Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p

Miért állhatott be a Tisza és a Fidesz közötti különbség?
Ki nyerhet az adók körüli politikai viharon?
Mi lesz az átláthatósági törvényből?

Online Klasszis Klub élőben Somogyi Zoltánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves szociológust!

2025. szeptember 24. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A cégcsoport vezetője az önellátás megerősítését látja a döntésben.

Lerakták a MOL Petrolkémia új propilén üzemének alapkövét Tiszaújvárosban. A 65 milliárd forintos, zöldmezős beruházással épülő üzem évente 100 000 tonna propilént állít majd elő, így jelentősen mértékben fedezi a MOL vegyipari alapanyagigényét, és növeli a vállalat önellátását. Ez az üzem biztosít majd propilént az épülő poliol komplexumnak is, amellyel Tiszaújváros a régió vegyipari fővárosává léphet elő. A MOL közleménye szerint a propilén üzem megépítése több ezer embernek ad munkát, és hosszútávon is versenyképes munkahelyeket teremt.

Az új propilén üzem megépítése szervesen illeszkedik a MOL-csoport frissített SHAPE TOMORROW 2030+ stratégiájába, hiszen a fejlesztés segítségével  a vállalat fokozatosan növelni tudja a nem motorüzemanyag típusú termékek arányát. A MOL-csoport a következő években mintegy 4,5 milliárd dollárt fordít olyan beruházásokra, amelyek Tiszaújvárost a régió elsőszámú vegyipari központjává emelik.

Az új üzem pedig fontos szerepet tölt be a fejlesztések sorában, hiszen az MOL Petrolkémia három termékvonalán is stabil alapanyagellátást nyújt majd. Az évi 100 000 tonna propilén a vállalat teljes szükségleteinek az egynegyedét biztosítja.

Hernádi Zsolt: Mindent meg kell tennünk azért, hogy ne függjünk másoktól. Fotó: MTI/Kovács Tamás
Hernádi Zsolt: Mindent meg kell tennünk azért, hogy ne függjünk másoktól. Fotó: MTI/Kovács Tamás

„A MOL olyan vegyipari központtá fejlesztette Tiszaújvárost az elmúlt 5-10 évben, amely bátran versenyezhet a legmodernebb petrolkémiai metropoliszokkal. Felépült a butadién üzem, a japán együttműködéssel működő műgumi üzem, és ebben a városban kapott helyet az elmúlt harminc év egyik legnagyobb ipari beruházása, az 1,3 milliárd euróból épülő poliol üzem is” – mondta Hernádi Zsolt, a MOL-csoport elnök-vezérigazgatója, aki szerint a propilén üzem megépítésével a MOL egy újabb fontos lépést tett a vegyipari transzformáció és az energiaátmenet útján.

„Ennek az üzemnek köszönhetően erősödik az önellátásunk, ami igazi kincs az egész országnak.  Hiszen a történelem újra és újra bebizonyítja: mindent meg kell tennünk azért, hogy ne függjünk másoktól”.

Az üzem építése több ezer embernek ad munkát, a magyar beszállítók aránya pedig 50 százalék körül alakul. Az üzem várhatóan 2024-ben kezdi meg működését és mintegy 30-40 új, hosszútávon is versenyképes munkahelyet teremt.

A beruházás egy hosszú évek óta tartó folyamat újabb állomása: a MOL-csoport számos fejlesztést valósított meg Tiszaújvárosban. Felépült a Butadién kinyerő üzem és a Szintetikusgumi gyár, de célegyenesbe ért a Poliol komplexum építése is, amely a hazai ipar egyik legnagyobb volumenű beruházása. Emellett jól halad az Olefin-1 üzem korszerűsítése és élettartamának meghosszabbítása is, amely jelenleg a legnagyobb, meglévő berendezésen végrehajtott hatékonyságnövelő program Magyarországon.

A magyar kormány 5 milliárd forinttal támogatja az üzem megvalósítását. Az ünnepségen Szijjártó Péter külügyminiszter, Hernádi Zsolt, a MOL-csoport elnök-vezérigazgatója és Koncz Zsófia országgyűlési képviselő tette le a létesítmény alapkövét.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Részesedést vásárol az Nvidia az Intelben
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 13:58
A lépéssel az Nvidia az egyik legnagyobb részvényese lesz a chipgyártónak. 
Vállalat Sötét fellegek gyülekeznek az AI-láthatáron
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 09:59
Baj van az Oracle csodaszerződésével, de az Nvidia is kapott egy jókora gyomrost Kínától.
Vállalat Micsoda időzítés: Izrael új gázvezetéket épít
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 19:19
A Chevron megállapodást írt alá az állami tulajdonú Israel Natural Gas Lines gázvezeték-üzemeltetővel a Nitzana gázvezeték építésének megkezdéséről.
Vállalat Gáza kérdése szétrobbantja az amerikai fagylatgyártót
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 17:30
Ben Jerry nélkül, mivel a fagylaltcég társalapítója kilép az Unileverrel folytatott gázai konfliktus miatti viszálya után.
Vállalat Óriásfúzió készülődik a sportszergyártó-piacon?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 12:49
Az Adidas és a Puma egyesüléséről pletykálnak.
Vállalat Egy multiból magyar cég lett
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 11:22
A Budapesti Értéktőzsdén szereplő UBM Csoport felvásárolta a világ egyik legnagyobb takarmánygyártójának hazai leányvállalatát.
Vállalat Bérlői stabilitás és új fejlesztés a magyar bevásárlóparkok piacán
Natív tartalom | 2025. szeptember 17. 07:14
A hazai ingatlanbefektetési piacon még a bizonytalan gazdasági környezet ellenére is vannak jól teljesítő szegmensek. A CPI Hungary, amely a magyar retail piacon meghatározó szereplő, az idei első két negyedévben növelni tudta a bérlőktől származó bérleti díjbevételeit nyitott bevásárlóközpontjaiban – például a STOP SHOP-okban. Ez azért is figyelemre méltó, mert miközben a gazdasági környezet inflációs nyomás alatt áll, a vásárlói költések még csak lassan élénkülnek.
Vállalat Több, mint egy jelentés: így működik az ESG egy nagyvállalatnál
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 15:35
Az elmúlt években a vállalatok életében is fontossá vált a fenntarthatósági szemlélet, ami egyfelől organikusan, az éghajlatváltozásra adott természetes válaszként, másfelől pedig a jogalkotók hatására, felülről irányítottan is terjed a hazai céges világban. Európai Uniós irányelvek, a Magyar Nemzeti Bank zöld ajánlásai, az ESG-törvény: az a vállalat, amely csak legyint ezekre, hosszabb távon nagyon gyorsan kieshet a versenyből.
Vállalat A Google hatalmas befektetést jelentett be ide, épp Donald Trump látogatása előtt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 13:58
A Google kedden bejelentette, hogy 5 milliárd font (6,80 milliárd dollár) értékű új befektetést hajt végre Nagy-Britanniában Donald Trump amerikai elnök állami látogatása előtt.
Vállalat A Ford itt rúg ki ezer főt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 13:35
A Ford akár ezer munkahelyet is megszüntethet az elektromos autók gyártásában a németországi Köln városában a gyenge kereslet miatt – közölte az amerikai autógyártó kedden.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG