4p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A piaci turbulenciák ellenére sikeres első félévről számolt be ma az MKB Csoport, amely közel 50 milliárd forint adózás utáni eredményt könyvelt el az első félévben. 

Az MKB első alkalommal tett közzé olyan negyedéves konszolidált tőzsdei jelentést, amelyben már szerepelnek az egykori Budapest Bank (BB) és a leányvállalatként konszolidált Takarékbank számai, valamint figyelembe veszi a Sberbanktól vásárolt állományokat is.

A BB-t március 31-én már magába olvasztott MKB és a Takarékbank 2023. május 1-jei egyesüléséből létrejövő hitelintézet Magyarország OTP utáni második legnagyobb bankjává válik.

Sikeres első félév. Fotó: MTI
Sikeres első félév. Fotó: MTI

A jelentés alapján az MKB Csoport tovább erősítette piacvezető pozícióját a vállalati szegmensben: közel 460 milliárd forinttal bővült a bankcsoport vállalati üzleti hitelállománya, ami 20,4 százalékos éves gyarapodást jelent. A lakossági hitelek állománya 242,4 milliárd forinttal, 19 százalékkal nőtt tavaly júniushoz képest. Az MKB Csoport ügyfélbetét állománya mind lakossági, mind vállalati oldalról impozáns mértékben, összesen 17,1 százalékkal, 902,3 milliárd forinttal emelkedett organikusan. Ezzel az MKB Csoport teljesítménye meghaladta a piaci átlagot. 

„Büszkék vagyunk arra, hogy az első félévben nemcsak sikerrel zártuk Magyarország legnagyobb banki fúziójának első fázisát, hanem növekedtünk és nyereséget is termeltünk. Ügyfeleink bizalmának köszönhetően tovább gyarapodott betét- és hitelállományunk, a fúzió révén egységes és széles termékpalettával és hálózattal rendelkezünk, így stabil alapokon folytatjuk a fejlesztéseket, hogy nemzetközi szinten is versenyképes, költséghatékony, erős magyar bankot építsünk”, mondta dr. Barna Zsolt, az MKB és a Magyar Bankholding elnök-vezérigazgatója.

A bankcsoport a kamatkörnyezet és a kamatmarzs növekedésének köszönhetően, az extraprofit különadó ellenére 49,8 milliárd forint számviteli alapon mért adózás utáni eredményt ért el az első félévben a beolvadó bankok évközi eredményével. A bank üzleti eredménytermelő képességét jobban bemutató korrigált adózás előtti eredmény 106,5 milliárd forint volt, amely összehasonlító alapon 41,5 százalékos gyarapodást jelent a hitelintézet számára az előző év azonos időszakához képest. A bankcsoport mérlegfőösszege egy év alatt 12,3 százalékkal, 10 190 milliárd forintra nőtt. 

Az elmúlt fél év során az MKB Csoport működése még költséghatékonyabbá vált. Részben a szigorú költséggazdálkodásnak, részben a költségszinergiák kiaknázásának köszönhetően a működési költségek az éves infláció mértéke alatt emelkedtek. A bankcsoport tartósan erős tőkehelyzetéhez hozzájárult, hogy fél év alatt 35,8 milliárd forinttal nőtt az MKB Bank saját tőkéje.

„Az MKB Csoport első féléves eredményei több szempontból is felülmúlták a piacot, és ezek a pénzügyi eredmények megfelelő alapot teremtenek arra, hogy a makrogazdasági kihívásokra felkészülve elegendő tartalékot képezzünk, valamint hogy tovább folytassuk a megkezdett építkezést” – mondta Martzy Antal, az MKB Bank és a Magyar Bankholding pénzügyekért felelős vezérigazgató-helyettese.

A bankfúzió következő jelentős mérföldköve a Csoporton belül az MKB a Takarékbankkal való jogi egyesülése lesz 2023 májusában, amelynek révén tovább erősödik a hazai gazdaságban meghatározó szerepet betöltő, tisztán magyar tulajdonú, egységes működésű nagybank. A csoport stratégiájában meghatározóak a digitális fejlesztések, amelyek célja újszerű ügyfélélmény biztosítása, a legmodernebb technológiai alapokon – ezek megvalósítására a bankcsoport a továbbiakban is nagy hangsúlyt fektet.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Kedvező hírt kapott Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 09:50
Lezárult a Hernádi Zsolt ügyében indított úgynevezett megfeleltetési eljárás – közölte a Mol a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Vállalat Felfedte idei terveit a Szegeden is beruházó kínai BYD
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 07:27
A BYD kínai autómárka nem lassít az erőteljes európai terjeszkedés ütemén az idén: 35 országban kiépített több mint 1000 egységből álló hálózatát 2000 fölé bővítené az év végéig. Magyarországon pedig a tavalyi 14-ről 30-ra növelné a márkakereskedések számát, lefedve ezzel a piacot – tájékoztattak a a BYD Hungary vezetői.
Vállalat Egy új csodafegyver tűnt fel, ez oldhatja meg a magyar munkaerőpiac problémáit?
Imre Lőrinc | 2026. március 18. 19:41
Megtorpant idén januárban a magyarországi munkaerőpiac: a foglalkoztatottak száma csökkent, a munkanélküliségi ráta pedig nőtt. A gyógyírt a hazai belső munkaerőtartalék és a vendégmunkások mellett egy idehaza még kevésbé elterjedt foglalkoztatási modell, a „gig economy” hozhatja el.
Vállalat Parádés évet zárt 2025-ben a Waberer's Csoport
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 19:21
A Waberer’s International Nyrt. 816,2 millió euró konszolidált árbevételt ért el 2025-ben, ami 7,7 százalékkal haladja meg az előző évi értéket, a negyedik negyedévben pedig 213,4 millió euró árbevételt ért el, ami 16 százalékkal magasabb 2024 azonos időszakához képest – tudatta a logisztikai szolgáltató vállalat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
Vállalat Az Alteo most Banán villantott
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 17:20
Üzembe helyezték az Alteo ötödik, 20 megawattóra kapacitású villamosenergia-tárolóját a Komárom-Esztergom megyei Bana községben
Vállalat A nehézségek ellenére jó éve volt az Audi Hungariának
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 14:20
A leányvállalat növelte árbevételét és adózás utáni nyereségét is.
Vállalat A holdról is látszani fog, annyit kaszálhat idén az Nvidia
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 08:49
Új korszakot hoz a cég a számítógépes grafikában is a vezérigazgató szerint.
Vállalat Ezt tervezik Magyar Péterék a Mol jövőjéről: jön a leválás az orosz olajról?
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 15:21
2035-ig megejtenék a leválást.
Vállalat Náluk bankol? Nagy fába vághatja a fejszéjét az UniCredit
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 12:07
Az olasz hátterű, de hazánkban is jelenlévő bank már hivatalos lépéseket tett a nagy ügylet kapcsán.
Vállalat A Janaf közleményben jelezte, készen áll a Mollal szembeni vitára
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 13:38
A horvát csővezeték üzemeltető válallat visszautasítja a Mol vádjait és felkészül a jogvitára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG