2p

A Kraft Heinz kedden közölte, hogy két önálló, tőzsdén jegyzett vállalatra osztja szét tevékenységét: az egyik a szószokra, a másik az élelmiszerekre összpontosít majd.

A lépéssel az amerikai élelmiszeripari óriás célja, hogy új lendületet adjon a növekedésnek, miután az elmúlt években visszafogott értékesítéssel küzdött – írja a Reuters.

Az újonnan létrejövő „Global Taste Elevation Co” olyan márkákat foglal magában, mint a Heinz, a Philadelphia és a Kraft Mac & Cheese, míg a „North American Grocery Co” égisze alatt az Oscar Mayer, a Kraft Singles és a Lunchables szerepel majd.

A vállalat adatai szerint a szószüzlet 2024-ben mintegy 15,4 milliárd dolláros árbevételt hozott, míg az élelmiszerüzlet körülbelül 10,4 milliárd dollárt termelt.

A ketchupöt különválasztják
A ketchupöt különválasztják
Fotó: X/@HeinzTweets

Hatékony elosztás

„A Kraft Heinz márkái ikonikusak és közkedveltek, de jelenlegi struktúránk összetettsége megnehezíti a tőke hatékony elosztását, a kezdeményezések rangsorolását és a legígéretesebb területeken a növekedés ösztönzését” – mondta Miguel Patricio, a Kraft Heinz igazgatótanácsának ügyvezető elnöke.

A vállalat arra számít, hogy a szétválás adómentes lesz, és a folyamat 2026 második felében zárulhat le. A cég májusban már jelezte, hogy fúziók és felvásárlások lehetőségeit is vizsgálja a részvényesi érték növelése érdekében.

A Kraft Heinz – hasonlóan más nagy csomagoltélelmiszer-gyártókhoz – nyomás alatt van, mivel a fogyasztók egyre inkább az egészségesebb és kedvezőbb árú ízesítőket és snackeket keresik.

A bejelentést követően a vállalat részvényei a tőzsdei nyitás előtti kereskedésben körülbelül 1 százalékkal emelkedtek, bár az elmúlt tizenkét hónapban értékük mintegy 21 százalékát elvesztették.

Címkék: Vállalat Heinz Ketchup

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Új üzemet épít a Mol
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 16:06
A Mol biometánüzemmel bővíti a Szarvasi Biogázüzemet. A fejlesztésnek köszönhetően az üzemben olyan tisztaságú biometánt állítanak elő a biogázból, amely betáplálható az országos földgázhálózatba. Az üzem várhatóan az év végére készül el, és évente több mint 7 millió köbméter, a gázhálózatban földgázt kiváltó biometánt állít majd elő. A beruházás összhangban a MOL-csoport hosszútávú SHAPE TOMORROW 2030+ stratégiájával, tovább bővíti a MOL zöldenergia portfolióját. Ez lesz a MOL-csoport első biometánüzeme, és egyidejűleg a harmadik ilyen létesítmény Magyarországon.
Vállalat Hihetetlen energiapazarlás folyik Magyarországon, egyetért Kapitány Istvánnal a magyar tőzsdei cég
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 13:25
A Budapesti Értéktőzsde Prémium Kategóriájában jegyzett Masterplast befektetői napján a cég vezetői a vállalat friss eredményei mellett az új magyar kormány elképzeléseiről is beszéltek.
Vállalat A Balkánon terjeszkedik a 4iG, Jászai Gellért személyesen utazott el
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 10:00
Jászai Gellért, a 4iG elnök-vezérigazgatója Észak-Macedónia fővárosában, Szkopjéban folytatott tárgyalásokat Hristijan Mickoski észak-macedón miniszterelnökkel, valamint Aleksandar Nikoloski miniszterelnök-helyettessel a vállalatcsoport észak-macedóniai stratégiai beruházásairól és hosszú távú fejlesztési terveiről.
Vállalat Óriásit hajrázott a kínai e-kereskedelmi nagyágyú, ennyire volt elég
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 08:35
Az Alibaba Group Holding kínai e-kereskedelmi óriás adózott eredménye majdnem a duplájára nőtt, bevétele mérsékelten emelkedett a cég pénzügyi negyedik negyedévében.
Vállalat Remekelt a Grafisoft Park SE az első negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 19:23
A Graphisoft Park SE pro forma adózott eredménye az első negyedévben jelentősen, 20 százalékkal 2,67 millió euróra nőtt, összhangban a menedzsment várakozásaival – közölte a társaság szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
Vállalat Visszaállnak a Wizz Air Budapest-Tel Aviv járatai
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 16:57
A biztonsági helyzet javulásával a Wizz Air május 28-tól újraindítja a Budapest és Tel-Aviv közötti légi összeköttetést – közölte a légitársaság az MTI-vel szerdán.
Vállalat Prémiumügyfeleinek kedveskedik az UniCredit
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 15:52
Az UniCredit bejelentette a „Prime by UniCredit Bank” új, prémium ügyfelei számára kidolgozott szolgáltatási modelljének indulását, egyszerre kilenc közép- és kelet-európai piacon – Bulgáriában, Bosznia-Hercegovinában, Horvátországban, Csehországban, Magyarországon, Romániában, Szerbiában, Szlovákiában és Szlovéniában.
Vállalat Szintet lépne a cégével? Mutatjuk, hogyan teheti
Natív tartalom | 2026. május 13. 14:22
2017-ben indult el a Modern Mintaüzem Program. Nem titkoltan azzal a céllal, hogy új szintre emelje a hazai kis- és középvállalkozások technológiai fejlettségét és hatékonyabbá tegye az üzleti folyamataikat. Cikkünkben bemutatjuk, hogy egy vállalkozásnak miért érdemes csatlakoznia a kezdeményezéshez.
Vállalat Erősen kezdte az évet a TUI
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:43
A TUI Group, a világ vezető utazásszervezője a tavalyinál és az elemzők által vártnál egyaránt kedvezőbb üzemi eredménnyel zárta a március végével záródott második pénzügyi negyedévét.
Vállalat Ezt a veszteséget sem köszöni meg a Porsche SE
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:23
A Volkswagen Csoportot irányító befektetési cég, a Porsche SE német multinacionális vállalat 923 millió euró adózás utáni veszteséggel zárta az idei első negyedévet, miután leírást hajtott végre a Volkswagen-csoportban lévő részesedésén.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG