2p

Átlagosan 6 százalékos, differenciált bérfejlesztésről állapodott meg a Magyar Telekom a vállalatnál működő érdekképviseletekkel a 2025-ös évre. Emellett a cég bruttó 745 ezer forint egyszeri jutalmat fizet minden munkavállalójának és növeli a kollégák számára elérhető egészségügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos éves juttatások keretét. A munkaerőpiacon zajló változásokra reagálva és a folyamatos hatékonyságjavítás részeként a jövő évben nagyságrendileg 120 pozíciót szüntet meg a társaság.  

A megállapodás értelmében 2025. március 1-jétől a Magyar Telekom Nyrt. és a Telekom Rendszerintegráció Zrt. munkavállalói differenciált módon, átlagosan 6 százalékos bérfejlesztésben részesülnek. Emellett a vállalat bruttó 745 ezer forint egyszeri jutalmat fizet munkavállalóinak 2024 decemberében a 2024-es vállalati eredmények elismeréseként. Az egészségmegőrzés fontosságát hangsúlyozva a Magyar Telekom kollégái már idén decembertől igénybe vehetik az ügyfelek számára júliusban bevezetett Telekom Egészség szolgáltatást, 2025-ben pedig kétszeresére növeli a vállalat a munkatársai számára elérhető egészségmegőrzéshez kapcsolódó juttatások éves keretét.

A munkaerőpiacon zajló változásokra reagálva és a folyamatos hatékonyságnövelés érdekében a Magyar Telekom és a munkavállalói érdekképviseletek nagyságrendileg 120 pozíció megszűntetéséről állapodtak meg. A munkakörök nagy részét várhatóan 2025 első negyedév folyamán szünteti meg a vállalat. Az érintett munkavállalók a Kollektív Szerződésben foglaltakon túl plusz egy havi végkielégítésben részesülnek – derült ki a társaság közleményéből. 
 

 

 

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Meglepően sokat neteztünk a Telekom hálózatán
PR | 2025. december 30. 12:26
A kedvezmények, szezonális ajánlatok is megdobhatták a forgalmat.
Vállalat Menekülés az orosz piacról: közel 400 milliárdos veszteséggel szabadul a Citigroup
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 11:43
Eladják az orosz leányt, elkönyvelik a veszteséget.
Vállalat Paraguayban terjeszkedik az OTP
Herman Bernadett | 2025. december 30. 08:16
Egy paraguayi bankba fektet be az OTP. A dél-amerikai ország legnagyobb digitális bankjáról van szó. 
Vállalat Mielőtt bárki észrevenné – a gépek már tudják, mi következik
Privátbankár.hu | 2025. december 27. 15:10
Gondoljon bele, cégénél már azelőtt tudnak egy közelgő problémáról vagy üzleti lehetőségről, hogy arra kollégái közül bárki felhívná a figyelmet. A gépek ugyanis jeleznek, mielőtt romlana a minőség, a projektadatokban hetekkel előre kirajzolódik, hol lesz csúszás, az ügyfél pedig már akkor „üzen”, hogy vásárolni fog, amikor ezt még el sem döntötte. Mindez nem a jövő zenéje, hanem az adatok ereje – és azoké a vállalatoké, amelyek ezt kiaknázzák. A Kontron tapasztalatai szerint a legtöbb szervezetben ezek a jelek már ma is ott vannak, csak nem jutnak el időben a döntéshozókhoz.
Vállalat Erős kritika Nagy Mártonéknak, a kriptocég lábbal szavaz
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 12:01
A Kriptomat, amely december 19-én lépett be a hazai piacra, úgy döntött hogy december 26-án este 11 órától felfüggeszti magyarországi szolgáltatásait.
Vállalat Az amerikaiak engedélyt adtak a szerb NIS-nek, de nem olajvásárlásra
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 09:01
A szerbiai állami olajvállalat, a NIS amerikai jóváhagyást kapott az orosz részesedés eladásáról szóló tárgyalásokhoz.
Vállalat Erős kínálat, de visszafogott kereslet jellemzi a kkv-hitelezést
PR | 2025. december 24. 11:42
A magyar kis- és középvállalatok számára a finanszírozási források ma is elérhetőek, a kihívás inkább az ideális gazdasági környezet megteremtése. A vállalkozások egyre tudatosabban kezelik hitelügyleteiket, a bankok pedig partnerekként támogatják őket abban, hogy a források valódi beruházásokat szolgáljanak. A Cégkassza Podcast legújabb epizódjában Benkó Tamás, az UniCredit Bank kis- és középvállalati területének ügyvezető igazgatója osztotta meg tapasztalatait a kkv-hitelezés aktuális trendjeiről.
Vállalat Semmi nem állíthatja meg a kínai céget
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 11:01
A karácsony csak megerősítette a Temu vezető pozícióját a webshopok között.
Vállalat Búcsút intenek keleti szomszédunknak a svédek
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 09:34
Kivonul Romániából a skandináv ország reprezentánsa, a Lindab.
Vállalat Nem áll le a 4iG, újabb felvásárlást hajtott végre
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 08:31
Leányvállalata többségi tulajdonrészt vásárol a HeliControl Kft.-ben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG