3p
Azt hiszed elég, ha hetente kidobsz egy-egy cikket a céges blogra? Gondolj bele, vajon két év múlva is olvasni fognak az emberek, vagy inkább megnéznék az üzeneted videón? A tartalommarketing új királya a mozgókép, és ha nem akarsz lemaradni, érdemes már most kitalálni, hogyan használhatja a céged ezt a médiumot. Sipos Zoltánnal, a Privátbankár.hu tartalommarketing szakértőjével adunk néhány tippet.

A Cisco megpróbálta felmérni, milyenek lesznek a jövő tartalomfogyasztási szokásai. A 2019-re szóló előrejelzés alapján az internetes tartalomfogyasztás 69 százalékát a videók teszik majd ki, ami persze magával von még valamit: a hirdetési pénzeket is itt fogják elkölteni. Az eMarketer szerint egy éven belül ezen a médiumon dupla annyit fognak költeni, mint most.

Nem kell azonban 2019-ig várni, hogy lássuk, a videó mindent letarol. A Youtube felhasználóbázisa mára egymilliárd felett áll, percenként 300 órányi videót töltenek fel az oldalra és évről évre ötven százalékkal több időt töltenek el rajta a felhasználók.

"A jövő fontos része" - ezt Mark Zuckerberg mondta július végén, miután megjelent a Facebook második negyedéves jelentése és a videós tartalmak szerepéről kérdezték. Olyannyira, hogy még a hírfolyam algoritmusát is ehhez a trendhez igazították, így a felhasználók több videóval találkozhatnak a jövőben. Persze azt a Facebooknál is tudják, hogy a videók monetizálása óriási pénzt hozhat majd a cégnek a jövőben. Ugyanezt látja a másik nagy közösségi oldal, a Twitter is, amely nemrég indította Periscope nevű alkalmazását, amellyel élőben jelentkezhetünk be mindössze egy mobiltelefon segítségével.

Nehéz tehát tagadni, hogy tartalom szempontjából a videó lesz a vezető médium, így ha sikeresen akarunk kommunikálni az ügyfeleinkkel, meg kell tanulnunk, hogyan lehet hasznunkra ez a formátum. A sikertörténeteket már ismerjük: vírusvideók, amelyek világszerte milliós nézettséget generáltak cégeknek, de ahogy azt a marketingszoveg.com blogon is olvashatjuk részletesen, ott vannak a youtuberek, mint például PewDiePie, aki dollármilliókat kaszál videóival, mivel egy egész üzletet épített a videós stratégiára.

Sipos Zoltánnal, a Privátbankár.hu tartalommarketing szakértőjével és a Kreatív Kontroll Kft. ügyvezetőjével körüljártuk a Napi Kommentárban, hogy mire van szüksége egy kisvállalkozásnak a sikeres videós induláshoz.

Van olyan tartalommarketiggel kapcsolatos téma, amiről szívesen olvasnál legközelebb? Megválaszolatlan kérdésed maradt, esetleg találkoztál olyan hazai példával, amelyből a többi vállalkozó is tanulhat? Írj nekünk bátran a mail[kukac]privatbankar.hu-ra,vagy averes.patrik[kukac]privatbankar.hu-ra, de kommentben vagy Facebookon is üzenhetsz!

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Washingtonhoz fordult a szerb olajóriás: újabb hosszabbítást kérnek a szankciós mentességre
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 18:12
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat ismét engedélyhosszabbítást kért az Egyesült Államoktól, mivel a jelenlegi működési felmentés július 1-jén lejár.
Vállalat Megy a sakkjátszma, elhalaszthatják az év egyik leginkább várt tőzsdei bevezetését
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 12:15
Az OpenAI mesterséges intelligenciával foglalkozó amerikai cég a jövő évre halaszthatja tőzsdei bevezetését – tudta meg a New York Times több forrásból.
Vállalat Tovább terjeszkedik az egyik leggazdagabb magyar
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 11:58
A Jellinek Dániel tulajdonába tartozó Indotek Group megvásárolta az Auchan Retail Internationaltől (ARI) az Auchan Magyarország Kft. fennmaradt 53 százalékos tulajdonrészét, és ezzel kizárólagos tulajdonosa lett a kereskedelmi láncot üzemeltető és az ingatlanjait birtokló társaságnak – jelentette be az Indotek Group pénteken.
Vállalat Egy magyar cég is bekerült a világ 400 legnagyobb vállalata közé
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 11:15
Megjelent a Forbes Global 2000 rangsora a világ legnagyobb tőzsdei cégeiről. Az OTP Csoport – négy év folyamatos előrelépést követően – idén először került be a világ legjelentősebb 400 vállalatának mezőnyébe.
Vállalat A Közel-Keleten tárgyalt a 4iG vezetője aknavetők és lőszerek gyártásáról
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 17:48
Az Edge Group vezérigazgatója fogadta Abu-Dzabiban.
Vállalat Tőzsdére megy az egyik legnagyobb hadiipari vállalat
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 16:31
Frankfurtban és Párizsban tervezi részvényeinek bevezetését a német-francia KNDS hadiipari vállalat, a Leopard 2 és Leclerc harckocsik, valamint a Caesar önjáró tüzérségi rendszerek gyártója – jelentette be a cég szerdán. A tőzsdei bevezetést követően a német és a francia állam egyaránt 40 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik majd a vállalatban, míg a fennmaradó 20 százalék intézményi befektetők kezébe kerül.
Vállalat A Rheinmetallnak se mindig jön be minden
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 14:19
Több mint 16 százalékkal esett a Rheinmetall árfolyama szerdán, miután a német kormány törölte a cégnek szánt fregattprogramot, és helyette a Thyssenkrupp Marine Systems (TKMS) által gyártott fregattokat rendel.
Vállalat Jól sikerült a kibocsátás az MBH Jelzálogbanknál
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 10:41
Nagy volt az érdeklődés.
Vállalat Új lehetőségekről is tárgyalt a 4iG vezetője az Egyesült Arab Emírségekkel
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 07:37
Az egyik legbefolyásosabb politikus-üzletemberrel.
Vállalat Több mint 40 millióba került a Mol-nak ez a késés
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 10:47
Nem megfelelőe jártak el, le is csapott a felügyelet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG