. A Financial Times cikke szerint a londoni tömegközlekedést irányító városházi szervezet, a Transport for London (TfL) ugyanis visszavonta a vállalat működési engedélyét, a cég közleménye szerint "valamiféle biztonsági aggályokra" hivatkozva. A Taxify vitatja az intézkedés jogosságát, mivel – elmondásuk szerint – minden biztonsági szabálynak eleget tesznek, és fellebbezni fognak a döntése ellen.
A TfL ugyanakkor úgy látja, hogy a Taxify egy leányvállalatán keresztül akart londoni taxiszolgáltatást nyújtani, a vállalkozásnak viszont erre nem is volt engedélye. A Taxify egyébként Magyarországon is működik, a céget négy éve alapították Észtországban, és alig három nappal ezelőtt kezdte meg a működését a brit fővárosban. A nem titkolt cél az volt, hogy elmarják a piacot az Uber elől – ez azért is különös, mivel a Taxify csak 3 ezer sofőrrel operál, míg az Ubernek csak Londonban 40 ezer sofőrje van. Utóbbival egyébként kérdéses, hogy szeptemberben végül szerződést hosszabbít-e a város.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
A Duna Aszfalt Zrt. a mai napon kezdeményezte a GED Africa projekt finanszírozásához kapcsolódó kötvények önkéntes visszaváltását az EXIM Banknál és az MFB Banknál. A társaság döntésének célja, hogy megerősítse a projekt finanszírozási konstrukciójának stabilitását, megőrizze a Duna Group és Magyarország nemzetközi gazdasági hitelességét, valamint biztosítsa a Kasomeno-Mwenda infrastruktúra-fejlesztési projekt hosszú távú és zavartalan folytatását.
A Commerzbank felügyelőbizottsági elnöke, Jens Weidmann a német vállalatfelvásárlási szabályozás felülvizsgálatát szorgalmazza, miután az olasz UniCredit szerinte megfelelő prémium megfizetése nélkül szerezte meg az irányítást a német hitelintézetben.
A magyar startupsztorik egyik visszatérő eleme, hogy „túl kicsi a piac”, és innen „nem lehet nagyot menni”. Aztán jön egy csapat, és pár év alatt kiderül: a földrajz legfeljebb háttérzaj, ha a termék eleve nemzetközinek születik. És amikor már látszik, hogy „ez működik”, onnantól minden felgyorsul: több próbálkozó, bátrabb csapatok, merészebb termékek, okosabb tőke, és már egyre kevésbé az a kérdés, hogy magyar alapítók tudnak-e nemzetközi sikert építeni – inkább az, hogy kik lesznek a következő nagy nyertesek.
Meghatározta a kormány a többségi állami tulajdonú vállalatok vezető testületeinek méretét, tagjainak díjazását, valamint a vezető állású munkavállalók javadalmazásának szabályait.
Kísérleti program indul a kondenzcsíkok éghajlati hatásának mérséklésére: a brit kormány és a Google egyes repülőjáratok repülési magasságát módosítaná az Észak-Atlanti térségben.