2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Rég nem látott mértékű nagykereskedelmi árcsökkenés jön, ez a töltőállomásokon is látszódik majd. Az átlagár a hatósági szint alá kerül.

Ahogy arról laptársunk, az mfor.hu korábban beszámolt, a múlt héten volt egy nagyon komoly vágás az üzemanyagok nagykereskedelmi árában, hiszen mind a 95-ös benzin, mind a gázolaj nagykereskedelmi árát 11 forinttal csökkentette a Mol. Az olajvállalat szerdán újabb, még ennél is nagyobb csökkentésről határozott a benzin esetében, hiszen akkor 15 forinttal vágják vissza az árakat. A dízel ára kisebb mértékben, 10 forinttal mérséklődik.

A kormány ugyan november 15-i hatállyal maximalizálta az üzemanyagok árát, ám ez a mostani csökkentés után a benzin esetében mindenképpen idejétmúlttá válik. A nagykereskedelmi ármozgásból számított átlagár ugyanis szerdától 475 forintra csökken, így a piaci verseny miatt a társaságok többsége szinte biztosan bejön ez alá az árszint alá. Ráadásul ezzel párhuzamosan a prémium üzemanyagok ára is lefele mozoghat majd.

A gázolaj esetén az átlagár még 485 forint lesz, ám nem kell hozzá nagy jóstehetség, hogy feltételezzük, sok kúton így is a hatósági ár alatt lehet majd tankolni. A pénteki csökkentés után egyébként tapasztalataink szerint a diszkontláncok már 15-25 forintos kedvezménnyel adták az üzemanyagot a hatósági árakhoz képest. Így nem lenne meglepő, ha ezeken a töltőállomásokon szerdától 450 vagy akár az alatti árakkal is találkozhatnánk.

A mostani világpiaci árak, még a viszonylag gyenge forintárfolyam mellett is további árcsökkenést vetítenek előre. Az elmúlt hetekben az mfor.hu többször is összehasonlította a közelmúltbeli forintba számolt olajárakat és az üzemanyagok hazai árait. Ezek alapján egyébként a fent említett diszkont árakhoz kellene közelíteni az átlagáraknak a következő hetekben.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Fiatal innovátorokat vár a Bosch és a Richter
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 11:29
Közös pályázatot hirdet fiataloknak Magyarország két meghatározó nagyvállalata.
Vállalat Alig várja, hogy egy ilyen ügynök beépüljön a cégébe
Natív tartalom | 2026. február 21. 11:15
Idegesítő hiba a számlán, lassan érkező és nem túl kedves válasz, újabb körök az ügyfélszolgálattal a vásárlói oldalon. A másikon értetlen és sokszor arrogáns ügyfél, az adathalmazban magát és idejét is elvesztő munkatárs. Lehet, hogy az AI-ügynökök hozzák el az idilli megoldást?
Vállalat Külföldön terjeszkedik az Appeninn Holding
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 10:55
Az Appeninn Vagyonkezelő Holding Nyrt. a társaság 100 százalékos tulajdonában álló lengyel leányvállalatán keresztül megvásárolta a lengyelországi Tarnówban található Goodyear logisztikai központot – közölte az ingatlanbefektetési társaság pénteken az MTI-vel .
Vállalat Kiderült: gyönyörű éve volt tavaly a Graphisopt Parknak
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 09:44
A Graphisoft Park SE pro forma adózott eredménye tavaly 20,48 millió euró volt az előző évi 7,96 milliárd euró után, az eredményt egyszeri rendkívüli tételek húzták fel – közölte a társaság pénteken a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
Vállalat Üzent a Molnak és a kormánynak az Adria vezetéket üzemeltető horvát cég
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 19:30
Közleményt adott ki pénteken a Janaf horvát olajvállalat az Adria-vezetéken Magyarország és Szlovákia felé történő kőolajszállításról. A horvát fél szerint ők „a partnerséget és a megbízhatóságot” tartják a vállalat legfontosabb üzleti értékeinek, és tevékenységük hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország és Szlovákia kőolajellátása továbbra is teljesen biztosított legyen.
Vállalat Minden kiderült a Széchenyi Kártya Programról: kamattámogatás nélkül még nagyobb bajban lennénk
Imre Lőrinc | 2026. február 20. 14:27
Az államilag támogatott termékek tartják lélegeztetőgépen a magyar vállalati hitelpiacot, ami ezek nélkül csökkent volna az elmúlt években. A KAVOSZ Zrt. sajtóeseményén jártunk, ahol bemutatták az Egyensúly Intézet tanulmányát a Széchenyi Kártya Program gazdasági hatásairól. Arra a kérdésre is választ kaphattunk, hogy mennyibe kerül a költségvetésnek a támogatott hitelek fenntartása.
Vállalat Újabb mérföldkő, ezzel az országgal erősíti a kapcsolatát Magyarország és a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 13:25
Új szintre lépett a stratégiai párbeszéd Magyarország és az Egyesült Arab Emírségek között.
Vállalat Tartja magát a tervekhez az Accor, jó évet zártak
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 12:46
Sőt, még a korábbi előrejelzéshez képest is jobb számokat jelentett a szállodaipari csoport.
Vállalat Alig csökkenő bevételből csinált sokkal kevesebb profitot a Danone
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 11:39
Amerikában estek vissza a bevételek, máshol jól teljesített a cég.
Vállalat Olyat kapott az egyik szoftvercég, hogy a monitor adta a másikat
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 11:19
Idegesen reagáltak a befektetők a vártnál gyengébb eredményre. 17 százalékot estek az EPAM részvényei.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG