6p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ez a cikk Privátbankár.hu / Mfor.hu archív prémium tartalma, amelyet a publikálástól számított egy hónap után ingyenesen elolvashat.
Amennyiben első kézből szeretne ehhez hasonló egyedi, máshol nem olvasható, minőségi tartalomhoz hozzáférni, akár hirdetések nélkül, válasszon előfizetői csomagjaink közül!

Márciusban még Varga Zoltán, a 24.hu tulajdonosa hitelesítette fő részvényesként a Nógrádi Vegyipari Zrt. közgyűlési jegyzőkönyvét, májusban viszont már a társaság egy olyan céghez került, amely két tulajdonosa közül az egyik, 1 százalékos üzletrészt birtokló személy Garancsi István bizalmi emberének számít.

Tulajdonosváltás történt a Nógrádi Vegyipari Zrt.-nél még idén májusban. Az eladó a jobboldali média által kipellengérezett Varga Zoltán, a Central Médiacsoport Zrt. tulajdonosa, míg a vevő Telek Csaba által is tulajdonolt (igaz, csak 1 százalékban) új cég, az Avogadro 2020 Projekt Kft. volt. A tranzakció annyiban tekinthető szokatlannak, hogy Telek Csaba leginkább onnan ismert, hogy Garancsi István, kormányközeli milliárdos üzletember cégeiben tölt be vezető pozíciókat, például igazgatósági tag a budapesti kaszinókat birtokló Las Vegas Casino Zrt.-ben is.

Garancsi István (balra) közelébe került egy újabb cég Fotó: MTI
Garancsi István (balra) közelébe került egy újabb cég Fotó: MTI

Az Avogadro 2020 székhelye megegyezik a Nógrádi Vegyipari Zrt. címével: Tolmács, Arany János u. 2. Még 2013-ban így írt erről a Nógrád megyei faluról az Origo:

Épp egy óra autóval Budapesttől, és csak 12 kilométerre van Pest megye szélétől. Ez ideális, mert nem tartozik a közép-magyarországi régióhoz, tehát az itteni bejegyzésű cégek már részesülhetnek az uniós támogatásokból, hiszen a fejlett Pest megyével szemben fejletlennek minősülnek.

- fogalmazott a lap. Megírták, hogy a tolmácsi címen sok egyéb cég is be van jegyezve, az épület pedig egy több tucat alkalmazottat foglalkoztató, patinás vegyipari üzem, ami a CenTech Új Magyarország Kockázati Tőkealap érdekeltsége. Ezt a tőkealapot a Central Fund Zrt. kezeli, ami Varga Zoltán többségi tulajdonában van.

2010-ben megalakult a Nógrádi Vegyipari Zrt., ami 2011-től átvette a Nógrádi Erdőkémia Kft. által végzett tevékenység meghatározó részét. Cégünk a Centrál cégcsoport része, mely több mint 50 vállalkozásból áll

- szól a vegyipari cég bemutakozása. Itt még nem említik meg, hogy a CenTech Tőkealap májusban eladta a cégben meglévő 99,384 százalékos részesedését a Kovács Imre 99 és a Telek Csaba 1 százalékos tulajdonában lévő Avogadro 2020 Kft.-nek. Szintén a Nógrádi Vegyipari Zrt. oldalán olvasható a cég küldetésének három alappillére:

  1. Környezettudatos gondolkodás
  2. Folyamatos növekedés a belföldi és külföldi piacon egyaránt
  3. Elégedett hosszú távú partnerkapcsolat

Főleg autóápolási termékeket, higítókat és nyomdaipari termékeket gyártanak. A bemutatkozásban szereplő Nógrádi Erdőkémia Kft. 2008-ban szerepelt a hírekben, amikor a nol.hu megírta, hogy a cég szélvédőmosó koncentrátumából egészségkárosító anyagokat tartalmazó hamis pálinkát állított elő egy bűnszervezet.

Ami viszont a jelent illeti: dinamikusan gyarapodó társaság a Nógrádi Vegyipari Zrt., hiszen míg 2015-ben 1,2 milliárd forint volt a nettó árbevételük, addig ez a szám 2019-re már 2,6 milliárd forintra kúszott fel. Ez annak is lehet köszönhető, hogy még 2017-ben a Széchenyi 2020 keretében mintegy 50 millió forint támogatást nyertek egy GINOP-pályázaton a vállalatirányítási rendszer fejlesztésére. Ebből 23,6 millió forint vissza nem térítendő támogatás volt.

A nyereség viszont nagyon ingadozó, hiszen például 2017-ben 215 millió forint profit jött össze, addig tavaly csak 49 millió forint.

A közgyűlési jegyzőkönyv hitelesítőjének a CenTech Új Magyarország Kockázati Tőkealap részvényes képviseletében Varga Zoltánt javasolja, aki a jelölést elfogadja

- olvasható a márciusi közgyűlés jegyzőkönyvében. A közgyűlésen amúgy úgy döntöttek, hogy a 49 millió forintos profitot nem veszik ki a cégből, hanem eredménytartalékba helyezik. Mintegy két hónappal később pedig már az Avogadro lett a minősített többségi (99,384 százalékos) tulajdonos. Mindenesetre a Nógrádi Vegyipari Zrt.-ben jelenleg is igazgatósági tag Varga Zoltán, ahogy Kovács Imre is 2015 óta, aki az Avogadro 2020 99 százalékos tulajdonosa az 1 százaléknyi üzletrészt birtokló Telek Csaba mellett. Vagyis Kovács Imre képviseli  a folytonosságot a vegyipari cégben.

Igaz, Varga Zoltán más cégeiből sem vett ki osztalékot. Lapunk is megírta, hogy a Central Médiacsoport része többek között a 24.hu, a Story, a Nők Lapja: itt 11,3 milliárd forint árbevétel jött össze és 1,1 milliárd forint profit, utóbbit hagyta tehát bent Varga Zoltán. Aki egyúttal a Central Fund Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. fő részvényese is, s lapunk érdeklődésére júniusban elmondta: a cég befektetési időtávja lejárt (a forrást még a Jeremie I. kockázatitőke-program biztosította 2010-ben) és értékesítik a portfolióban lévő érdekeltségeiket, már csak egy elem várt eladásra. Varga Zoltánt most is megkerestük, de nem kívánta kommentálni az értesülésünket.

Az elmúlt hónapokban a kormánysajtóban össztűz alá vont üzletember és médiatulajdonos szeptemberben beszélt arról, hogy autókból figyelték a magánházát, és két kéretlen ajánlatot is kapott, hogy megvennék a cégét. Szerinte az Orbán-kormány az Index után a tulajdonában lévő 24.hu-t akarja levadászni. 

Telek Csaba pedig évek óta Garancsi István, a MOL Fehérvár FC nevű focicsapat tulajdonosának körébe tartozik. Például ő a vezérigazgatója a milliárdos üzletember személyes vagyonát kezelő GARHARTT Invest-nek (amely azonban még december közepén sem tette közzé 2019-es beszámolóját). Garancsi István például ezen a cégen keresztül tulajdonolja a legfőbb építőipari cégét, a Market Építő Zrt.-t.

Frissítés:

Varga Zoltán cikkünk megjelenését követően a következők közlésére kérte lapunkat: az EU Jeremie-program előírásai alapján a szóban forgó tranzakcióról nem nyilatkozhat. Annyit azonban szükségesnek tartott rögzíteni, hogy az érdekeltséget megvásárló cég oldaláról Kovács Imrével állt szakmai kapcsolatban, akit a Nógrádi Vegyiművek Zrt. igazgatóságából ismert.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Óriási beruházásra készül a Volkswagen
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 13:45
Árult el a vezérigazgató.
Vállalat Az MVM megválaszolta a Reutersnek a gázos kérdést
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 19:28
Az állami tulajdonú csoport akkor is képes lesz elegendő gázzal ellátni az országot, ha az orosz import leállna mondta a cég vezérigazgatója Mátrai Károly.
Vállalat Népautót célozhat a Tesla Európában új modell változatával
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 17:30
A Tesla pénteken, két hónappal az amerikai debütálása után mutatta be Európában Model 3 autójának új, olcsóbb változatát, azzal a céllal, hogy fellendítse az eladásokat a fokozódó verseny és a csökkenő kereslet miatt.
Vállalat Csak nézzük! – jól bevásárolt a Netflix
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 17:10
A Netflix 72 milliárd dollárért megvásárolja a Warner Bros. Discovery stúdióit és streaming részlegét.
Vállalat Újra közelebb kerül Izrael Debrecenhez
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 16:30
A Wizz Air légitársaság három debreceni járatát is újraindítja a 2026-os nyári menetrendi időszakban, így Tel Aviv, Eindhoven és Isztambul ismét elérhető lesz
Vállalat Elhagyja a Slovnaft vezetői székét Világi Oszkár
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 16:01
Decemberben távozik a Mol szlovákiai leányvállalata, a Slovnaft éléről a céget leghosszabb ideig vezető Világi Oszkár, akinek helyét ezzel egyidejűleg Szabó Gábor veszi át.
Vállalat 64 milliárd forint készpénz naperőművekért – itt a Mol nagy dobása
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 18:55
Szerződést kötöttek egy cég megvásárlására.
Vállalat Ezt intézte Washingtonban Orbán Viktor? Komoly lépésre készülhet a Mol
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 18:11
A Lukoil érdekeltségeit vinné a vállalat. 
Vállalat A bizalom az egyik legfontosabb tényező a bankok és a vállalkozások közötti kapcsolatban
PR | 2025. december 4. 12:22
A gazdasági környezet változása új alapokra helyezte a vállalatfinanszírozást Magyarországon. A bankok egyre inkább partnerként működnek együtt ügyfeleikkel, miközben a vállalkozások is tudatosabban, hosszú távú szemlélettel hoznak pénzügyi döntéseket. A Garantiqa támogatásával készülő Cégkassza Podcast legújabb adásában Győr Tamás, a CIB Bank kis- és középvállalati üzletágvezetője beszélt a vállalati hitelezés jelenlegi trendjeiről, a garanciavállalás fontosságáról, valamint a bizalmon alapuló bankolás jelentőségéről.
Vállalat Megvenné a Lukoil eszközeit az egykori pornócsászár
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 20:19
Az osztrák üzletember, Bernd Bergmair Washingtonig ment, és ügyvédje is jó befektetésnek tartaná a Lukoilt. Azt azonban nem árulta el, melyik Oroszországon kívüli eszközt választaná.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG