2p

Ipari és veszélyeshulladék-kezelő cégre vetett szemet Mészáros Lőrinc, a megszerezni kívánt társaság számos leánycéget tudhat magáénak.

Ipari - ideértve veszélyes - hulladékok kezelésével, gyűjtésével és feldolgozásával foglalkozó társaság felett szerezne kizárólagos irányítást Mészáros Lőrinc, pontosabban a cégcsoportjába tartozó egyik társaság. 

A Gazdasági Versenyhivatal oldalán közzétett engedélyezési dokumentum szerint 

a Mészáros Csoporthoz tartozó Status Next környezetvédelmi Magántőkealap egyedüli irányítást szerez az Envirotis Holding Zrt. felett.

A tranzakcióban a magántőkealap részéről a Status Capital Tőkealap-kezelő Zrt. a közvetlen résztvevő. 

Mészáros Lőrinc nem tud veszteni? (MTI fotó)
Mészáros Lőrinc nem tud veszteni? (MTI fotó)

Az Envirotis Holding egy 100 milliós jegyzett tőkével rendelkező társaság, melynek tulajdonosa a Revireo Invest Zrt., leányvállalatainak száma az Opten céghálója szerint 16. A cég ezeken keresztül a hulladékgazdálkodás és hulladékkereskedelem területén teljes körű szolgáltatást nyújt az ország egész területén, egyebek mellett az almsáfüzitői hulladéklerakó is hozzájuk tartozik. Ezzel kapcsolatban már megjelentek olyan hírek a sajtóban, mely szerint Mészáros Lőrinc érdeklődik a lerakó iránt. A mostani engedélyeztetés ezt a felvetést erősíti meg. 

Az Envirotisnak a legutóbbi, 2018-as beszámolója szerint 601 millió forintos értékesítésből származó bevétele volt, amiből a költségek levonása után 246 milliós veszteség lett üzemi szinten. A beérkező osztalékok azonban nagyon sokat javítanak a cég anyagi helyzetén, 2018-ban több mint 2,6 milliárd forint folyt be (egy évvel korábban is hasonló, 2,5 milliárdos nagyságrend). Így végeredményben milliárdos nyereséget tud kimutatni év végén. 2018-ban 2,3, 2017-ben 2,5 milliárdos pluszt könyvelhetett el a társaság. 

 

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Elbocsátásokra készül egy autógyár, világszerte küldenek el embereket
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 17:12
Önkéntes létszámleépítést tervez a Nissan.
Vállalat Baj van a légzsákokkal – újabb autókat hívnak vissza
Privátbankár.hu | 2025. június 28. 11:10
Sürgősen javítani kell.
Vállalat Furcsa mintát mutatnak a Mazda eladásának változásai
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 16:15
A Mazda Motor Corporation pénteki közleménye szerint az idén január-májusban értékesített járműveinek száma éves szinten 4,3 százalékkal 533 402-re emelkedett.
Vállalat A BYD újabb gyárépítést indít, kormányzati segítséggel
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 15:50
A kínai elektromos autógyártó 32 milliárd forintért épít buszgyártó üzemet Komáromban, jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken.
Vállalat Dobott egy hátast a Nike nyeresége
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 14:33
Az amerikai sportszergyártó nyeresége 86 százalékkal zuhant a negyedik pénzügyi negyedévében az eladások csökkenése és a költséges vállalati szerkezetátalakítás hatására.
Vállalat Nagy siker a kínai mobiltelefongyártó második ajtómodellje
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 13:20
Xiaomi új SUV-jára leadott hatalmas megrendelések fokozzák a Teslával szembeni kihívásokat.
Vállalat Nagy bejelentést tett a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 14:41
A Magyar Telekom 2025. június 26-án rendkívüli közgyűlést tartott, amelyen döntés született a Társaság passzív mobil infrastruktúra portfoliójának egy kizárólagos tulajdonú leányvállalatba történő szétválasztásáról.
Vállalat Lepacsizott a Mol és az MVM – befutott egy méretes olajszállítmány
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 09:59
Megérkezett a horvát kikötőbe.
Vállalat Óriási üzlet közeleg az olajiparban?
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 09:14
80 milliárd dolláros biznisz lehet.
Vállalat Az Uber boszorkányos módszerrel jutott hatalmas profithoz?
Privátbankár.hu | 2025. június 25. 17:31
Amerikai tudósok szerint egy algoritmus szisztematikusan megemelte a viteldíjakat a sofőrök és az utasok kárára. Korábban brit kutatók is erre jutottak. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG