2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

A Graphisoft Park SE pro forma adózott eredménye tavaly 20,48 millió euró volt az előző évi 7,96 milliárd euró után, az eredményt egyszeri rendkívüli tételek húzták fel – közölte a társaság pénteken a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.

A tájékoztatás szerint a tavalyi eredményből 8,31 millió euró a normál üzletmenetből, míg 12,17 millió euró egyszeri tételekből származott. Utóbbi összegből 11,1 millió eurót egy fejlesztési terület értékesítése, 1,07 millió eurót pedig egy fedezeti ügylet révén realizált árfolyamnyereség tett ki.

Az igazgatótanács a normál üzletmenetből származó 2025. évi pro forma eredmény 90 százalékának megfelelő osztalék kifizetésére tesz javaslatot az éves közgyűlésnek. A beszámoló szerint a társaság kamatfizetés, adózás és amortizáció előtti konszolidált nyeresége (EBIDTA) 2025-ben 15,77 millió euró, 630 ezer euróval, 4 százalékkal kevesebb a 2024-esnél.

A társaság bérleti díjbevétele 17,3 millió euróról 17,51 millió euróra nőtt. Az ingatlanállomány valós piaci értéke 2025 év végén 20 millió euróval 211,1 millió euróra esett, a valós nettó eszközérték 167,4 millió volt, ami minimális változás az előző év végi értékhez képest.

Pezsgőt bonthatnak
Pezsgőt bonthatnak
Fotó: Wikipédia/GFreihalter

 

A Graphisoft Park kihasználtsága 2025 végére 96 százalékra emelkedett, az előző év végi 94 százalék után, ami jelentősen magasabb a budapesti irodapiac jelenlegi 87 százalékos átlagánál.

Az idei kilátásokról szólva közölték, hogy az előző évinél kedvezőtlenebb pénzügyi eredménnyel számolnak. A bérleti díjbevétel 17,3 millió euróra mérséklődhet, míg a pro-forma eredmény 200 ezer euróval elmaradhat a tavalyi normál üzletmenetben elért és 8,31 millió eurótól.

A Graphisoft Park SE részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek, a papír árfolyama pénteken 15,2 eurón zárt, az elmúlt egy évben pedig 11,05 és 15,3 euró között alakult. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Alig várja, hogy egy ilyen ügynök beépüljön a cégébe
Natív tartalom | 2026. február 21. 11:15
Idegesítő hiba a számlán, lassan érkező és nem túl kedves válasz, újabb körök az ügyfélszolgálattal a vásárlói oldalon. A másikon értetlen és sokszor arrogáns ügyfél, az adathalmazban magát és idejét is elvesztő munkatárs. Lehet, hogy az AI-ügynökök hozzák el az idilli megoldást?
Vállalat Külföldön terjeszkedik az Appeninn Holding
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 10:55
Az Appeninn Vagyonkezelő Holding Nyrt. a társaság 100 százalékos tulajdonában álló lengyel leányvállalatán keresztül megvásárolta a lengyelországi Tarnówban található Goodyear logisztikai központot – közölte az ingatlanbefektetési társaság pénteken az MTI-vel .
Vállalat Üzent a Molnak és a kormánynak az Adria vezetéket üzemeltető horvát cég
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 19:30
Közleményt adott ki pénteken a Janaf horvát olajvállalat az Adria-vezetéken Magyarország és Szlovákia felé történő kőolajszállításról. A horvát fél szerint ők „a partnerséget és a megbízhatóságot” tartják a vállalat legfontosabb üzleti értékeinek, és tevékenységük hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország és Szlovákia kőolajellátása továbbra is teljesen biztosított legyen.
Vállalat Minden kiderült a Széchenyi Kártya Programról: kamattámogatás nélkül még nagyobb bajban lennénk
Imre Lőrinc | 2026. február 20. 14:27
Az államilag támogatott termékek tartják lélegeztetőgépen a magyar vállalati hitelpiacot, ami ezek nélkül csökkent volna az elmúlt években. A KAVOSZ Zrt. sajtóeseményén jártunk, ahol bemutatták az Egyensúly Intézet tanulmányát a Széchenyi Kártya Program gazdasági hatásairól. Arra a kérdésre is választ kaphattunk, hogy mennyibe kerül a költségvetésnek a támogatott hitelek fenntartása.
Vállalat Újabb mérföldkő, ezzel az országgal erősíti a kapcsolatát Magyarország és a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 13:25
Új szintre lépett a stratégiai párbeszéd Magyarország és az Egyesült Arab Emírségek között.
Vállalat Tartja magát a tervekhez az Accor, jó évet zártak
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 12:46
Sőt, még a korábbi előrejelzéshez képest is jobb számokat jelentett a szállodaipari csoport.
Vállalat Alig csökkenő bevételből csinált sokkal kevesebb profitot a Danone
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 11:39
Amerikában estek vissza a bevételek, máshol jól teljesített a cég.
Vállalat Olyat kapott az egyik szoftvercég, hogy a monitor adta a másikat
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 11:19
Idegesen reagáltak a befektetők a vártnál gyengébb eredményre. 17 százalékot estek az EPAM részvényei.
Vállalat A finomítótűz és a háború ellenére is jól ment a Molnak
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 06:44
Az éves beszámoló vegyes képet mutat.
Vállalat A 4iG nagy üzletéből a One és a Yettel is profitál
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 16:34
Az ügylet masszív, akár több száz milliárd forintos pluszbevételt is jelenthet a későbbiekben.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG