2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

15 millió kanadai dollár óvadékot ajánlottak fel a vancouveri törvényszéknek Meng Van-csou óvadékaként.
Meng Van-csóu (EPA)

Tizenöt millió kanadai dollár (3,2 milliárd forint) óvadékot ajánlottak a Huawei kínai távközlési óriásvállalat Kanadában letartóztatott globális pénzügyi igazgatójának az ügyvédei hétfőn. Az amerikai kérésre elfogott kínai menedzser ügyében illetékes vancouveri törvényszék anélkül, hogy döntést hozott volna az óvadék megállapításáról, vagy elutasításáról, ülését elnapolta keddre.

Az összeget a 46 éves Meng Van-csou hétfői meghallgatásán nevesítették védői. A kínai menedzser egyik ügyvédje, David Martin már a pénteki meghallgatáson is azzal érvelt, hogy védencénél nem áll fenn szökésveszély.

Az Egyesült Államok és John Gibb-Carsley kanadai ügyész azonban arra kérte pénteken a vancouveri bíróságot, hogy ne engedje szabadon a kínai menedzsert, mert a Huawei alapítójának lányaként jelentős pénzügyi háttérrel rendelkezik, s fennáll a szökés veszélye. A CBC kanadai műsorszolgáltató úgy tudja, hogy Mengnek hét útlevele van.

Menget december 1-jén tartóztatták le - miközben egy Hongkongból érkező repülőgépről átszállt Vancouverben.

Az Egyesült Államok ügyészsége azzal vádolja a Huawei globális pénzügyi igazgatóját, hogy a Skycom nevű hongkongi fedőcégen keresztül üzletelt 2009 és 2014 között Iránnal, s így megsértette a Washington, illetve Brüsszel által elrendelt büntetőintézkedéseket. Az Egyesült Államok a menedzser kiadatását követeli.

Címkék: Vállalat Huawei Kanada

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Egy teljes ország 5G-hálózatának kiépítését bízták a 4iG leányvállalatára
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 18:37
Megnyerte az észak-macedóniai 5G-hálózat kiépítésére és üzemeltetésére kiírt pályázatot a 4iG. A munkát jövőre kezdik, 2030-ig pedig lefednék a városi térségeket és a főbb közlekedési útvonalakat.
Vállalat Hiába próbálta eladni a Coca-Cola a kávézóláncát
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 13:34
A Costa Coffee először kivonult Magyarországról, aztán újranyitott. Ezt a kávézóláncot próbálta értékesíteni a tulajdonos Coca-Cola, de lezárták az ügyletet. 5,1 milliárd dollárért vették, és 2 milliárd dollárért is eladták volna, de nem volt ilyen ajánlat.
Vállalat Ingatag a talaj a győri Audi mérnökei és irodistái alatt
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 13:19
Belsős források szerint tavaly erős éve volt a győri Audi-gyárnak, de a cég emellett is leépítést tervez. Főleg a mérnökök, irodisták munkája lehet veszélyben, akár több száz ember állása is megszűnhet idén.
Vállalat HIPA: új vállalati támogatás a tiszta technológiákra
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 18:01
Magyarország sikeresen jelentette be az Európai Bizottságnál a tisztaipar-megállapodáshoz kapcsolódó beruházásokhoz nyújtható új támogatási programját, amelynek jóváhagyásával az ország az elsők között vezeti be a tiszta ipari megállapodást kiegészítő támogatási rendszert (CISAF) – közölte a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség kedden.
Vállalat Kellemes meglepetést okozott a JPMorgan
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 17:01
A JPMorgan Chase & Co., az egyik legnagyobb amerikai bank tavalyi negyedik negyedéves nyeresége és bevétele is felülmúlta az elemzői várakozásokat.
Vállalat Újra járnak a repülők Ferihegyen
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 15:40
Mindkét futópálya üzemel íígy 13.00 órakor újranyitott a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér – közölte a Budapest Airport kedd délután.
Vállalat Mégsem dőlhet hátra Hernádi Zsolt a szerbiai bevásárlás miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 15:02
A Mol versenytársat vagy partnert kaphat a szerbiai NIS olajvállalt orosz többségi részesedésének megvásárlásában – erről beszélt a szerb államfő az Emírségekben.
Vállalat Az Airbus ezért lehet büszke a tavalyi évre
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 14:01
Az Airbus európai repülőgépgyártó 793 repülőgépet szállított le 91 megrendelőjének tavaly, többet az egy évvel korábbi 766-nál és a 2023. évi 735-nél.
Vállalat A dubaji csoki megédesítette a Lindt-részvényesek életét
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 12:27
Nőtt a Lindt & Sprüngli svájci csokoládégyártó tavalyi értékesítése.
Vállalat Nagyot kaszáltak tavaly a chipgyártók
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 08:47
Tavaly 793,4 milliárd dollár értékben adtak el félvezetőket világszerte, ami 21 százalékos növekedés 2024-hez képest – áll a Gartner amerikai technológiai piackutató honlapjára hétfőn fölkerült jelentésben.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG